Podkontenerówka (Italeri)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Podkontenerówka (Italeri)

Postprzez Krzychu126 » środa, 25 listopada 2015, 19:16

Cześć!
Po długiej przerwie wznawiam działania i jako pierwszy model skleiłem sobie naczepę do przewozu kontenerów.
Na kontenerze chciałem poćwiczyć nowe dla mnie techniki i po raz pierwszy pobawiłem się w brudzenia.
Jak wyszło możecie zobaczyć na fotkach. Miłego oglądania! :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mam nadzieję, że się podoba, ja jestem zadowolony z efektu tym bardziej, że to pierwsza taka praca. Na zrobienie czeka jeszcze drugi kontener, może być tylko lepiej :)

Pozdrawiam!

PS: Niektóre fragmenty rdzy wyglądają na jednolite plamy a zacieki i brud na dość mocne i ciemne, to pewnie wina aparatu bo w rzeczywistości wygląda to nieco lepiej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50

Reklama

Re: Podkontenerówka (Italeri)

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 26 listopada 2015, 02:17

Kontener jest z jednej bajki, a naczepa z drugiej, ale żadne z nich nie opowiada w pełni rzeczywistości.
Rdzewienie kontenera- OK, ale wydaje się w wielu miejscach przypadkowe, powinien rdzewieć najbardziej w miejscach poobtłukiwanych i tam gdzie gromadzi się wilgoć. Duży płat rdzy na gładkiej pionowej ścianie jest mało wiarygodny. Ponadto przy takiej rdzy i zaciekach, w ogóle nie ma kurzu, ani świeżych obić, a najbardziej brak śladów otwierania na ryglach- czyste jak z fabryki, a tam powinno być pełno obić i brudnego smaru.
Z kolei naczepa (a i ciągniki) nie mają nie tylko śladów eksploatacji (tak wiem, konwencja wystawowa), ale nawet i efektów światłocieniowych, czy zaznaczenia krawędzi otworów i płatów pokrycia karoserii.
Mam nadzieję, że pomogłem, a nie zniechęciłem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podkontenerówka (Italeri)

Postprzez Krzychu126 » czwartek, 26 listopada 2015, 10:05

Hej!
Dzięki za odpowiedź! Nie zniechęciłeś mnie, na pewno pomogłeś, tylne drzwi na pewno pójdą do poprawy i ogólnie trochę tu jeszcze popracuję, drugi postaram się zrobić lepiej :) Naczepy nie chciałem brudzić, wolałem poćwiczyć to na kontenerze, a ciągniki robione były dłuższy czas temu już :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu126
 
Posty: 90
Dołączył(a): wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:50


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron