Projekt AMPER 1/10

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Projekt AMPER 1/10

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 23 czerwca 2015, 08:48

Zbudowałem taki modelik jest to nadprogramowy dodatek który zrobiłem z ciekawości do projektu który wykonywałem na zaliczenie laborek z projektowania na studiach. Tematem pracy było tylko rysowanie, projektowanie czegoś, ja wybrałem samochód. Jest to mój całkowicie autorski koncept i wykonanie oczywiście też. Praca przy nim dała mi sporo radochy więc postanowiłem pokazać go publicznie.
Wstępna koncepcja powstała na początku semestru, potem projekt stopniowo ewoluował, do etapu z rysunku w rzutach. Szkice izometryczne powstawały przy okazji. Pod koniec semestru wpadłem nas pomysł że fajnie by było zrobić z niego model. Na początku myślałem o wersji 3D jednak poległem podczas projektowania. Robienie wielo-krzywiznowych powierzchni to jeszcze nie mój poziom, ogólnie powierzchniówka u mnie leży. Dlatego powstał pomysł na wyrzeźbienie fizycznego modelu. Pojechałam do sklepu modelarskiego kupiłem trochę balsy, mate szklaną i koła. Zabrałem się do roboty. To co widzicie na zdjęciach powstało w dziesięć popołudni i jeden weekend. Ponieważ się spieszyłem nie uniknąłem kilku błędów i najmniej jestem zadowolony z malowania. Wiadomo pośpiech jest złym doradcą, ale co zrobić termin zaliczenia ciężko przenieść. Jest to mój pierwszy tego typu projekt, choć samochody rysowałem od dawna, to nigdy nie wychodziłem dalej niż szkice. Tutaj się nakręciłem i poszedłem dwa kroki dalej. Model zrobił ogromne wrażenie, ale nie to jest ważne, najważniejsza jest satysfakcja z wykonanej pracy.
Laborka zaliczona na 5 :mrgreen:
Jest to mój pierwszy model samochodu, i do tego zrobiony na szybko więc można się pastwić :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

(a to że lakier słaby, cienkie zdjęcia i coś krzywo to już wiem :oops: )
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1343
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Reklama

Re: Projekt AMPER 1/10

Postprzez Dorotka » wtorek, 23 czerwca 2015, 09:50

;o)

Nie wiem co jest pod maską i w środku, czy światła świecą i co jest krzywo i takie tam... Za to bardzo "mnie się podoba"!!! Może pójdziesz kiedyś dalej?

Pozdrawiam
:)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Projekt AMPER 1/10

Postprzez Maciek_66 » wtorek, 23 czerwca 2015, 10:23

Wszystko super! Brawo. Tylko kolor bym dał inny, bo ja nie lubię zielonego... Ale to tylko taka moja drobna fobia.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt AMPER 1/10

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 23 czerwca 2015, 10:48

BARDZO, BARDZO!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Projekt AMPER 1/10

Postprzez Browarek90 » wtorek, 23 czerwca 2015, 15:30

Świetny model i to jeszcze własnego projektu brawo :!: :!: Fajnie by było jakbyś zrobił coś jeszcze:)
Avatar użytkownika
Browarek90
 
Posty: 56
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2015, 18:49

Re: Projekt AMPER 1/10

Postprzez cayman » piątek, 26 czerwca 2015, 21:37

piotr dmitruk napisał(a):BARDZO, BARDZO!


Potwierdzam !!!
Pozdrawiam Piotrek

A kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
cayman

Carbon Master
 
Posty: 820
Dołączył(a): czwartek, 20 października 2011, 02:30


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości