Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez toled » środa, 2 marca 2016, 13:39

Model z 91 roku, jakość wyprasek jak na tamte czasy dobra, kilka wad, które wyszły na koniec budowy ( odstające drzwi, brak zawiasów maski i bagażnika, dlatego obecnie są otwarte ;) - zajmę się tym już po Bytomiu)
Od siebie zrobiono: dodane przewody zapłonowe, chromy alcladem, dach pokryty flokiem, wnętrze - flock + dodane wycieraczki na podłodze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Reklama

Re: Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez karambolis8 » środa, 2 marca 2016, 14:15

Fajny :) Podoba mi się flockowany dach.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez pawel700 » czwartek, 3 marca 2016, 18:03

Mnie się średnio podoba. Przydałoby się obniżyć zawieszenie. To jest problem wielu modeli revella. Druga sprawa to ogromne żarówki w lampach przednich, a może są to bolce mocujące jak w diecastach. Lakier wygląda na porysowany, potrzebne polerowanie. Szyby w drzwiach - w kabrioletach najlepiej wyciąć z cienkiej pleksi., zestawowe zawsze są za grube.
W sumie to więcej błędów spowodowane jest słabą jakością modelu revella (również niedopasowane elementy otwierane).
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez toled » piątek, 4 marca 2016, 00:10

Niektóre Alfy tak wysoko stały, w szczególności po wymianie amortyzatorów ;-) Efekt lamp dają dziwaczne klosze, jak okulary Stępnia w 13-tym posterunku. Lakier jest wypolerowany na lustro, może załamania światła to powodują.

Ogólnie wady, które opisałeś można poprawić, ale jakoś ten model aż tak bardzo mnie nie urzekł, by na przykład robić nowe reflektory, obniżać zawieszenie ;-)
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29

Re: Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez pawel700 » piątek, 4 marca 2016, 02:25

Tak jak patrzę na model to widać że sporo pracy przy nim było, zatem trochę szkoda nie poprawić tych parę detali. Chyba że to miało być PZP. Na niektóre zmiany pewnie też jest za późno żeby czegoś nie uszkodzić.
Brakuje mi zbliżenia silnika oraz zdj. podwozia.
Rzadko widuję modele pomalowane na szaro, bo to taki nudny kolor. Ale na tym modelu wygląda ok, pasuje do koloru wnętrza i ogólnie cała bryła nadwozia jest uwydatniona.
Ostatnio też widziałem na automotive forum LaFerrari na szaro i też fajnie wyglądał.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Alfa Romeo Giulietta 1600 Spider, Revell 1:24

Postprzez toled » piątek, 4 marca 2016, 13:03

Po wystawie w Bytomiu poprawię te mankamenty. Nawet obniżenie zawieszenia nie powinno być wybitnie trudne, bo nie jest skomplikowanie zbudowane. A kolorem wzorowałem się mniej więcej na tym:
Obrazek
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 22:29


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości