Auto cywilne dla początkującego

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Auto cywilne dla początkującego

Postprzez darek18x » sobota, 10 grudnia 2011, 19:34

Mam takie pytanie. Zaczynam dopiero swoja przygodę z modelarstwem i chcialbym sprobowac skleic model samochodu np jakies ferari z ravella. Tylko niewiem czy nie okaze sie to dla mnie za trudne bo nigdy wczesniej nie mialem styczności z tego typu modelami...
darek18x
 

Reklama

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez portalus » sobota, 10 grudnia 2011, 19:47

Cześć i czołem
Kiedyś ten temat był szeroko omawiany.
Proponuję jednak Tamiya Lotus 7/Fiat 500/Mini czy inny mały i prosty zestaw z gwarancją 100% sklejalności.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez ROMAN » sobota, 10 grudnia 2011, 20:19

Może zacznij od 500. Ja osobiście mam taki model i wypraski obejrzałem dość dokładnie. To bardzo fajny model i niedługo go zrobię. 500 to żadna sztuka, to po prostu model bardzo ciekawego i przyjemnego samochodu.

Tu model:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez levee » sobota, 10 grudnia 2011, 20:39

W sugestii portalusa bardziej chodziło o "samoskładalność" Tamiyi i o starą pięćsetkę.
Może jeszcze Honda NSX w wersji cywilnej albo jakieś Porsche -jak ma być coś z kategorii supersamochodów. Oczywiście też Tamiya. Można je dostać niewiele drożej niż Revella.
levee
 
Posty: 313
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 12:07

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez Fred-k2 » sobota, 10 grudnia 2011, 22:33

Ja proponuję Porsche Cayman od Fujimi, składa się jak puzzle, idealny model na początek. Zachęcam do zapoznania się z moim warsztatem tutaj.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez wuen » sobota, 10 grudnia 2011, 22:38

darek18x napisał(a):chcialbym sprobowac skleic model samochodu np jakies ferari z ravella.

Domyślam się, że miałeś na myśli Ferrari z Revell'a - więc nie polecam.
Jeśli ma być Ferrari to coś z Fujimi - ta firma w swojej ofercie ma najwięcej modeli samochodów Ferrari.
Wiele z nich to karoseria, płyta podłogowa, kabina i koła czyli modele zawierające mało części przez co bardzo proste w budowie - ale po zrobieniu "cieszące oko".

Dołączam link, dzięki któremu możesz zapoznać się z zawartością pudełek i instrukcji montażu
http://www.1999.co.jp/search_e.asp?Typ1_c=112&scope=1&scope2=0&itkey=ferrari
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez jakub_cork » niedziela, 11 grudnia 2011, 01:53

wuen napisał(a):omyślam się, że miałeś na myśli Ferrari z Revell'a - więc nie polecam.


Potwierdzam, California revella to porażka, w moim zestawie uszkodzony gril, brak kalkomanii oraz części słabo ze sobą spasowane.
jakub_cork
 

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez Macio4ever » niedziela, 11 grudnia 2011, 12:00

Kup tanią i prostą Tamiyę (z Hond łatwe są np City, Jazz) - pierwszy model raczej będzie poligonem doświadczalnym i nie liczyłbym na porażający sukces :P Sam tak zrobiłem i zbudowałem Hondę City za 40zł wiedząc, że nawet jak ją zupełnie spartolę, to nie będzie mi bardzo żal.

Łatwy w budowie jest też DelSol z Fujimi. Super model to Honda S2000 (Tamiya) ale tam już jest kilka trudniejszych maskowań.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto cywilne dla początkującego

Postprzez TomekWnęk » niedziela, 11 grudnia 2011, 12:08

Ja bym radził zacząć od czegoś prostego. Do propozycji portalusa dorzucę newbeetle'a z tamiya. Chyba dalej dość tani jest i prosty w budowie i polerowaniu. Zdecydowanie nie revell. Co prawda doświadczenie z nim mam znikome (jeden model wciąż nie skończony) ale to co widzę w warsztatach forumowych do łatwych nie należy. Ferrari to z fujimi - większy wybór, albo tamiya - kilka modeli.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości