Honda NSR500 - Italeri - 1:6

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Honda NSR500 - Italeri - 1:6

Postprzez DarkWing » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 15:11

Witam

Po nieco dłuższej niż planowałem przerwie przedstawiam mój najnowszy model motocykla. Prezentuję go jedynie w galerii ponieważ nie planowałem i nie robiłem warsztatu, sama budowa miała być z cyklu 1 tygodniowych... skończyło się niestety na ponad 2 miesiącach....

Mowa to tym
Obrazek
Model udało mi się namierzyć i kupić w jednym z internetowych (polskich) sklepów. Tak prezentowała się zawartość
Obrazek

Obrazek
Smacznie.... ale tylko do momentu rozpakowania. Firma Italeri wiadomo... do górnej półki nie należy, jednak po skończonej Yamaszce w 1:6 byłem pełen optymizmu. Niestety, rzut oka na części szybko zweryfikował moje poglądy. Przy tak dużej skali, gdzie można naprawdę pokazać szczegóły (nawet gdyby większość była odlana w jednym kawałku) produkt ten prezentował się jak "wystrugany z mydła" lub wydrukowany na drukarce 3D... chociaż nie wiem czy ta ostatnia nie poradziłaby sobie lepiej. Jedyna nadzieje była w szpachli i malowaniu. Dlatego też czas budowy był jak dla mnie nieskończenie długi... Części pasowały do siebie jak chciały, jedne idealnie, inne makabrycznie. Koniec końcem jakoś udało się całość złożyć. Kolejny problem.... barwy team'u. Malowanie same w sobie dość ciekawe - nietypowe. Do uzyskania tego efektu producent załączył imponujących rozmiarów arkusz kalek - wielkości całego pudła. Model pokryty jest kalkami praktycznie co do mm2. Kalki Cartograf ale wiadomo... wiekowe. Dość grube ale jednocześnie dość elastyczne. Jednak żeby je właściwie położyć i dopasować zużyłem praktycznie połowę słoiczka Mr Sol... Na koniec dopadły mnie problemy z lakierowaniem ale nie warto o tym już wspominać. Efekt końcowy prezentuję poniżej, niestety biały paskudnie się fotografuje ( przynajmniej mi) więc może zdjęcia nie są idealne. Jeżeli dostrzeżecie jakiekolwiek błędy (nie merytoryczne jak złe śruby czy nakrętki ) w budowie to proszę pamiętać, że "wycisnąłem" z tego modelu wszystko co umiałem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatecznie cieszę się bardzo, że model wzbogacił moją kolekcję - tym bardziej, że skala 1:6 jest ciężka do zdobycia i nie ma w niej zbytnio wyboru ani modeli, ani producentów. Już wkrótce rozpoczynam NRS500 w skali 1:12, więc będzie można zrobić porównanie.
Zapraszam do komentowania i krytykowania.... jakoś to przeżyję ;)
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 15:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: Honda NSR500 - Italeri - 1:6

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 30 grudnia 2014, 00:38

Chyba na tym da się już pojeździć!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości