Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez jan-kol » poniedziałek, 11 lipca 2016, 14:40

Witam,
Ponieważ zawsze marzyłem o modelu wywrotki Kamaz, o takim z prawdziwego zdarzenia, postanowiłem zmaterializować ten projekt bazując na nowym secie ICM.
Zestaw na razie w zaawansowanym etapie projektu, doczeka się niechybnie pełnej realizacji. Na razie przedstawiam rysunki 3D z elementów, które wg mnie są niezbędne do przebudowy modelu (Wersja wojskowa nie nadaje się w pełni do wykorzystania).
Do tego dojdą jeszcze blaszki (skrzynia, rama, elementy waloryzujące).
Piszę gdyż czysto orientacyjnie chciałbym zapytać czy ktoś może byłby chętny na taki zestaw? Po wydrukowaniu elementów 3D przekaże je do odlewania i będę chciał stworzyć z tego kilka setów, by choć zwróciły mi się koszta. Nie jestem miłośnikiem uproszczeń, stąd tyle elementów. Chcę jeszcze dorysować różne zawory pneumatyczne do instalacji hamulcowej.

Zainteresowani dostaną dokumentację fotograficzną oraz rysunkową, wraz ze zdjęciową instrukcją montażu.

Jeśli ktoś reflektuje to zapraszam.
O cenę nie pytajcie, bo sam druk nie wiem ile wyniesie (jeszcze nie wiem jakiej firmie to zlecę), ale jeśli to ma być naprawdę dobrze wykonane to koszt nie będzie mały. Im więcej chętnych, tym cena niższa.

Nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić też zestaw ciągnika siodłowego i skrzyni.

W dobie, gdy modele wojskowe w pełni królują, taki model na pewno byłby urozmaiceniem kolekcji. Ja osobiście już nudzę się militariami.

Poniżej kilka zrzutów roboczych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jan-kol
 
Posty: 57
Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 14:01

Reklama

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez grzegorz75 » poniedziałek, 11 lipca 2016, 15:51

Ja jestem chętny . Kamaza już mam , ale zabudowa skrzyniowa mnie odrzuca i widzę oczyma wyobraźni mojego Kamaza jako wywrotkę :D

Przedni pas prawidłowy już opracował Miniarm :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 18:37

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez sinus » poniedziałek, 11 lipca 2016, 16:35

Ja również ustawiam się w kolejce. :)
Znając Twoje zamiłowanie do szczegółów i dokładność, to będzie warte swojej ceny.
Co do przedniego pasa, to nie mam nic przeciwko, żebyś zrobił Miniarmowi konkurencję.
Avatar użytkownika
sinus
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2015, 16:14

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez bali » poniedziałek, 11 lipca 2016, 19:42

Ja też ustawiam się w kolejce.
Krzystek
bali
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 19:09

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez jan-kol » wtorek, 12 lipca 2016, 07:23

Będę informował o postępach. Na razie wstępnie zakończyłem rysunki 3D.
jan-kol
 
Posty: 57
Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 14:01

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez jan-kol » środa, 13 lipca 2016, 13:52

Jeszcze postanowiłem odświeżyć temat Kraza 256 (wywrotka). Do druku z Kamazem pójdzie jeszcze koło, felga ramienna, felga zwykła, oś przednia, łożysko osi tylnej.
Prototypowe blaszki kipra zrobiłem już jakiś czas temu nie mogąc patrzeć na to co wytargałem od Customfactory, m.in. dlatego też zdecydowałem się na wydrukowanie swoich elementów. Ich kiper nie nadawał się do niczego, a w blaszkach zrobiona jest nawet pompa oleju. Tylko jeszcze nie miałem czasu poskładać.
W zestawie blaszek jest cały kompletny kiper, rama wsporcza, system dźwigni, pompa, błotniki. Cylindry hydrauliczne już wytoczyłem z mosiądzu. Jak będą chętni to dam je do odlewania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jan-kol
 
Posty: 57
Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 14:01

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez Adas' » sobota, 16 lipca 2016, 22:10

Tak!
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez Matheas » wtorek, 19 lipca 2016, 11:20

Chętny!
Avatar użytkownika
Matheas
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:09

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez portalus » wtorek, 19 lipca 2016, 16:07

Zainteresowany bardzo.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez jan-kol » sobota, 24 września 2016, 18:04

Obiecałem relację z postępów prac, więc odświeżając zapraszam do oglądania. Przygotowane mastery do odlewania-wydruki 3D pomalowane podkładem (w tym też części do Kraza 256).
Trawiona rama i skrzynia-czekają na resztę elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Raczej już bliżej niż dalej :)
jan-kol
 
Posty: 57
Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 14:01

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez Mr. Headshok » piątek, 14 października 2016, 22:03

Fajny!!!
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez Erlend Janson » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 11:29

kiedy można sie spodziewać wersji handlowej?
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez jan-kol » wtorek, 24 stycznia 2017, 10:15

Nie wiem Erni. Myśle, że w tym roku. To wszystko nie jest niestety takie proste jak się wydaje :) Teraz jedynie potrzebuję wytrawić serię blach (mam już przygotowane-poprawki były nanoszone na bieżąco-mam nadz. że nie będzie błędów) oraz brakujących odlewów (np. tylnej osłony plastikowej silnika-podwieszanej do kabiny od tyłu). Odlewy robi znajomy, znajomego, ja teraz złamałem nogę więc nawet nie mogę się z nim spotkać by przekazać mu matki-bo formy się zużyły)

Prace idą wolno (przynajmniej szły :) ), ponieważ było dużo elementów do poprawienia, co wiązało się z wykonaniem nowych detali trawionych, poza tym odlewy wykonują się od września :) . Na obecną chwilę tak wyglądają prace nad Kamazem. Generalnie jest gotowy do malowania, lecz kiedy to nastąpi-nie wiem bo równolegle powstaje projekt Kraz 256 (wywrotka) a doszło jeszcze urządzenie KAP2000 do asfaltu lanego (by było co przypiąć do Ursusa z TB Models). Nie mam jeszcze gotowych zestawów.

Model jest prototypowy, nieuniknione było np. cięcie i przedłużanie ramy (by zniwelować błedy ICM), w międzyczasie pojawiły się pomysły na dodatkowe elementy, sporo z nich trzeba było poprawiać w trakcie prac i robić od nowa, ale przynajmniej model będę mógł wykończyć i praca nie poszła na próżno (zdołałem ustrzec się przed rażącymi błędami, przekreślającymi całość dotychczasowych prac).

To jest pierwszy mój projekt tego typu-zawsze robiłem modele kolejowe, też od podstaw, lecz to jest niebo a ziemia.

Jak widać model jest zdetalowany.

Będę jeszcze chciał obkleić kiper od środka by zaimitować blachę oraz by zakryć ślady po lutowaniu i wyrównać plastikowy rant.

W kabinie dojdą jeszcze siedzenia, tablica rozdzielcza z trawioną ramką zegarów oraz kliszą z przyrządami, parę detali jak wycieraczki, poręcze...

Ponieważ pióra resorów są blaszane, trzeba było pokusić się o elastyczne zawieszenie oraz skręcane koła :D przez co wszystkie połączenia przegubów itp. należało wykonać jako ruchome.

Wszystkie szare elementy to części z fabrycznego zestawu ICM, jasno-beżowe to odlewy żywiczne z żywicy Smooth Cast (najlepsza żywica na rynku), metalowe to blaszki fototrawione, a srebrne ślady to cyna lutownicza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jan-kol
 
Posty: 57
Dołączył(a): czwartek, 28 lutego 2013, 14:01

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez Seweryn » wtorek, 24 stycznia 2017, 11:12

Fantastyczne!
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2067
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Kamaz 5511 (wywrotka) 1/35

Postprzez CzarekB » wtorek, 24 stycznia 2017, 12:37

Szaleństwo normalnie, z jak najlepszej strony.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 22:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości