[G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

[G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Postprzez toled » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 13:53

Użyte farby: kolor główny - Creative Colors Deep Blue for Supra, lakier GX 100

Farby pozostałe - Tamiya
Chromy, aluminium i inne - Extreme Metal AK

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla foto geeków:

Obiektyw: 100mm, Przesłona 11-13.
Setup - przód dwie lampy 600Ws + Octa 120
Tył dwie lampy 800Ws + Stripy 40x180cm

Góra - lampa 300Ws + mały softbox prostokątny 40x80
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 21:29

Reklama

Re: [G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:07

lampy 3,1KW? Cieplutko (czy to jakaś inna jednostka te Ws niż Wat?) :D
Ja bym trochę zamknął jeszcze przysłonę, za mała głębia jak na moje oko.

Super wyszedł ten GX 100 ( jaka jest twoja metoda? tzn ile warstw w jakiej konsystencji?)
Wydechy metalowe, czy tak ładnie pomalowałeś?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: [G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Postprzez kojot69 » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:18

Łukasz_K napisał(a):lampy 3,1KW? Cieplutko (czy to jakaś inna jednostka te Ws niż Wat?) :D


Wielu adeptów fotografii boi się błysku. Nic dziwnego, w końcu pracujemy na świetle, którego nie widzimy w danym momencie. Wystarczy jednak godzina spędzona z lampą błyskową i wszystko staje się jasne. Światło błyskowe ma przede wszystkim jedną, znaczącą przewagę nad ciągłym — jest zdecydowanie mocniejsze. Wiele osób utożsamia pojęcie wata (W) i watosekundy (WS), ale te dwie wartości mają się do siebie jak pięść do nosa. Porównując ze sobą te dwie wartości, lampa światła błyskowego podczas wyładunku emituje taką energię, jak lampa światła stałego w ciągu sekundy. Dla przykładu — lampa o energii błysku 300 WS w ciągu błysku (1/800 s.) oddaje tyle energii, co lampa światła ciągłego o mocy 300 W w ciągu sekundy. Tak więc kupując lampę o pozornie niewielkiej energii błysku 200 czy 300 WS, jesteśmy w stanie oświetlić naprawdę spore plany zdjęciowe. Oczywiście należy brać pod uwagę spadki mocy związane z nakładaniem modyfikatorów itp., ale z takim samym zjawiskiem mielibyśmy do czynienia w przypadku światła ciągłego.
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: [G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Postprzez toled » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:34

Lampy błyskowe, Ws troszeczkę inna miara energii ;-) Żeby zeżarło 1kWh to trzeba się natrudzić. Ogólnie 1h intensywnej sesji zdjęciowej nawet koło 1kWh nie stała :D

Moja metoda na GX100 to dobre rozcieńczenie 1:1 /1:1.2 - lakier/rozcieńczalnik. Potem mgiełka, normalna wersja i dwie dość mokre. Matowienie całości, polerka pastą Menzerna 3000. Do tego temperaturę mam jakoś na 17-18 stopni, dzięki temu zdąży się ładnie rozlać.

Wydechy metal - model waloryzowany blaszkami Hobby Design.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 21:29

Re: [G] Toyota Supra GR - 1/24 - Tamiya

Postprzez pawel700 » niedziela, 7 lutego 2021, 03:55

Bardzo ładnie wykonany model. Zrobić jakiś fotomontaż z tłem i można pomylić z prawdziwym samochodem :).
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce


Powrót do Pojazdy cywilne - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości