Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » środa, 5 stycznia 2011, 15:00

Wracając do tematu - myślę że te trzy zdjęcia wyjaśnią wszystko i zepną w całość malowanie podstawowe munduru

Na przykładzie kamizelek
Najpierw cienie - figurka pokryta została ponownie farbą oliv drab - a wszystkie zaglębienia namalowane zostały mieszanką tej farby z ciemnym szarym vallejo + retader poł na pół

Obrazek

Rozjaśnienia pomalowane zostały tylko tym kolorem + retader - poł na pól

Obrazek

Tu mamy podstawę która dalej bedzie uzupełniana po wyschnięciu kolejnymi cieniami i rozjaśnieniami - ale już widać że zbliżamy się do tego efektu

Obrazek

Myślę ze prościej już się tego nie da wytłumaczyć

Zdjęcia są mocno warsztatowe - z ręki pstrykane - to mogą nie być ostre ale widać o co biega.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » środa, 5 stycznia 2011, 20:17

Czas dalszych malunków to już dopasowanie kolorystyczne figur - zawsze się tego bałem bo to trudna sprawa, Fota pokazuje że prawie się udało - dodatkowo za pomocą ciemnych farb mocno rozrzedzonych podkreśliłem najciemniejsze cienie. Zdjęcia na ciemniejszym tle pokazują że idzie to wszystko w dobrym kierunku. To już są duże powiększenia i w sumie nie ma obciachu. Idę malować dalej.

Obrazek

Obrazek

Tym bardziej mnie to cieszy gdyż maluję z punktu widzenia atrakcyjności cieniutkie figurki - wszystko bazuje na odcieniach zieleni, nie to co niemieckie kamuflaże.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez siara1939 » środa, 5 stycznia 2011, 20:26

Sebastian- apropo retardera. Nie przeszkadza, ze mieszasz z farba w stosunku 50/50? Na moim jest w instrukcji, aby nie dawac wiecej niz 10 % retardera do farby. Patrze dalej- fajnie to wyglada.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » środa, 5 stycznia 2011, 22:17

NIe nic mi się nie dzieje - wiesz jak piszę poł na pół na pół to warto tez pamiętać że to jakby mieszanka podstawowa, jak coś mi nie gra to dodaję trochę farby - operuje tym tak, mam troszkę retadera w strzykawce, puszczam kropelkę, biorę trochę farby na pędzelek, mieszam ,patrzę, dodaje farby albo nie - odsysam nadmiar na kawałku irchy albo ręki i heja.

Malowanie twarzy mokre w mokre według tych samych zasad co cienie - kolory w kolejności ( tylko kolor bazy malowany jest wcześniej ale to widać na zdjęciach wczesniejszych)

Obrazek

Na zbliżeniach nie jest żle

Obrazek

Marines ma zaznaczone już białko w oczach - teraz dorysować mu trzeba jeszcze środek. Ale zrobię to póżniej.
Jak widać figura potrzebuje jeszcze glejzów wyrównających całość ale na to przyjdzie pora pożniej. Muszę domalować trochę zarostu na nodze ale jeszcze nie wiem jak. Pomyślę
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez Yantom » czwartek, 6 stycznia 2011, 01:10

rollingstones napisał(a):Marines ma zaznaczone już białko w oczach


Jaki kolor do białka oczu - jakiś z palety lifecolor czy mix białego i beżowego ?
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 6 stycznia 2011, 09:38

Yantom napisał(a):Jaki kolor do białka oczu - jakiś z palety lifecolor czy mix białego i beżowego ?

Bardzo wdzięczny jest Ivory z oferty Vallejo :)
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez Mecenas » czwartek, 6 stycznia 2011, 13:49

Śledzę sobie ten watek z uwagę i staram się zanotować jak najwięcej technik w głowie, mnie się bardzo podoba i pod katem technologicznym i efektu finalnego.

Dwie uwagi/odczucia mam jednak, które może weźmiesz pod uwagę:
-lufa M14 wydaje mi się jakby wykrzywiona do góry, tuż za końcem łoża
-twarz klęczącego Marines'a z M16 jest dziwnie sina - jeśli to tylko jeden z etapów pracy to ten punkt się nie liczy, czekam na efekt końcowy
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » czwartek, 6 stycznia 2011, 15:13

Całkowicie masz rację, M 14 jest lekko skrzywiona - nie udało mi się mimo nagrzewania jej wyprostować do końca, a wyszła bardzo krzywa z formy. NIe mam niestety innej M14 i dopiero jak ustawię figury na winiecie to ostatecznie ją siłowo naprostuję.
Twarz to połprodukt oczywiście i wymagała kolejnych glejzów kolorystycznych - je dokonałem za pomocą koloru bazowego
Dziś dokończyłem sierżanta Choozoo.
Doszły własnie te glejzy choć przy twarzy jeszcze trzeba popracować wyrównując wszystko. Dodałem na twarz i wypukłe elementy nogi troszkę satyny - tak mi się podoba - to akcja walka, duchota i gorąca temperatura - muszą być spoceni.
Podkusiło mnie też i zrobiłem już glejzy wyrównujące mundury i wyposażenie. Myślę że jeszcze kilka poprawek i będzie nieżle.
Zdjęcia zrobiłem na trzech tłach - czarnym, szarym, i białym - mnie najbardziej podoba się na białym

Obrazek

Obrazek

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 6 stycznia 2011, 17:32

Ekstra sprawa :!:
Sebastian, a może trochę uatrakcyjnić hełmy tym nieszczęśnikom? W Wietnamie powszechną rzeczą były malunki na pokrowcach
Duck hunter:
Obrazek

Mitchell pattern:
Obrazek

ERDL:
Obrazek
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » czwartek, 6 stycznia 2011, 19:25

Spróbuje coś namalować, muszę się zastanowić jak i czym to dobry pomysł ale nie wiem czy sobie poradzę .
Dziękuję Ci jednocześnie za pomoc i wsparcie w tych pracach

Tom Highway i Cheezoo są praktycznie skończeni - zostały do zrobienia buty, ale je zrobię na winiecie. Choozoo musi dostać filtr na zęby bo trochę na zdjęciach wygląda białawo - choć w rzeczywistości nie rzuca się to w oczy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

NIe był bym sobą jak bym ich nie uwalił pigmentami - ale w końcu to wojna - bałem się tego jak cholera ale jak widac jeśli uczciwie się coś namaluje to potem pigmentami ani błotem się nie zepsuje.

Myślę że SBS można uznać za zakończony, Wybrałem trochę nudne w odbiorze jednokolorowe kukiełki ale na ile się nauczyłem tak je pokolorowałem - to co pokazałem trzeba
traktować według powiedzenia uczył Marcin, Marcina. Profesjonaliści robią to pewnie inaczej, i moje działania są czysto amatorskie, ale ja będę rozwijał tę technikę. Uczciwie trzeba przyznać że na pomalowanie jednej figury potrzeba kupę czasu, ale to fajna zabawa.
Myślę że relacji budowy dalszej prowadzić nie warto bo to już było tak że od czasu do czasu wstawię jakąś aktualzację gotowych kolejnych komponentów.
Sebek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » sobota, 8 stycznia 2011, 12:43

Rozpocząłem eksperymenty z roślinnością - pwycinałem sobie trochę sobie z foli, papieru z opakowań bo butach i innych śmieci (włosie anielskie kupione na wyprzedazy w hipermarkecie...) trochę roślin. Pomaziałem wstepnie humbrolami i idę produkować kolejne inne

Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez panzerschreck » sobota, 8 stycznia 2011, 16:39

Wygląda całkiem realistycznie :) . Widzę, że szykuje się spory busz. Jestem ciekaw dalszych odsłon i efektu finalnego.
Avatar użytkownika
panzerschreck
 
Posty: 108
Dołączył(a): wtorek, 2 marca 2010, 15:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez ROMAN » sobota, 8 stycznia 2011, 17:05

rollingstones napisał(a): pwycinałem sobie trochę sobie z foli, papieru z opakowań bo butach i innych śmieci (włosie anielskie kupione na wyprzedazy w hipermarkecie...) trochę roślin.


To co mi się w Twoich pracach najbardziej podoba to to że jest - "pięknie i niedrogo". Nieśmiej się, naprawdę tak myślę.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez rollingstones » sobota, 8 stycznia 2011, 22:04

Rośliny to na razie półprodukty, ustawiam je sobie na tej płytce i robię następne - wymagają malowania dalszego - cieniowania, satynowania itp dupereli.
Chcę aby na mojej winiecie znalazło się wszystko z roślinności charakteryzującej Wietnam. Zrobiłem kolejne niskie paprocie - tu wykorzystałem cienką blaszkę ołowianą i wycinajc kształt uformowałem ją w liscie- mozolna robota - trzeba się naciąć jak diabli z tymi poszarpanymi brzegami. Jeszcze mokre od podkładu. Zaczłem tez robić drzewo/krzew liściasty - muszę to robić etapami bo zanim przykleje kolejne gałazki, każdy liść musi zostac pomalowany na rózne kolory zieleni a każda gałaż na kolor drzewa, jak zrobię to to dokleję kolejne części nadając już ostateczny kształt.
Zostanie mi do zrobienia jakaś palma jeszcze ale powoli.
Roman - nie śmieje się - najlepsza roślinność to najtańsza roślinność.



Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Wzgórze rozdartych serc Vietnam Era OPEN

Postprzez uki761 » sobota, 8 stycznia 2011, 23:22

Tu masz link do strony z wzorami roślin. Może ci się przyda do wycinanek ;o)
http://www.tasca-modellismo.com/english/item4.html
A poza tym super. Świetna ta trawa!
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości