SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998 (Tamiya 1:24)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998 (Tamiya 1:24)

Postprzez STI22B » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:11

W związku za zapytaniem jednego z kolegów o moje inne modele, chciałbym przedstawić kolejny z nich. Tym razem będzie to model SUBARU IMPREZA WRC z Rajdu Safari 1998, czyli w specyfikacji szutrowej. Sam model to rzecz jasna produkt TAMIYII, który został uzupełniony o kalkomanie koncernu tytoniowego "555". Kalki pochodzą z palety firmy Crazy Modeler. Model został uzupełniony tymi kalkami, ponieważ w czasie rajdu, tak właśnie się prezentował i nie jest to moja inwencja twórcza :D
Co do innych dodatków, to standardowo zostały wykonane pasy, metalowe zapinki oraz siatki osłaniające wloty powietrza. Pojawiło się też trochę karbonu na lusterkach oraz zaciągu powietrza do silnika tzw "kominie". Sam model został ukończony przeze mnie około 9 miesięcy temu, ale zdjęcia są aktualne. Zapraszam do oglądania i oceny.
PS już wkrótce pojawi się podobny model tj SUBARU IMPREZA WRC SAFARI z 1997 roku, który różni się od wersji z 1998 kilkoma ciekawymi i ważnymi detalami.
A teraz zdjęcia wspomnianego modelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 14 lipca 2009, 20:00 przez STI22B, łącznie edytowano 6 razy
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998

Postprzez michal.s » poniedziałek, 13 lipca 2009, 15:15

Ostatnia fotka fajna :)

Jak uzyskałeś efekt powłoki antyrefleksowej na szybach ?
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998

Postprzez STI22B » poniedziałek, 13 lipca 2009, 16:14

michal.s napisał:
Ostatnia fotka fajna :)

Jak uzyskałeś efekt powłoki antyrefleksowej na szybach ?


Efekt powłoki antyrefleksowej uzyskałem dzięki oklejeniu szyb od wewnątrz specjalną folią, która znajduje się w zestawie z modelem. Trudności przy przyklejaniu tej foli są takie, żeby przykleić ją przy pierwszym podejściu oraz żeby nie było pęcherzyków powietrza. Można sobie pomóc suszarką do włosów, podgrzewając lekko folię ciepłym powietrzem, dzięki czemu folia staje się bardziej elastyczna
i lepiej przylega do powierzchni.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 lipca 2009, 17:01 przez STI22B, łącznie edytowano 1 raz
Projekty na warsztacie:

Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
STI22B
 
Posty: 243
Dołączył(a): niedziela, 12 lipca 2009, 22:55
Lokalizacja: Hecznarowice, koło Bielska-Białej

Re: SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998

Postprzez michal.s » poniedziałek, 13 lipca 2009, 16:27

Dzięki za informacje, myślałem że to jakiś dodatek. Z drugiej strony ciekawe czy można gdzieś taką folie dorwać, mogła by ciekawie wyglądać na niektórych modelach, muszę się rozglądnąć ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SUBARU IMPREZA WRC "555" SAFARI 1998

Postprzez GRZEGORZ N. » poniedziałek, 13 lipca 2009, 19:23

Model bardzo ładnie się prezentuje. Szkoda że nie ma w środku kierowcy i pilota. Ostatnie zdjęcie prawie jak z rajdu. :D
GRZEGORZ N.
 


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości