Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Rafikk222 » sobota, 8 września 2018, 22:51

Witam, w tym roku skleiłem dwa modele samochodów, Nissana Silvia zrobiłem najpierw, ale wydaje mi się że warto go jednak dokończyć więc pokażę go tylko jako ciekawostkę

Nissan GTR postarałem się bardziej choć i tak wiele użytkowników forum robi cuda gdzie moje wybadają blado, no nic pokaże mimo to, tyle że nie wiem jak wkleić obrazek więc będę podawał linki z dysku google


Nissan Silvia
Pomalowałem go na niebiesko, zrobiła się szorstka faktura niestety teraz wszystko jest przyklejone więc nie wiem jakby to delikatnie poprawić

Obrazek

Tu zdjęte nadwozie, w środku bieda tylko jeden kolor tylko proszę nie bijcie ;-;

Obrazek

Teraz Nissan GTR
Tu postarałem się bardziej i zaopatrzyłem w nieco więcej farb i narzędzi typu papier wodny itp.

Pracę rozpocząłem od sklejenia silnika, malowałem wszystkie elementy gdy były jeszcze w szkielecie odlewniczym

Obrazek

Następnie zająłem się podwoziem, chciałem uzyskać chropowatą fakturę przypominającą konserwację do podwozi, czy się udało, moim zdaniem nie jest źle choć mogłoby być lepiej

Obrazek

Na koniec oczywiście nadwozie które najpierw pomalowałem podkładem który zeszlifowałem papierem wodnym 800 a następnie położyłem zwyczajną emalię w sprayu koloru żółtego, później wklejenie lusterek szyb i wycieraczek, tak wiem nie ma pomalowanych uszczelek szyb, nie miałem takiego pędzelka drobnego a moje dłonie chyba mają parkinsona także wolałem zostawić to tak jak jest

Obrazek

Silnik pod maską
Obrazek

Tył wraz ze światłami i tu takie pytanie, gdy malujecie reflektory to nakładacie farbę na szkiełko reflektora czy na to miejsce gdzie on będzie się znajdował? Ja pomalowałem szkiełka od środka

Obrazek

Przód

Obrazek

Wiem że jeszcze długa droga przede mną, ale mimo wszystko chciałem pokazać modele szerszej publiczności, rodzina zawsze powie że ładnie żeby nie robić przykrości, liczę na rady co do malowania i ogólnie jeśli ktoś widzi błędy to bardzo bym prosił by napisał czego unikać
Ostatnio edytowano niedziela, 9 września 2018, 14:20 przez Rafikk222, łącznie edytowano 3 razy
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 00:27

Reklama

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Mecenas » niedziela, 9 września 2018, 11:03

Cześć,
popraw sobie wstawianie zdjęć wg. wzoru poniżej, inaczej nie będą się wyświetlały. Dwa pierwsze zdjęcia już Ci poprawiłem.

Kod: Zaznacz cały
img]https://lh4.googleusercontent.com/OcVdhlhQ55azO2k7FziYWdzrpZFjFZ2PDz1dxCkFIebAp0dTwjwdi7HBZmtK4a1t02xN9ue7tO9SEQdf4cH9=w1280-h694-rw[/img]
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Rafikk222 » niedziela, 9 września 2018, 13:54

Dzięki, u mnie nie wyświetlają się, pisze tylko obrazek, może coś nie mam zainstalowane, nie wiem, ale okey poprawię


Edit: Już jest okey wszystko się wyświetla dzięki :)
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 00:27

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Ziarkoski » niedziela, 9 września 2018, 22:06

Właśnie nad tymi modelami myślałem jako treningowe. Szkoda że Silvia niedokończona bo mogła by wyglądać naprawdę fajnie. GTR już wygląda ciekawie, konserwacja wyszła całkiem dobrze. Brakuje detali takich jak uszczelki szyb, boczne kierunkowskazy i tylny emblemat w żółtym kolorze, ale to tylko moje zdanie i nie mam dużego doświadczenia. To jest model od Tamiyi? Jednak ta „szklana” maska mi się nie podoba, można ją pomalować i później podnosić czy jest na stałe?
Ziarkoski
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2018, 00:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Rafikk222 » niedziela, 9 września 2018, 23:43

Maska jest tylko tak założona, te małe detale to jeszcze można poprawić, ale tak jakoś nie kupiłem jeszcze pędzelka małego żeby to ogarnąć, emblematy mam na kalkomaniach ale nie wiem jak je ładnie zamocować
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 00:27

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Ziarkoski » poniedziałek, 10 września 2018, 00:42

Ja małe na małe detale nanoszę farbę przy pomocy wykałaczki ale do uszczelek sprzyda się taśma maskująca i pędzelek albo spray. Do kalkomanii wyczytałem że polecają produkty Microscale Micro Set i Sol. Ja ze względu ceny, i pojemności wybrałem produkt Mr. Hobby, podobno bardziej agresywny ale tańszy, większa pojemność i pędzelek w zakrętce ułatwiający nanoszenie płynu. Cena i tak duża, choć patrząc na to ile modeli można nimi zaopatrzyć w kalki to wydaje się dosyć spoko. Odbiegając od tematu, nie sądziłem że modelarstwo jest aż tak kosztowne. :-o
Ziarkoski
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2018, 00:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez pawel700 » poniedziałek, 10 września 2018, 00:57

Nissan GTR ładnie polakierowany, tzn. mam na myśli równą warstwę lakieru, bo dobór koloru to inna sprawa. Jak masz słaby aparat foto, to rób zdjęcia przy świetle dziennym.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje pierwsze modele Nissan Silvia & Nissan Skyline GTR

Postprzez Rafikk222 » poniedziałek, 10 września 2018, 17:01

Ja troszkę przy samochodach w skali 1:1 robię, zaprawki, maluję nadkola jak ruda wychodzi to trochę się ręka nauczyła płynności podczas malowania a kolor, chciałem mieć żółtego Nissana :D
Rafikk222
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2018, 00:27


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości