jak pomalować broń

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » niedziela, 5 grudnia 2010, 11:38

Witam. Szukam porady jak pomalować broń żeby wyglądała realistycznie proszę o jakiś opisik i fotki z góry dziękuje i pozdrawiam.
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Reklama

Re: jak pomalować broń

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 5 grudnia 2010, 11:54

LITOŚCI!!!
Kiedyś wmawiano nam, że nie ma głupich pytań. Ale to prawda z czasów, kiedy nie było jeszcze for internetowych..

Czy naprawde tak wielkim wyzwaniem jest spłodzenie precyzyjnego i rzeczowego pytania?

Jaką broń? Białą? Karabin z drewnianą kolbą? W całosci wykonany z oksydowanego metalu, drobnymi bakelitowymi/drewianymi okładzinami jedynie?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » niedziela, 5 grudnia 2010, 12:27

Bardzo przepraszam, że urzekłem was tak głupim pytaniem. Jak mogłem tak postąpić przecież z bronią mam do czynienia na co dzień bo jestem żołnierzem i to jeszcze przygotowywujacym się do misji jak moglem o tym nie napisac to straszne. Ale to tak na powaznie w tej chwili chce pomalować niemiecki karabin maszynowy MG-42 ale przydało by mi się poznać technike malowania np. mauser 98k czy też M1 Garand, jeśli macie jakies porady na biała broń też chętnie bym o tym przeczyał od takich mistrzów jak wy. Jak odwzorować detale typu słoje drewna i eksploatowany metal żeby wyglądał realistycznie. Jeszcze raz przepraszam, że musieliście zwracać mi uwage.
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez Jaho63 » niedziela, 5 grudnia 2010, 14:21

biahh11 napisał(a): Jeszcze raz przepraszam

Nie udawaj kpiny, bo choć, uważam Kamil bywa szorstki, to miał zupełną rację. Zapytałeś tak bardzo ogólnikowo, a teraz próbujesz z tego zakpić i udać, że właśnie Ci chodziło o WSZYSTKIE porady jednocześnie. No nieładnie, ale też proszę nie wytaczaj kolejnych "argumentów" bo nie ma o co pyskować. po prostu trochę zbyt ogólnie zapytałeś i już. Choćby Kamil jest w stanie poradzić Ci w tym temacie.
To dokładnie jakbym zapytał: "Panowie powiedzcie jak pomalować samolot?" ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez K.Y.Czart » środa, 8 grudnia 2010, 10:10

Jaho63 napisał(a):...To dokładnie jakbym zapytał: "Panowie powiedzcie jak pomalować samolot?" ;o)


To ja wtedy bym odpowiedział - "ładnie i starannie". :lol:

Pozdrówka Janusz :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: jak pomalować broń

Postprzez dewertus » środa, 8 grudnia 2010, 11:03

Jaho63 napisał(a): "Panowie powiedzcie jak pomalować samolot?" ;o)

Najlepiej z góry na dół i nie chlapiąc :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » piątek, 10 grudnia 2010, 17:57

No mi o samolot nie chodzi akurar ;) to jak z moim pytaniem szanowni eksperci??
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » sobota, 18 grudnia 2010, 13:34

Witam proszę o odpowiedz na moje pytanie z góry dziękuje i pozdrawiam wesołych świat.
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 18 grudnia 2010, 14:07

Chłopie, sprecyzuj o jaką broń Ci chodzi i w jakiej podziałce :twisted:
Inaczej będziesz malował parkeryzowany M1 Carbine ze sklejkową kolbą w skali 120 mm a inaczej maluje się XV w szponton z ostrzem wykonanym z kiepskiego żelaza u wojaka 54 mm.
Nie bez znaczenia jest też tworzywo z jakiego wykonana jest figurka.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » sobota, 18 grudnia 2010, 21:15

Człowieku ja jestem nowy na forum i zaczynam zabawe z modelarstwem jestem zielony z tym wszystkim a ty mi wyjeżdzasz z jakimis terminami co to ja jestem alfa i omega!!! Wyżej napisałem o co mi chodzi a nie o szpony jakies nie wiem o co chodzi jak bym wiedział to bym tu niczego nie szukal i pytal. Napisałem o jaką broń mi chodzi to ciężko mi odpowiedzieć i doradzić jak wy to robicie?
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 18 grudnia 2010, 21:37

biahh11 napisał(a):Człowieku ja jestem nowy na forum i zaczynam zabawe z modelarstwem jestem zielony z tym wszystkim

W zakresie sprecyzowania podziałki też jesteś zielony? Określenia tworzywa i okresu zainteresowań?
Malowanie MG-42 jest czym innym niż malowanie broni białej - a o tym wszystkim sam pisałeś. Skoro jesteś początkujący, to pomaluj części oryginalnie wykonane z metalu kolorem Gun Metal, a drewniane różnymi odcieniami brązu. Wystarczy jak zrobisz to czysto.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » sobota, 18 grudnia 2010, 21:45

Mam metalowy karabin MG-34 w skali 1:16. I chciałbym go wykonać tak żeby wyglądał realistycznie nie że pomaluje go na gun metal i bedzie wyglądał sztucznie i nie prawdziwie. Nie wiem jakiej techniki uzyć jakich farb zastosować jakch cieni jaki wash i tak dalej żeby był realistyczny czy jestescie mi państwo w stanie pomóc? Zdjęcia i opis jakich farb mam użyć? Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje.
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39

Re: jak pomalować broń

Postprzez Patterson » sobota, 18 grudnia 2010, 22:07

MG34 było oksydowane więc ja bym pomalował na czarną satynę, krawędzie - ale nie wszystkie, tylko te najbardziej narażone na użytkowanie poprzecierał gun metalem. Kolbę na jasne drewno, słoje drewna wykonał farbami dla plastyków. To taka ogólna koncepcja, kolbę możesz dać również w takie kolory z rożnymi mazańcami, to będzie wykonana z bakelitu.

Obrazek

Tu moja MG'ta wykonana milenium temu, bez kolby.

Obrazek
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomalować broń

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 18 grudnia 2010, 22:18

biahh11 napisał(a):Mam metalowy karabin MG-34 w skali 1:16.

No to jest już wyzwanie na początek :D
biahh11 napisał(a):jakich farb zastosować jakch cieni jaki wash

To już zależy od Ciebie - niektórzy wolą akryle, inni farby olejne. Jeśli broń wykonana jest z "białego metalu", najpierw należy położyć na nią jakąś farbę podkładową (Mr. Metal Primer, podkład Chaos Black). Później i tak kolory będziesz musiał dobrać przez mieszanie.
biahh11 napisał(a):Zdjęcia i opis jakich farb mam użyć?

Takich, by Twój km wyglądał tak jak na poniższych zdjęciach. Powtarzam: na 99% kolory będziesz musiał mieszać

Obrazek

Obrazek

Obrazek
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak pomalować broń

Postprzez biahh11 » sobota, 18 grudnia 2010, 22:36

Bardzo dziękuję za informacje;) będę próbował do skutku, aż się uda.Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam;)
biahh11
 
Posty: 22
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 19:39


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość