Ferrari F430 Spider

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ferrari F430 Spider

Postprzez TomekWnęk » niedziela, 4 maja 2008, 23:47

Fujimi RS31 + Studio 27 ST27-FP2495 + Aber 24004
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze, silnik i kilka detali zrobie jeszcze na dniach, za późno dziś na strzelanie aparatem, jeszcze pstryki z warsztatu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
no i 'twórca i tworzywo' ;o) jeszcze w 'starym' warsztacie
Obrazek

no to słucham :oops:
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez michal.s » poniedziałek, 5 maja 2008, 00:01

Na ostatnio zdjęciu modelu na czarnym tle, widać że coś tam tam nie wyszło przy wlewie paliwa i "skrzelach" na górze i na dole, linie wyglądają na poszarpane a to raczej nie wina kompresji zdjęcia ;o)

Pałąki za siedzeniami malowałeś czymś czy w zestawie były chromowane ? Jeśli malowałeś to czym ? AlcladII ?

Co do zdjęć, albo Ty albo ja mamy źle ustawioną gamme, pierwsze zdjęcie wpada w granat, na pozostałych widać drobinki kurzu na pleksiglasie, przydało by się to występlować.

Ogólnie na żywo na pewno wygląda super :!: zdjęcia za dużo pokazują :P
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 maja 2008, 02:08 przez michal.s, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez krzysiekk » poniedziałek, 5 maja 2008, 01:28

A ja tylko powiem, że ostatnio widziałem takie F430 spider na żywo i nie wiem czy bym rozróżnił je od tego na zdjęciach :) Bardzo czysto i dokładnie złożony model...
GRATULUJE!!!!

pzdr
krzysiekk
 

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez Kazik » poniedziałek, 5 maja 2008, 07:15

Extra fotki! I model też niczego sobie! :)
Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Posty: 3566
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 5 maja 2008, 07:46

'Cywilki' to nie moja działka i jakoś nie ruszają mnie szczególnie Wasze błyszczące cacka :), ale to Ferrari od razu przypadło mi do gustu (pewnie przez kolor...). Model na bardzo wysokim poziomie, wspaniale prezentuje się lakier, piękne wykończenie detali. 'Ochy' i 'achy' same mi się cisną na usta...

Zdjęcia, tak jak i model, świetne (poza brakiem fokusa na jednym zbliżeniu i wspomnianym przez Michała kurzem na podkładzie), powiedziałbym że wręcz 'klasyczne' - oprócz tego 'po skosie' (ósme od góry). Jakoś mi nie pasuje do pozostałych, na których samochód wygląda tak 'folderowo' i 'statycznie' w pozytywnym znaczeniu. Oglądam kolejne fotki z najnowszego katalogu Ferrari (brakuje jeszcze jakiejś ładnej modelki), samochód stoi spokojnie przed fotografem i pozuje do zdjęć i nagle - bach - ósma fotka, a na niej ostre hamowanie od 200 do zera z tyłem uniesionym pół metra do góry :) (takie odniosłem w pierwszej chwili wrażenie). Może to kwestia wykadrowania? Może dobrze by było zostawić na tym zdjęciu trochę więcej miejsca przed autem?

Chociaż, o czym ja tu gadam...
Chciałbym być w stanie zbudować taki model i zrobić takie zdjęcia. A tak muszę się ograniczyć do gratulacji dla Ciebie Tomku :).

Jarek

P.S.
Jeszcze jedna rzecz. Ciekaw jestem po co przyczepiasz klamerki do lampy. Mają rozpraszać światło? :)
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez koksik750 » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:10

Jak zwykle wysoki poziom wykonania, ale na tych zdjęciach lakier wygląda na niedopolerowany/pół błyszczący, ale na pewno wina aparatu ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 23:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez TomekWnęk » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:28

michal.s napisał(a):Na ostatnio zdjęciu modelu na czarnym tle, widać że coś tam tam nie wyszło przy wlewie paliwa i "skrzelach" na górze i na dole, linie wyglądają na poszarpane a to raczej nie wina kompresji zdjęcia ;o)

Nie wyszło idealnie, choć wlew w rzeczywistości nie wygląda tak tragicznie.

Pałąki za siedzeniami malowałeś czymś czy w zestawie były chromowane ? Jeśli malowałeś to czym ? AlcladII ?
AlcladII

Co do zdjęć, albo Ty albo ja mamy źle ustawioną gamme, pierwsze zdjęcie wpada w granat, na pozostałych widać drobinki kurzu na pleksiglasie, przydało by się to występlować.
Możliwe, cały czas nie wiem jak ten monitor ustawić :/ ale o tym już z Tobą gadałem ;o) A kurz był 'stęplowany', w sekundzie siada go na tym tyle że strach, a widać wszystko aż za dokładnie. Udało mi się za to uniknąć refleksów od wszystkiego w pokoju.

Ogólnie na żywo na pewno wygląda super :!: zdjęcia za dużo pokazują :P

To dobrze ze pokazują, miałem wrażenie że pokazują za mało. Na żywo pewnie będziesz miał okazje go zobaczyć. Zadowolony nie jestem, ale chyba nigdy nie będę :roll: w sumie to dobrze bo motywuje
Ostatnio edytowano poniedziałek, 5 maja 2008, 08:47 przez TomekWnęk, łącznie edytowano 1 raz
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez TomekWnęk » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:36

Jarek Gurgul napisał(a):Jeszcze jedna rzecz. Ciekaw jestem po co przyczepiasz klamerki do lampy. Mają rozpraszać światło?
a te klamerki :) myślałem że na zdjęciach modelu coś się odbija bo klamerkami mam podpiętą kalkę do rozproszenia światła właśnie, a klamerki 'na warsztacie' to tak żeby pod ręką były :)
koksik750 napisał(a):ale na tych zdjęciach lakier wygląda na niedopolerowany/pół błyszczący, ale na pewno wina aparatu

kiepski aparat
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez portalus » poniedziałek, 5 maja 2008, 09:39

Nie no Panie, tak cichaczem w ukryciu sklejany, nie godzi się tak po partyzancku.

Podoba mi się kolor i lakierunek, delikatne zaznaczenie linii podziału, śruby na kołach.
Co mi się natomiast nie podoba to lewa opona z przodu – ta łata na 9 zdjęciu oraz te owalne nie wiem co na zderzaku z tyłu.
Opona to kucha w kadrowaniu, co też mi się zdarza dość często i wychodzi po czasie.
Te owale na zderzaku to chyba powinny być odblaski – mogłeś pokombinować aby zrobić je o ton inne.
Jeszcze na koniec malutka uwaga dotycząca lamp z przodu, czy nie powinno tam być srebrnej listewki po zewnętrznej krawędzi imitującej światła pozycyjne? Gdzieś chyba takie coś na AF widziałem i tak mi się przypomniało.
Ogólnie pomimo tych uwag powyżej to by było 9/10 ale jest 8,9/10 za brak napisu Ferrari na tylnej klapie.
Co tam następnego po cichaczu kleisz???

Jak dla mnie to zdjęcia zdecydowanie OK.

Zauważyłem, że w namiocie bezcieniowym dużo trudniej uzyskać ładne refleksy na wypolerowanym lakierze – np w plenerze wychodzi to łatwiej.

Czemu klamerki na lampie – pewnie aby były pod ręką (dobrze myślałem).
Swoją drogą to podziwiam umiejętność zorganizowania sobie miejsca pracy na tak małej powierzchni.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 5 maja 2008, 10:20

Model fajny, ale dlaczego w tajemnicy robiony?
Poziom zdjęć znacznie powyżej średniej na forum.


TomekWnęk napisał(a):
koksik750 napisał(a):ale na tych zdjęciach lakier wygląda na niedopolerowany/pół błyszczący, ale na pewno wina aparatu

kiepski aparat


Myślę, że to też kwestia oświetlenia, a konkretnie odbić w karoserii. Efekt połysku uzyskuje się przez odbicie w lakierze płaszczyzn koloru białego. Te płaszczyzny mogą być żródłami światła (lampy błyskowe z softboxami) lub mogą odbijać inne źródła światła. Ważne jest, aby te odbicia kończyły się ostrymi odcięciami, a nie miękkimi przejściami. Jeśli te płaszczyzny ustawi się tak, aby się odbijały w karoserii, to powstanie efekt dużego połysku.
Tak jak tu:

Obrazek
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez TomekWnęk » poniedziałek, 5 maja 2008, 10:38

portalus napisał(a):Jeszcze na koniec malutka uwaga dotycząca lamp z przodu, czy nie powinno tam być srebrnej listewki po zewnętrznej krawędzi imitującej światła pozycyjne?
Powinna być, moje niedopatrzenie/niedbalstwo :oops:
portalus napisał(a):brak napisu Ferrari na tylnej klapie
Oj to mi umknęło, dziś to postaram się poprawić.
portalus napisał(a):Co tam następnego po cichaczu kleisz???
Oglądam od kilku dni F50, tylko zastanawiam się czy nie wstrzymać się do czerwca - wtedy startuje konkurs - choć przy obecnej ilości czasu na modele moge się na finał konkursu nie wyrobić.
portalus napisał(a):Swoją drogą to podziwiam umiejętność zorganizowania sobie miejsca pracy na tak małej powierzchni.
Monitor na desce kreslarskiej (mój warsztat) stoi od czasu powiększenia się rodziny, czyli od ok trzech miesięcy, kleiłem przy nim tylko kilka razy teraz warsztat mam w dwóch pokojach (jeden na warsztat drugi na 'studio' foto). Długi czas (za kawalerskich czasów) nie kleiłem bo właśnie nie potrafiłem się zorganizować na biurku z monitorem.
wojtek_fajga napisał(a):Model fajny, ale dlaczego w tajemnicy robiony?
Wiedziałem że budowa może się ciągnąć długo, dodatkowo miałem na niego inny pomysł.
wojtek_fajga napisał(a):Poziom zdjęć znacznie powyżej średniej na forum.
Dzięki
wojtek_fajga napisał(a):Myślę, że to też kwestia oświetlenia, a konkretnie odbić w karoserii.
Prawdę mówiąc to wiem że to do zrobienia oświetleniem, muszę popróbować z softboxami i oświetleniem z boku. Teraz oświetlam model z góry plus blendy z boków. Aparat nie najwyższych lotów ale obiektyw myślę że przyzwoity.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez portalus » poniedziałek, 5 maja 2008, 11:16

TomekWnęk napisał(a):
portalus napisał(a):Co tam następnego po cichaczu kleisz???
Oglądam od kilku dni F50, tylko zastanawiam się czy nie wstrzymać się do czerwca - wtedy startuje konkurs - choć przy obecnej ilości czasu na modele moge się na finał konkursu nie wyrobić.

No to może malutkie poświadczenie nieprawdy zasugeruję.
Zaczynasz model już teraz, robisz sobie dokumentację foto, jak startuje konkurs to co 1-2 dni wklejasz postępy z robót. Kończysz sklejanie w terminie - mam nadzieję że się wyrobisz.
Tak przy okazji to wykańczasz konkurencję niesamowitym tempem prac przy zachowaniu wysokiej jakości roboty. Co prawda nie jesteś w stanie zareagować na sugestie bo zrobiłeś to już dawno temu.

Powyższa uwaga nie ma charakteru szkoleniowego, inni użytkownicy nie powinni się do niej stosować – oczywiście jako moderator zdecydowanie potępiam takie działanie.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez michal.s » poniedziałek, 5 maja 2008, 11:55

Jest pewna granica, pomiędzy rodzajem zdjęć.
Te które Tomek pokazał na czarnym tle, można powiedzieć że są zdjęciami artystycznymi.
W modelarstwie redukcyjnym bardziej pożądane są zdjęcia techniczne, czyli te które ukazują jak najwięcej szczegółów min. wspomniane refleksy w lakierze.

Według mnie ciężko połączyć te dwie sztuki, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wstawienie zdjęć technicznych i artystycznych, wtedy można pooglądać, co autor potrafi zrobić z modelem i aparatem :)

Co do kurzu, to dobrze sprawuje się kompresor, przed wciśnięciem spustu migawki, dmuchasz, kurz znika i zanim opadnie nowy robisz zdjęcie, później znów dmuchasz i tak w kółko :)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 5 maja 2008, 12:10

portalus napisał(a):
TomekWnęk napisał(a):
portalus napisał(a):Co tam następnego po cichaczu kleisz???
Oglądam od kilku dni F50, tylko zastanawiam się czy nie wstrzymać się do czerwca - wtedy startuje konkurs - choć przy obecnej ilości czasu na modele moge się na finał konkursu nie wyrobić.

No to może malutkie poświadczenie nieprawdy zasugeruję.
Zaczynasz model już teraz, robisz sobie dokumentację foto, jak startuje konkurs to co 1-2 dni wklejasz postępy z robót. Kończysz sklejanie w terminie - mam nadzieję że się wyrobisz.
Tak przy okazji to wykańczasz konkurencję niesamowitym tempem prac przy zachowaniu wysokiej jakości roboty. Co prawda nie jesteś w stanie zareagować na sugestie bo zrobiłeś to już dawno temu.

Powyższa uwaga nie ma charakteru szkoleniowego, inni użytkownicy nie powinni się do niej stosować – oczywiście jako moderator zdecydowanie potępiam takie działanie.


Zawsze mozna robic fotki na dzisiejszej gazecie. Problem z glowy.
Apropo czasu trwania konkursow- zastanawialem sie czy dla szkutniczych pol roku to jest wystarczajacy czas- powinno byc rok. :lol:
Przepraszam za OT.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 11:19

Re: Ferrari F430 Spider

Postprzez Marcin Sobótka » poniedziałek, 5 maja 2008, 17:22

Na temat modelu.
Wlew trochę poszarpany i lakier ma małe babolki.
Ale i tak lepiej bym nie zrobił.
Przepiękny model.
Gratki.
Marcin Sobótka
 
Posty: 68
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 12:06

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości