Motorki.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Motorki.

Postprzez Adas' » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 09:50

W zeszlym tygodniu kolega przywiozl mi walizke stuffu z Japonii, pomiedzy ksiazkami i normalnymi zestawami byly motorki Honda Motocompo Aoshimy w 1:24 ktore kolega wyciagnal z... Automatu.

Obrazek

Co z tych automatow wyskakuje to takie jajka, o:

Obrazek

A w tych jajkach sa na wpol zbudowane motorki, w tym wypadku to Hondy Motocompo, wspaniale wynalazki z lat 80tych, malutka motorynka ktora mozna zlozyc do rozmiaru sporej walizki, mozna ja spokojnie przeniesc (ma specjalne raczki w kazdym rogu), i dookola ktorej powstal samochod (Honda City).

Obrazek

Cudowne. Uwielbiam. Chce prawdziwa. I samochod tez. Juz najlepsze w tym wszystkim jest to ze Japonce nie tylko zrobili skladany motorek, ale nie prymitywny, pojazd ma normalne kierunkowskazy, lampy, predkosciomierz itede.

Co ciekawe, jak sie kupowalo ten samochod to motorek byl opcja jak np. radio. Ale motorek mozna bylo tez kupic osobno, a jak sie go kupowalo osobno to byl pakowany w... Kartonowe pudlo (!).

Obrazek

W kazdymbadzrazie zrobilem ten motorek w wersji zlozonej, dodalem kabel hamulca, zamienilem pomalowana na srebrno lampe na fototrawiona z CTM (co bylo trudniejsze niz mozna by pomyslec, bo musialem zeszlifowac troche ta lampe, a tworzywo jest twarde jak kamien), poprawilem kolorystyke i jak moglem poszlifowalem szwy i poprawnie zmontowalem co moglem (niestety obie polowki "karoserii" sa tak mocno sklejone ze nie mozna ich rozczepic bez psucia).

Jako wisienke na torcie zrobilem tez to pudelko. Napewno zbuduje tez takiego rozlozonego, napewno zrobie jedna zmeczona (mam zdjecie takiej z drewniana skrzynka zamiast siedzenia), i pewnie zrobie jedna gdzie zloze tez stopki zeby pasowala do srodka tego pudelka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta Honda Motocompo dala mi kopa zeby zajac sie innym gracikiem ktory lezal tu rozgrzebany przez przynajmniej pol roku. Ten grat to Honda Monkey ktora tez jest od Aoshimy, i ktora tez przyjechala z Japonii. Tu pozmienialem wiecej, zbudowalem kierownice od podstaw, dodalem kable, swiatla, lusterko, zeszlifowalem szwy, przemalowalem prawie wszystko oprocz baku i siedzenia (tak, widze teraz szew na baku ktory moglem oskrobac), i postanowilem sprobowac zaschnietego blota... Wyszlo tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle tego jest:

Obrazek

I bonus:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do nastepnego!
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 722
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 19:00

Reklama

Re: Motorki.

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 10:03

Fajne te szkraby. Pudło wymiata!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Motorki.

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 10:34

świetne są, pudło ekstra!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4808
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości