[in-box] Infiniti Q45 [1/24 Fujimi]

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

[in-box] Infiniti Q45 [1/24 Fujimi]

Postprzez Nomad_fsoak » piątek, 27 lutego 2009, 00:12

Marka: Infiniti
Model: Q45
Skala: 1/24
Producent: Fujimi
Seria: Inch Up


Opinia: Model bardzo nietypowy, nie znalazłem go w żadnym z katalogów, w spisach jest jedynie wersja seryjna. Ta różni się od niej ospojlerowaniem, 17" felgami AMG z dużym rantem i oponami 255/40, dopasowanym do nich zawieszeniem, oraz nawiercanymi tarczami hamulcowymi z zaciskami brembo.

Niestety w moim egzemplarzu uszkodzony był słupek środkowy (już podklejony - widać na fotkach) oraz dokładka tylnego zderzaka. Z drugiej jednak strony cena była bardzo przystępna więc nie ma co marudzić.

W zestawie producent dodał szablon do przygotowania maskowania szyb. Oraz arkusz folii lustrzanej z naciętymi kształtami... jeden jak udało mi się ustalić idzie na wkład tylnych lamp, ale przeznaczenie 4 okrągłych to zagadka (pewnie dekielki do innych felg)


Z wad mogę powiedzieć że model cechuje się sporą nierównomiernością jakości. Niektóre elementy są bardzo ładnie i dokładnie odlane, inne ją jakieś takie "na odwal".
Ciekawie puszczone jest łączenie form na karoserii, zamiast puszczać gdzieś po trudno dostępnych do szlifowania miejscach, puszczono je po słupkach i nadkolach, tak aby łatwo je było zeszlifować.

Pudło:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zawartość:
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej Mościński.
Avatar użytkownika
Nomad_fsoak
 
Posty: 175
Dołączył(a): środa, 20 sierpnia 2008, 10:40
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [in-box] Infiniti Q45 [1/24 Fujimi]

Postprzez Nomad_fsoak » środa, 9 grudnia 2009, 13:07

Jako że rozpocząłem budowę tego modelu mogę napisać coś więcej o jego jakości...

Zestaw podstawowych części nie jest zły (minimalne nadlewki) poza tylnym mostem (cała masa wypychaczy) i osłoną koła zapasowego (dwa ślady po wlewkach w niefortunnych miejscach)

Niestety z częściami "tuningowymi" jest znacznie gorzej :(
Tylny zderzak jest o ok 2-3mm za wąski, oraz nie ma podfrezowań na miejsca łączenia z nadkolami.
Przedni zderzak ma dobrą szerokość ale kompletnie zepsute mocowanie - miał być mocowany "ala dokładka" od spodu oryginalnego. boczne mocowania nawet pasują (są podcięte) ale im bardziej do przodu tym gorzej, podcięcie znika przechodząc w przednią ściankę, więc dokładka jest jakby cofnięta względem podstawy zderzaka. Zastanawiałem się nad dorobieniem tego podcięcia aby zderzak przesunął się bardziej do przodu na swoje miejsce... ale wówczas tylna część (przedłużenie nadkoli) będzie się zupełnie rozmijała z nadkolami.
Progów nie przymierzałem, ale czuję że również mogą być pewne problemy z montażem.

"Cywilny" spód przedniego zderzaka pasuje idealnie.
Pozdrawiam, Andrzej Mościński.
Avatar użytkownika
Nomad_fsoak
 
Posty: 175
Dołączył(a): środa, 20 sierpnia 2008, 10:40
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości