Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » piątek, 25 marca 2011, 20:21

Cześć
Sterniku - Charliego nie przewiduje - jest prozaiczny powód- do tych figur nie nadają się verlindenowskie ulepki - różnica klasy jak tak duża że niestety będzie to widać. Czas - no u każdego z czasem jest krucho - ja jednak uważam że czas można znaleźć tylko to wymaga jego organizacji.
Ave i Kuba - dziękuję.
Format pracy będzie taki jak Khe Sanh czyli 16,5cm x 12 cm. Podłoże to styropian i plastelina - później pokryję ją klejem do płytek, ale to jeszcze nie ta faza.
Mam problem z dachem - we wszystkich zdjęciach jakie przejrzałem dachy są szaro-beżowe i nie za bardzo można znaleźć jakieś szaleństwo na nich. Wstępnie decyduję się na taki kolor - choć na zdjęciach może nie widać dokładnie, ale jest wiele odcieni i filtrów olejnych na nim.

Obrazek

Dziś znalazłem jadąc samochodem skupisko fajnych cienkich wyschniętych traw

Obrazek

Dlatego eksperymentalnie zacząłem je dodawać do dachu i nawet nie tyle zmiana odcienia, ale faktury i kształtu trawy spowodowała że dach mimo jednolitej kolorystyki zaczął być bardziej kolorowy

Obrazek

Muszę tych traw nawpychać więcej.
Oczywiście przyklejam je na żywice.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez uki761 » piątek, 25 marca 2011, 20:30

Super Seba - zwłaszcza patent na domek z trawy.
Co do Verlindena masz rację. Właśnie kupiłem ich zestaw dwóch Marines i Japończyk. Po prostu załamka. Z finezją Bravo6 czy chociażby Alpine ma to naprawdę niewiele wspólnego. :-/
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » piątek, 25 marca 2011, 21:23

Martwi mnie ten dach, martwi - fotograficznie - na żywo wygląda super a na zdjęciach podoba mi się średnio. Pomyślę - dalej
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » niedziela, 27 marca 2011, 19:59

Kto oglądał Pluton to ma w pamięci że kolorystyka ternu w wiosce odbiegała od czerwonawaj ziemi. Mamy tam raczej płową kolorystykę - te barwy są przygaszone. To nie tylko kwestia filmowej taśmy ale również to za co kocham Wietnam czyli ta różnorodność przyrody w ramach tych samych odcieni. Postanowiłem zrobić taki teren. Pigmenty odpadały z uwagi na fakt że wkoło wala się mnóstwo liści i wyschniętych traw. Dlatego zdecydowałem się poprzyklejać na wikol ziemię jaką stosuje jako bazę na dioramy wietnamskie a następnie na nią nasypałem resztek suchych traw połamanych i małych aby trzymały skalę. Następnie pomalowałem to aerografem kilkoma odcieniami humbroli które najlepiej nadają się do odwzorowania naturalnej ziemi.
Dziś mamy odsłonę takiej fazy brzydkiej pracy. Trzeba te wszystkie śmieci z pędzelka pomalować różnicując ich kolorystykę . Trzeba również ponaklejać dodatkowych kamieni. Zrobiłem sobie też techniczną ramkę - na nią nakleję sklejkę. Ta plastikowa ramka to jak się przekonałem dobry pomysł - szybciutko na Ca dokleję sklejkę i uzupełnię tylko rancik ziemią. Ramkę pomaluję również na czarno bo fajnie odcina kolorystykę.
Na roślinność czas przyjdzie wkrótce

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 29 marca 2011, 15:15

Po wielu próbach zmianach i stekach przekleństw osiągnąłem etap satysfakcji. Nigdy nie narobiłem się tak przy podłożu jak tu. Nawet nie jestem w stanie tego opisać - jedynie wiem że nie ma grama pigmentu, a kolor jest praktycznie jak w filmie.

Obrazek

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez Patryk » wtorek, 29 marca 2011, 16:09

Super wcześniej pamiętam używałeś Sebek prawie tylko pigmentów do podłoża. Tak mi się podoba ,że sobie kupię jakieś figurki z Wietnamu. :mrgreen:
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 29 marca 2011, 16:45

Kolega Kudziu z forum handluje orginałami Bravo6 - zachęcam cię do zakupu - są naprawdę pięknie odlane.
Teraz jak patrzę na to w świetle dziennym na żywo to musze zrobić jednak większy kontrast. Przy mocnym oświetleniu jarzeniowym jest ok ale na żywo trochę zbladło. W 80% wykorzystuje tu Tenscromy Life colora z aerografu lub pędzla tak że nie bedzie roblemu do ciemnej rdzy dodam trochę smoka :lol: Reszta kontrastu zrobi czarna ramka która odetnie na ostro podłoże.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » wtorek, 29 marca 2011, 18:09

A ja zapytam się trochę nieskromnie: jaki masz Sebastian pomysł na moją puszkę??? :mrgreen:
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 29 marca 2011, 18:24

M113 - bitwa o Hue, albo kawał phantoma w polu ryżowym. Jeszcze nie wiem bo musze się zastanowić nad tym jak i czym ją pociąc :lol:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez uki761 » wtorek, 29 marca 2011, 18:27

To może jedno i drugie, co?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez Patryk » wtorek, 29 marca 2011, 18:38

No właśnie miałem Ci napisać, że troszkę blade, ale myślałem, że taka gleba tam była. No, ale skoro sam zauważyłeś to poprawić. ;o)
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 29 marca 2011, 18:40

Na pewno będzie jedno i drugie - pytanie do czego wykorzystam skrzynkę amunicyjną od M60 którą podarował mi Tomek jako podstawkę. M113 już kupiłem bo mi się trochę tęskni za pojazdami jednak :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez rollingstones » wtorek, 29 marca 2011, 22:31

Jak pisałem wcześniej nie dawał mi spokoju dach tej chałupy. Długo go nie ruszałem bo czekałem na odwiedziny mojego kolegi obieżyświata. Miał i zawitał do mnie z całą kolekcją zdjęć z Wietnamu jakie sam porobił. Wspólnie popijając koniaczek popracowaliśmy nad podstawką - myliłem się trochę jeśli chodziło o interpretację zdjęć poprzez ekran komputera - słoma na dachu większości budynków nie jest do końca taka szarawa ale równiez łapie kurz. Ciut zmieniona kolorystyka dachu i kilka poprawek na ziemi i wszystko zaczęło już współgrać ze sobą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie był bym sobą jak bym jednak nie użył pigmentów.Kumpel pooglądał prace moje i mówi wiesz tutaj to tak trochę namalowane a tamte to takie naturalne. Wkurzył mnie i zrealizowałem szatański pomysł jaki od dawna chodził mi po głowie. Wszyscy wiemy że pigmenty zabijają fakturę terenu. Dlatego zdecydowałem się je nałożyć troszkę inaczej.
Aerografem potraktowałem połyskowym gunze teren - a jak wszyscy wiedzą on dosyć długo nie dosycha Na taki przeschnięty ale nie doschnięty lekko pędzelkiem potraktowałem go starając się unikać smieci, pigmentami. Dzięki temu prawie idealnie już był zmocowany z podłożem. Następnie potraktowałem go mgiełką fiksera zmieszanego z olejnym lakierem matem modelmastera.I trzyma się że można rzucać podstawką. Będę musiał dorzucić ciut takich najświeższych śmieci z roślin na to podłoże ale to żaden problem bo mam go w nadmiarze. Dokleję na koniec.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez Patterson » wtorek, 29 marca 2011, 23:08

Bambusy jak żywe, to tez jakiś naturalny materiał, czy inne cuda?
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pluton (S) 1/35 Bravo 6

Postprzez siara1939 » wtorek, 29 marca 2011, 23:49

Gruncik jak zwykle rewelka.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości