Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez Bichits » sobota, 1 grudnia 2018, 21:30

Witajcie.
Aoshima wydała serię modeli z "japońskimi opakowaniami" i nie do końca wiadomo czym one są (ani w sklepach ani w wyszukiwarce nie znalazłem wyczerpujących informacji). Piszę temat, ponieważ zakupiłem jeden z nich, a mianowicie: Nissan Skyline 2000 GTR "Kenmeri" (rok 1973 - podaje producent).
W tej sytuacji, chciałbym podzielić się z wami informacjami, które można wyczytać (z instrukcji lub opakowania) mając ten model osobiście. Wstawiam wam zdjęcia zawartości towaru oraz całą treść instrukcji, aby każdy mógł się spokojnie zapoznać z tym co znajduje się w zestawie ;)

Front opakowania - To co widzi każdy, ale nikt nie rozumie - powód powstania tego tematu:
Obrazek

krótkie informacje od producenta odnośnie produktu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawartość:
Obrazek

Arkusz przeźroczysty oraz kalki:
Obrazek
Obrazek

Worek nr 2:
Obrazek
Obrazek

Worek nr 3:
Obrazek
Obrazek

Kasta:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Instrukcja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z instrukcji oraz opakowania, możemy doczytać się, że jest to model "No.12 Kenmeri GTR" z serii "Grand Champion Series", którego możemy dowolnie modyfikować pod swoje upodobania. Brzmi świetnie (chociaż mi osobiście brakuje lusterek na przednim błotniku ;p )

Mam nadzieję, że pomogłem tym postem komuś, kto wahał się nad zakupem właśnie z powodu braku jakichkolwiek informacji nt. tego produktu. Pamiętajcie, że istnieją inne wersje Kenmeri w tej serii, a odróżnia je m. in. kolor napisu za obrazem samochodu oraz grafika jego samego.

Jeśli ma ktoś jakieś pytania, proszę pisać, odpowiem. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 2 grudnia 2018, 10:04 przez Bichits, łącznie edytowano 2 razy
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 19:17

Reklama

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez Łukasz_K » sobota, 1 grudnia 2018, 21:39

Bichits napisał(a):serię modeli z "chińskimi opakowaniami"


Chyba raczej 'japońskimi opakowaniami'
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez Bichits » sobota, 1 grudnia 2018, 21:41

Akcent humorystyczny ;)
Oczywiście, że japońskimi... spłyciłem to nieco.
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 19:17

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez KR77 » sobota, 1 grudnia 2018, 21:44

„Dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie nie różnią, tylko nazwą – Chińczyk i Japończyk. Chyba tylko jak Chińczyk jest chłopcem a Japończyk dziewczynką to się różnią – płcią. Ale to już tak jak u ludzi.”
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez Bichits » niedziela, 2 grudnia 2018, 10:05

Uległem, zmieniłem.
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 19:17

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez LordDisneyland » niedziela, 2 grudnia 2018, 14:27

Piękny wóz, ciekawy model.
To białe na kalkach to do wykonania pasów na karoserii, tak?


Co do "Kenmeri" - a raczej " Ken & Mary"- to był kampania reklamowa :) , samochód był hiciorem:

"The C110 Skyline was better known as the "Ken & Mary" or "Kenmeri" (ケンメリ) Skyline, stemming from the advertisement campaign in Japan at the time which featured a young couple (Ken and Mary) who relaxed and enjoyed the countryside in Ken and Mary's Skyline (ケンとメリーのスカイライン). The ads were highly successful and perhaps as a result the C110 was sold in very large numbers in Japan" -jak podaje wikipedia...

https://www.youtube.com/watch?v=anNwOvgO2KI

Jakże inna ta reklama od dzisiejszych :)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inbox Aoshima "Grand Champion Series No.12 Kenmeri GTR"

Postprzez Bichits » niedziela, 2 grudnia 2018, 22:42

Nie wiem sam... zobaczę jak będę go robił.

no może i tak, ale tu mamy KPGC110 (gtr), może na potrzeby wizerunkowe w sportowej wersji zmieniono na kenmeri - taki mój domysł.
Bichits
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 maja 2018, 19:17


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości