Strona 1 z 1

rozebranie modelu samochodu firmy kyosho

PostNapisane: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 19:20
przez Wehrwolf
witam
czy ktoś miał styczność z tymi modelami? chciałbym pomalować kilka elementów wnętrza smarta jednak nie wiem czy są one rozbieralne w ogóle?
czy koła wkładane są na wcisk ( da się romontować bez uszkodzenia?)? bo pod nimi są śrubki.
jak mocowana jest przednia szyba bo góra da się ruszyć jednak dół szyby wydaje się jakoś umocowany:/

Może ktoś miał okazję rozbierać to będę wdzięczny za opinię.

Re: rozebranie modelu samochodu firmy kyosho

PostNapisane: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 20:15
przez portalus
Miałem okazję rozbierać do przemalowywania AutoArta i powiem, że taki gotowiec to koszmar. Część elementów to się pięknie rozkręca ale reszta co to jest klejona lub zgrzewana to masakra. Ogólnie się da ale zniszczenie detalu to żadna niespodzianka - jednak wszystko się da odtworzyć.

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Re: rozebranie modelu samochodu firmy kyosho

PostNapisane: poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 21:12
przez Rafal
Rozkręciłem PT Cruiser Corgi 1/24. Dało radę.

Re: rozebranie modelu samochodu firmy kyosho

PostNapisane: wtorek, 20 sierpnia 2013, 18:32
przez Wehrwolf
Dzięki za opinie.
a jak ze zdejmowalnością kół? jak je zdjąć? na wcisk są?

albo przednia szyba by mnie ratowała przed rozkręcaniem, jednak góra jej wychodzi ładnie natomiast dół zaczepiony o coś (rusza się na boki - tzn można przesunąć trochę wzdłuż jednak nie wychodzi)?

Re: rozebranie modelu samochodu firmy kyosho

PostNapisane: sobota, 24 sierpnia 2013, 16:56
przez pawel700
Mam Audi R8 od Kyosho 1:18 i podwozie jest sklejone z nadwoziem na amen. Chyba wszystko jest tam klejone. Jedyny plus: nie widać tych paskudnych dużych śrubek charakterystycznych dla większości die-castów.