Strona 1 z 1

Yamaha XV1600 - Tamiya - 1:12

PostNapisane: niedziela, 16 czerwca 2019, 15:42
przez DarkWing
Witam

Prezentuję moje najnowsze dokonanie.... właściwie jeden z dwóch ostatnio zrobionych modeli, ponieważ budowałem dwa motocykle jednocześnie. Pierwszy ukończony to tytułowa Yamaha XV1600.
Model już dość leciwy, wielokrotnie zwracałem na niego uwagę przy okazji zakupów ale ciągle wydawał mi się jakiś taki... blady, plastikowy... wręcz zabawkowy. Poszukałem troszkę w sieci schematów malowania i wykonań innych modelarzy, aż w końcu postanowiłem sobie go sprawić.
Aby model troszkę ożywić i żeby nie wyglądał na taką zabawkę z kiosku postanowiłem popracować troszkę nad malowaniem.
Zasadnicza zmiana to kolor silnika, zamiast aluminium zastosowałem gun metal wykończony matem. Żeberka cylindrów pociągnięte aluminium. Już ta zmiana wprowadziła zróżnicowanie i kontrast w tym kapiącym chromem motorze. Druga zmiana w stosunku do pudełka to przewierciłem otwory w tarczach hamulcowych. Dalej... szprych kół, same szprychy pociągnąłem smokiem, obręcze zaś zostawiłem w oryginalnym chromie. Zmiana bardzo subtelna ale zrobiła swoje... W ogóle chrom w tym modelu zostawiłem oryginalny. Niestety mimo, że fabryczny to jest to bardzo delikatna powierzchnia, trzeba bardzo uważać przy jej polerowaniu bo bardzo łatwo ją "zatrzeć", powstają wtedy drobne ryski i zamglenie powierzchni...
Jeśli chodzi o kolorystykę. Dwa zasadnicze kolory biel i czerwień. Biel to TS-7 Racing White, czerwień to TS-18 Metalic Red. Ta ostatnia dostała jednak koleją powłokę z orange transparent + smoke (90%+10%). Białe poliki na baku można było uzyskać stosując kalkomanię, bałem się jednak różnicy kolorów więc poliki są malowane (spray TS-7), natomiast z oryginalnej naklejki wyciąłem tylko złoty pasek.
I to chyba tyle... cała reszta to stock i tak się prezentuje - aha, jest to wersja europejska czyli RoadStar (w przeciwieństwie do amerykańskiego WindStara)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Re: Yamaha XV1600 - Tamiya - 1:12

PostNapisane: niedziela, 16 czerwca 2019, 18:37
przez Thalgonis
Piękny.

Re: Yamaha XV1600 - Tamiya - 1:12

PostNapisane: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:07
przez Adas'
Super lakier, piekne zdjecia, wspaniale czysty, ale te szprychy w tej skali to mogles powymieniac...