[Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez shivadog » czwartek, 29 lipca 2010, 11:24

Mam takie zdjęcie:

Obrazek
Courage Alone
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Reklama

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez iras67 » czwartek, 29 lipca 2010, 12:06

Jerzy Dzięki,
pewnie o tym piszą w opisie malowania że jest fotka "przed remontowa" jeszcze bez żółtych osłon...
Tymczasem po całej nocy szlifowania , klejenia ,pasowania udało mi się jako tako wyprowadzić symetrię i dopasować oszklenie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Kleiłem zalewając z zewnątrz cjanakrylem , a od środka klejem do polistyrenu Gunze żółtym żeby nie popękało przy pasowaniu.
Podczas klejenia kadłuba ze wszystkimi bebachami, a jest ich nie mało muszę wziąć coś na uspokojenie :mrgreen:.
Ostatnio edytowano czwartek, 29 lipca 2010, 12:11 przez iras67, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez Kuba P. » czwartek, 29 lipca 2010, 12:09

bardzo "ładny" zestaw, nic tylko współczuć i zazdrościć cierpliwości. Wygląda to świetnie, jak się patrzy u innych jak wyprowadzają takie właśnie babole na prostą. Powodzenia dalej!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez LazyCat » czwartek, 29 lipca 2010, 15:14

To jestmodelarstwo niemal od podstaw (lub prefabrykatow z dawnych czasow)!
Trzymam kciuki, jak do tej pory idzie swietnie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 30 lipca 2010, 00:37

Dramatyzujecie.. tylko nie bardzo rozumiem dlaczego. Daj boże, żeby każda hasegawa byłaprzynajmniej tak niespasowana jak ten model.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez dewertus » piątek, 30 lipca 2010, 09:36

iras67 napisał(a):Macie jakieś spostrzeżenia ,ewentualne błędy w interpretacji


Jedna sprawa nie daje mi spokoju - w instrukcji kolorem bazowym jest Giallo Mimetico 2, a tym czasem z innych materiałach często można spotkac informację, że FIAT jako kolor bazowy stosował Giallo Mimetico 1, który jest ciut jasniejszy...

P.S - psia mać - przez to forum zaczynam przistaczać się w "szczególarza" - jeszcze do niedawna niespecjalnie bym się przejmował takimi detalami :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez shivadog » piątek, 30 lipca 2010, 09:56

dewertus napisał(a):Jedna sprawa nie daje mi spokoju - w instrukcji kolorem bazowym jest Giallo Mimetico 2, a tym czasem z innych materiałach często można spotkac informację, że FIAT jako kolor bazowy stosował Giallo Mimetico 1, który jest ciut jasniejszy...


Z artykułu na Stormo wynika, że powinno to być albo Giallo Mimetico 1, albo Giallo Mimetico 3, bo te były używane przez Fiata, ale czy tak jest w istocie tego nie wie pewnie nikt.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez iras67 » piątek, 30 lipca 2010, 10:06

Statecznik poziomy jest grubszy od profilu przy kadłubie o 1,2mm.Krawędź spływu ma grubość 1,8. Skrzydła -ich profil u nasady nie pasują w żaden sposób do tego przy kadłubie.Otwory na kołki które maja ustalić symetrię płata nie są w osi .Góra płata nie zgrywa się z dołem na obydwu połówkach,niewiele ale mogło być lepiej.Krawędź spływu skrzydła jest nierówna w centrum miejscami do przyjęcia by na końcach złapać grubość ponad 1mm.Nie podoba mi się pomysł mocowania płata ,brakuje usztywnienia -dźwigara który by to trzymał .Model sporo waży a kadłub akurat w tym miejscu ma najmniejszą grubość.Silniki są tylko podobne do Fiata A.80RC. Identycznie niepodobne są w zestawie Bredy 65.Dziwne bo części żywiczne zawsze kojarzą mi się z trochę lepszym detalem.Przygotowanie do kilku modeli tego samego elementu chyba nie jest wielkim problemem
Koła bez ugięcia to mix tworzywa i żywicy-dlaczego nie zrobiono całych z ładnym ugięciem w żywicy ? Na pocieszenie dostałem trzeci zestaw rur wydechowych :mrgreen:.Producent zamieścił blaszkę która ma jedynie popychacze klapek sterów :-> brakuje pasów załogi, tablicy i drobnego wyposażenia.Dziwne bo w innych zestawach SH, MPM, Azur blaszki z tymi elementami to był standard.Z tego co widzę SH zaczyna rezygnować z takich dodatków .Tablica nawet najlepiej wykonana techniką przecierania ma się nijak do tej fototrawionej, dlaczego muszę kupować kolorówkę Eduarda która jest...
EDIT: którą szarość z zamieszczonego wyżej zdjęcia przyjąć jako kolor bazowy :?: :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez iras67 » sobota, 7 sierpnia 2010, 12:43

Staram się zmniejszyć grubość krawędzi spływu,jest to pracochłonne bo producent dzieli elementy bez wybierania tworzywa ze środka.Połówki są styczne na całej płaszczyźnie.Szlifierka oscylacyjna jest niebezpieczna bo trzeba dociskać równomiernie całość i można przeholować. Postanowiłem wybrać dużo ze środka frezem dentystycznym osadzonym w Dremelu i wyrównać potem krawędzie na płaskim arkuszu papieru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez shivadog » czwartek, 16 września 2010, 12:01

Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 13:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: [Aeronautca Italiana]Fiat BR.20 SH 1:48 "Makaron na wyspach"

Postprzez iras67 » czwartek, 10 listopada 2011, 13:41

Poszukuję materiałów-planów, zdjęć komory bombowej dla tej wersji .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia strona

Powrót do [GT] Aeronautica Italiana - Lotnictwo włoskie 1939-1945

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości