Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez cayman » piątek, 23 marca 2012, 19:18

Budowę ukończyłem pod koniec lutego i skupiając się na planach budowy McLarena MP 4/6 zapomniałem że trzeba jeszcze zrobić fotki do galerii końcowej.
Etapy budowy i przeróbek są w umieszczone w wątku warsztatowym viewtopic.php?f=268&t=19664
To czego brakuje w wątku warsztatowym to fotki modelu z wymienionymi śrubami i nakrętkami które zastąpiły śruby pod śrubokręt gwiazdkowy z zestawu Tamki.
Wymieniłem również wszystkie linki i przewody dając cieńsze ponieważ te z zestawu były za grube co było widać na fotkach w wątku warsztatowym.

A teraz zapraszam do galerii foto.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a teraz parę fotek z detalami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Reklama

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Seweryn » piątek, 23 marca 2012, 19:34

Zazwyczaj na motocykle patrzę obojętnie na 1:1 jak i modele, ale Twój mnie zachwycił, piękny model Tobie wyszedł. Gratuluję.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez powerpablo » piątek, 23 marca 2012, 20:15

Brakuje słów, po prostu coś pięknego.
Jak się ogląda modele dopięte na ostatni guzik to ma się większą mobilizację do pracy.
Wielkie gratulacje.

Mam nadzieję, że trud zostanie wynagrodzony.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez zmorka » piątek, 23 marca 2012, 22:13

Bardzo ładnie.
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Macio4ever » piątek, 23 marca 2012, 23:40

Ładna, ładna - widziałem i chwaliłem na żywo w Bytomiu. Zazdroszczę, że już ją zrobiłeś - a moja biedaczka wciąż rozebrana ;o)

Co do szczegółów, to zwyczajowo przy końcowej ocenie konkursowej.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3723
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez TomZak » sobota, 24 marca 2012, 11:40

Świetny model! Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Pewnie waży nie mało jak ma tyle śrubek, prawda? :)
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 21:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez jakub476 » sobota, 24 marca 2012, 11:50

Piękny model, piękna robota. Zazdroszczę.
Avatar użytkownika
jakub476
 
Posty: 234
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Kazik » sobota, 24 marca 2012, 13:43

Widziałem podobny w Bytomiu.

Nawtykałeś tych detali tam nie ma co. Jakby brać na wagę to pewnie murowane I miejsce a tak ... to trzeba poczekać do ocen :)

TomZak napisał(a): Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Możesz rozwinąć bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez TomZak » sobota, 24 marca 2012, 17:44

Kazik napisał(a):
TomZak napisał(a): Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Możesz rozwinąć bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.


Chodzi o to, że Wy jako sędziowie znacie Caymana i mogą się pojawić podejrzenia o kolesiostwo... Ale miejmy nadzieję, że nie ;o)
Avatar użytkownika
TomZak
 
Posty: 442
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 21:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Mr. Headshok » sobota, 24 marca 2012, 23:33

Piękna!!! I dobre fotografie.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Kazik » niedziela, 25 marca 2012, 00:14

TomZak napisał(a):
Kazik napisał(a):
TomZak napisał(a): Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Możesz rozwinąć bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.


Chodzi o to, że Wy jako sędziowie znacie Caymana i mogą się pojawić podejrzenia o kolesiostwo... Ale miejmy nadzieję, że nie ;o)

Jakoś nie bardzo rozumiem to Twoje nawiązanie do TGM.
W sumie to w ogóle nie wiem co napisać bo mi trochę ręce opadły po tym co przeczytałem
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez cayman » niedziela, 25 marca 2012, 00:37

Kazik napisał(a):
TomZak napisał(a):
Kazik napisał(a):
TomZak napisał(a): Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Możesz rozwinąć bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.


Chodzi o to, że Wy jako sędziowie znacie Caymana i mogą się pojawić podejrzenia o kolesiostwo... Ale miejmy nadzieję, że nie ;o)

Jakoś nie bardzo rozumiem to Twoje nawiązanie do TGM.
W sumie to w ogóle nie wiem co napisać bo mi trochę ręce opadły po tym co przeczytałem


Mnie też ręce opadły i nie wiem co myśleć po tym jak to przeczytałem.Podtrzymuje mnie jeszcze wielki zapał do modelarstwa .

Sam model jest już dla mnie nagrodą za włożony wysiłek i wiele godzin pracy jaki włożyłem w model.

A teraz moje oświadczenie:

Jest to mój pierwszy ale i ostatni konkurs na PWM w którym wziąłem udział.

Wycofuję model z konkursu w kategorii Open i proszę o wystawienie modelu tylko w kategorii "Wyróżnienie za najlepszy motor " gdzie będą głosowali wszyscy użytkownicy-modelarze całego forum PWM!!!!

To tyle w tym temacie.
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Kazik » niedziela, 25 marca 2012, 09:24

Piotrze chyba się trochę pospieszyłeś, Prima Aprilis dopiero w przyszłym tygodniu!

Nie zgadzam się!
To kompletna bzdura.
Nie będziesz się wycofywał z konkursu dlatego że znasz mnie, Maćka czy w zasadzie teraz (po Bytomiu) drugiego Maćka (Portalusa) już też. Idąc tym tropem to trzeba by chyba importować ludzi z po za forum na czas sędziowania bo będąc jego użytkownikiem od zarania dziejów (czyt. od powstania nowego PWMu) nie sposób nie poznać się mniej lub bardziej z kolegami o podobnych zainteresowaniach.
Fakt że znam się z Caymanem w żaden sposób nie przeszkodzi mi w rzetelnej ocenie jego pracy. Co więcej, bardzo chętnie znajdę mu jakieś babole :twisted: Poznacie na koniec punktację.
No i pomimo tego że model jest naprawdę nie źle wykonany to w tej klasie jest już w galerii model konkurencyjny i liczę na to że jeszcze się jakieś pojawią.
Podsumowując,
jak dla mnie nie ma mowy o żadnym wycofywaniu.
To była by klęska tego konkursu i trzeba by się zastanowić czy go w ogóle ogłaszać w przyszłym roku, a przynajmniej w takiej formie.
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez Macio4ever » niedziela, 25 marca 2012, 10:13

TomZak napisał(a):
Kazik napisał(a):
TomZak napisał(a): Miejmy nadzieję, że zostanie nagrodzony jednak obawiam się jednej rzeczy, tak jak to miało miejsce w "Top Gear Master"...

Możesz rozwinąć bo nie bardzo rozumiem co masz na myśli.


Chodzi o to, że Wy jako sędziowie znacie Caymana i mogą się pojawić podejrzenia o kolesiostwo... Ale miejmy nadzieję, że nie ;o)



Nie mogą pojawić się, tylko pojawiły się właśnie w Twoim poście. Takie posądzenie samo w sobie nie jest niczym miłym, a co najważniejsze jest nieuzasadnione. Jeżeli masz konkretny zarzut(ocena nie fair) - należy o tym wprost napisać.
Bo uzasadnienie, że kogoś poznałem (-liśmy) osobiście i z tego powodu ocenię inaczej jego prace wystawią słabą opinię mnie samemu, na którą jak mniemam nie zasłużyłem i nie zasłużyli moi koledzy.

Piotrek - jeżeli podtrzymujesz wycofanie modelu, to oczywiście tak się stanie ale sugeruję przemyślenie tego kroku, bo znów nie widzę ku temu żadnego uzasadnienia.

I jeszcze jedno - proponuję o powstrzymanie się od rozwijania tego watku do czasu kiedy będzie gotowy materiał Jury, o którym można rozmawiać i ewentalnie oceniać.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3723
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda RC 166 GP Racer 1/12 -Tamiya-Klasa Open

Postprzez zmorka » niedziela, 25 marca 2012, 10:31

No i wdarła nam się polityka do konkursu, ludzie odpuśćmy sobie jakieś podejrzenia, chodzi o model a nie o to że ktoś jest czyimś kumplem, Piotrka nie znam i nawet go nie lubię ( bo i za co , za to że robi takie ładne modele :mrgreen: ? ) a motorek w jego wykonaniu jest piękny, tak samo jak i Sławka czy wielu innych, których tez nie znam. Więc odłóżmy między bajki te podejrzenia a wszyscy będziemy zdrowsi :) .
zmorka
 
Posty: 467
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości