O co w tym chodzi - zasady konkursu

O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez CzarekB » sobota, 14 sierpnia 2010, 12:36

Panie i Panowie forumowicze.

Pozwalam sobie wyjść z propozycją mini-konkursu pod tytułem

"7 Eskadra Myśliwska"

Konkurs jest sponsorowany tylko i wyłącznie przeze mnie, więc regulamin i zasady też są moje :).


Temat.
Konkurs ten dotyczyć ma samolotów i pojazdów używanych w 7 Eskadrze Myśliwskiej w czasie trwania wojny polsko-bolszewickiej. Co za tym idzie, wybór konstrukcji jest bardzo ograniczony.
Albatros D III OEF 253, Ansaldo Balilla i rodzynek, Sopwith Camel. Jeśli się mylę i było na stanie eskadry coś jeszcze, to proszę o dodanie typu i jakieś tego poparcie "dowodami".

Pojazdy. Nie wiem do końca, co tam było, ale wszelkie zgłoszenia poparte zdjęciem lub literatura będą przyjęte.

Modele mogą być w każdej skali, każdym medium, plastik, żywica, vacuforma. Wszelkie metody i techniki dozwolone, podobnie jak i dodatki - wszystkie chwyty dozwolone. Blaszki, naciągi, plecione fotele, szprychy, wszystko to jest mile widziane. Malowanie oczywiście powinno być poparte zdjęciem lub opublikowaną planszą barwną.

Termin, zgłoszenia.
Wszystkich chętnych proszę o zgłoszenia do końca sierpnia, proponuję rozpocząć konkurs 1 września. Czas trwania konkursu - tak do 6 miesięcy, czyli do 1 marca 2011. Spóźnialscy też będą mieli okazję dołączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Aha, żeby konkurs miał sens, minimalna liczba zgłoszeń powinna być większa niż 4. Tytuły wątków twórzcie według ogólnych zasad - nazwa modelu, producent i skala.

Warsztat.
Wątki warsztatowe bardzo mile widziane, nie wymagam uzupełnienia ich co drugi dzień, ale coś raz na jakiś czas.

Sędziowanie.
Będąc sponsorem konkursu chcę mieć coś do powiedzenia na ten temat, ale że despotą nie jestem, to proponuję następujące rozwiązanie.
Głosować mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum, po jednym glosie oczywiście. Będzie to stanowiło 75% punktów, sobie zostawiam 25%. Nikogo z Was nie znam osobiście, więc nic nie będzie po znajomości, o to proszę się nie martwić.

Galerie skończonych modeli powinny mieć co najmniej po 8 zdjęć, typowe ujęcia z boków, z góry, w ramach możliwości zbliżenia kokpitów, silników i uzbrojenia. Sami wiecie jak ogromnym plusem są dobre zdjęcia, to na nich będzie opierało się wybieranie zwycięzców.

To tyle kija, teraz trochę marchewki czyli nagrody.
Za pierwsze miejsce jest model Sopwith Pup RNAS firmy Wingnut Wings w skali 1/32,
Za drugie miejsce jest model SPAD VII c.1 firmy Roden w skali 1/32,
Za trzecie miejsce jest model Sopwith Camel firmy Hobbycraft w skali 1/32. Nowy wypust, numer katalogowy HC1694.

Modele rozsyłam sam, koszty przesyłki również należą do mnie.

Wszystko co napisałem jest oczywiście do poprawienia i zmodyfikowania w rozsądnych granicach oczywiście. Administratorzy forum mają prawo interweniowania i wprowadzania zmian, w sumie to ich forum. Kłopotów nie przewiduję, wszystko to jest na zasadach ochotniczo-przyjacielskich, nikt tu niczego nie musi. Jeżeli ktoś się do konkursu zgłosi, zacznie model, ale go na czas nie skończy, to też nic wielkiego, takie jest życie.

I tyle. Pomyślcie, czy chcecie się w to bawić, jeśli tak, to proszę o zgłoszenia.

Pozdrawiam,
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Reklama

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 14 sierpnia 2010, 13:03

Świetny pomysł Czarku, świetny temat, świetne nagrody :).
Mam nadzieję, że chętnych będzie sporo.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez Mecenas » sobota, 14 sierpnia 2010, 14:48

Wielki "fęksiol" Czarku za konkurs, pomysł i idea znakomita.

Muszę poważnie rozważyć przystąpienie, choćby po to żeby dodać do ogólnej puli choć jeden model w polskich barwach zbudowany gdzieś na świecie...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez spiton » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:08

Brzmi ciekawie. Trzeba przemyśleć temat.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez CzarekB » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:09

Mecenasie, dopiero co wstałem, przegryzam się przez pierwsza kawę i przecieram zaspane oczy wiec nie wiem co "fęksiol" znaczy ale i tak dziękuje, a co mi tam.
Jak na razie odzew jest znikomy ale może to z powodu Soboty. Pożyjemy, zobaczymy.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez tankmania » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:17

Ja mam pytanie czy to się "łapie".
http://wp.scn.ru/en/ww1/o/258/29/0/6
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez Slash » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:21

Na Wikipedii ( :mrgreen: ) stoi, że:

W lutym 1919 eskadra miała jedynie 4 samoloty rozpoznawcze (Oeffag, Uffag i 2 BFW C.XVIII). W maju 1919 eskadra miała 7 samolotow: 3 myśliwskie Fokker D.VIII (E.V), 3 rozpoznawcze Hansa-Brandenburgi i 1 rozpoznawczy LVG C.V. W czerwcu 1919, z inicjatywy Steca eskadrę przekształcono na myśliwską, przezbrajając w całości na samoloty myśliwskie i grupując w niej najlepszych pilotów (m.in. Mieczysław Garsztka, który wkrótce zginął w wypadku)[2]. W sierpniu 1919 otrzymała 12 nowych myśliwców Albatros D.III (Oef) (Oeffag D.III).


W sumie szkoda, że temat taki ciasny. Ale jest to w tym przypadku jak najbardziej zrozumiałe.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez CzarekB » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:46

W sumie to chodziło mi o modele samolotów ze znanym i lubianym godłem eskadry.
Tutaj jest link do skanów malowań, źródło StratusBooks.

http://www.stratusbooks.com.pl/str/books_pdf/24.pdf

Co nie znaczy, ze coś nie zostało pominięte. Bardzo chętnie przyjmę wszelkie korekty.
Na początku myślałem o konkursie "Polskie lotnictwo 1918-1924" ale to może być tematem na następny konkurs jeżeli ten się dobrze rozwinie.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez tankmania » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:51

CzarekB napisał(a):W sumie to chodziło mi o modele samolotów ze znanym i lubianym godłem eskadry.
Tutaj jest link do skanów malowań, źródło StratusBooks.

http://www.stratusbooks.com.pl/str/books_pdf/24.pdf

Co nie znaczy, ze coś nie zostało pominięte. Bardzo chętnie przyjmę wszelkie korekty.
Na początku myślałem o konkursie "Polskie lotnictwo 1918-1924" ale to może być tematem na następny konkurs jeżeli ten się dobrze rozwinie.
Czarek.


Sorry, że ględzę, ale nadal w sumie nie wiem czy może być ten Brandenburg.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez CzarekB » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:57

Nie jestem na tyle znawca tematu żeby Ci napisać na 100% tak czy nie ale glosuje na "nie". On jest z 7 Eskadry Lotniczej, mnie chodzi o 7 Eskadrę Myśliwską. Zostawmy finalna decyzje ewentualnym uczestnikom konkursu, OK ?
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez tankmania » sobota, 14 sierpnia 2010, 16:17

CzarekB napisał(a):glosuje na "nie"


Zatem nie kombinujemy.
Ponieważ na każdym zebraniu ktoś musi zacząć to ja zgłaszam swoją gotowość jeżeli uzbiera się minimalna liczba chętnych.
Ansaldo Balilla skala 1/32.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez ZIO BY NAITT » sobota, 14 sierpnia 2010, 16:22

Slash napisał(a):Na Wikipedii ( :mrgreen: ) stoi, że:

W lutym 1919 eskadra miała jedynie 4 samoloty rozpoznawcze (Oeffag, Uffag i 2 BFW C.XVIII). W maju 1919 eskadra miała 7 samolotow: 3 myśliwskie Fokker D.VIII (E.V), 3 rozpoznawcze Hansa-Brandenburgi i 1 rozpoznawczy LVG C.V. W czerwcu 1919, z inicjatywy Steca eskadrę przekształcono na myśliwską, przezbrajając w całości na samoloty myśliwskie i grupując w niej najlepszych pilotów (m.in. Mieczysław Garsztka, który wkrótce zginął w wypadku)[2]. W sierpniu 1919 otrzymała 12 nowych myśliwców Albatros D.III (Oef) (Oeffag D.III).


W sumie szkoda, że temat taki ciasny. Ale jest to w tym przypadku jak najbardziej zrozumiałe.


Wikipedii nie można brać na poważnie - lata lecą a tu dalej Uffag C.I w spisie 7 EL (literówka w papierach eskadry, później upowszechniona w książce K. Tarkowskiego) ...

PS. Oczywiście nie pozostaje mi nic innego jak roboczo zgłosić swój akces z Ansaldo Balilla - 1/72 - Karaya (tylko muszę go jeszcze zanabyć ;o) ).

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 14 sierpnia 2010, 16:34

To się wpiszę z RAF SE.5a Stefana Ciecierskiego i modelem rodena w 1/32
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez CzarekB » sobota, 14 sierpnia 2010, 19:07

Faktycznie, jedyny samolot tego typu w Eskadrze, zestrzelony podczas pierwszego lotu bojowego.
Czyli mamy już minimum, pieciu ochotników,

Kamil, SE 5.a Roden 1/32
ZIO BY NAITT , Balilla KARAYA 1/72
Tankmania, Balilla 1/32, od podstaw, cytując autora. BRAWO !
Mikolaj, Balilla, KARAYA 1/48
Mecenas, Camel ( chyba )

Panowie forumowicze, konkurs jest oficjalny, ale nadal zapraszam i więcej uczestników, jest piękny model Albatrosa D III OEF, nic tylko robić. Kurcze, może przyspieszy to ukazanie się kalkomanii do polskich Albatrosów ?

Ja ze swojej strony daje Albatrosa D III OEF ale to poza konkursem, ot tak, żeby nie odstawać za mocno.
Czarek.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 03:42 przez CzarekB, łącznie edytowano 4 razy
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: O co w tym chodzi - zasady konkursu

Postprzez tankmania » sobota, 14 sierpnia 2010, 19:18

CzarekB napisał(a):Tankmania, Balilla 1/32, kto to produkuje, Silver Wings ?


Nikt, będzie od podstaw.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Następna strona

Powrót do Konkurs Czarka "7 Eskadra Myśliwska"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość