120mm SS Grenadier 1944

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » niedziela, 25 lipca 2010, 13:56

Witam,
Czy ktoś już robił tą figurkę?
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/CB9 ... directlink

PS. Jak ustawić wyświetlanie zdjęć bezpośrednio na forum? Szukałem, czytałem ... i nie znalazłem
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » niedziela, 25 lipca 2010, 14:45

Oj, to Verlinden z czasów, gdy na Ziemi panowały dinozaury (komunizmu) :twisted:
Jak to w większości Verlindenów bywa, do wymiany kwalifikuje się broń (najlepiej podmienić z Dragona) oraz buźka, która ma wygląd etiopskiego dziecka skrzyżowanego z zabiedzonym spanielem. Nie jest to najlepszy wypusk Pana V...
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 25 lipca 2010, 14:49

Mamelon napisał(a):PS. Jak ustawić wyświetlanie zdjęć bezpośrednio na forum? Szukałem, czytałem ... i nie znalazłem


Obrazek

Wybierz "Cytuj" w moim poście i zobacz, jak wstawiony jest ten obrazek.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » niedziela, 25 lipca 2010, 19:57

.... dzięki za pomoc, ale dlaczego temat został przeniesiony z warsztatu jak zamierzam go robić????

Kolega powiedział ze to dinozaur Verlindena .... cóż dobre "wykopalisko" lepsze niż czekanie na te idealne figurki, które dopiero są projektowane w 3D zwłaszcza, że to moja pierwsza figurka w tej skali i pierwsze posty na tym forum. Jak nietrudno się domyśleć jestem tu nowy i liczę na to że Wy "starzy" :mrgreen: wyjadacze czymś mnie zaskoczycie.

Poczyniłem już pierwsze kroki i na tym etapie figurka wygląda tak: (zaszpachlowane ubytki i podkład do żywic)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... spokojnie głowę "etiopskiego dziecka skrzyżowanego..." figurka posiada (będzie na następnych zdjęciach)

Obecnie czekam, aż dowiozą do sklepu farby akrylowe, których potrzebuję - ps. nie malowałem nigdy akrylowymi - będzie ciekawie.

Pozdro dla Jarka Gurgula i prośba o wrzucenie z powrotem do warsztatu!!!

---

...dlaczego temat został przeniesiony z warsztatu jak zamierzam go robić?

Nic w pierwszym poście nie wskazywało na wątek warsztatowy.
Ale skoro zacząłeś pracę, nie ma problemu, by temat trafił do Warsztatu.
Jarek Gurgul
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 26 lipca 2010, 13:49

Fajna figurka. Mam taką sugestię. Widzę, że pomalowana figurka na zdjęciu ma szelki w kolorze brązu, więc skórzane. Ale na Twoich zdjęciach, widać, że żołnierz ma ewidentnie szelki parciane. Dlatego proponuję je pomalować na słomkowy kolor, coś takiego jak tutaj:

http://www.mp44.nl/equipment/webbing_y_belt.htm
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » poniedziałek, 26 lipca 2010, 16:51

Cześć,

No fajna sugestia ... myślisz że w '44 takie szelki były popularne? Ostatecznie wybiorę jak namaluje kamuflaż.

Pozdro
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 26 lipca 2010, 17:33

Jeśli to rok 1944 to tym bardziej :) Pod koniec wojny do wojsk niemieckich trafiały w dużych ilościach elementy zastępcze wyposażenia, z powodu mniejszego bądź większego deficytu skóry. I tak na wyposażenie trafiały parciane pasy główne, parciane szelki szturmowe, parciane żabki do bagnetów, czy też np. pokrowce na saperki proste wykonane z Press Stoffu czyli impregnowanej, prasowanej tektury. Zresztą uproszczeń było więcej, jak np. manierki z stalowymi kubkami, które do tej pory były aluminiowe, lub też bakielitowymi. Pod koniec wojny same manierki i menażki były całe stalowe i następnie emaliowane. Twoja figurka bardzo fajnie by się prezentowała, gdybyś zrobił jakąś kombinację tego wszystkiego, np parciane szelki, skórzany pas, czy pokrowiec na saperkę prostą, zrobiony z Press Stoffu, jeśli taką saperkę posiadasz.
A może pokusisz się o rok 1945 i samą końcówkę wojny, wtedy np. można by zrobić dwu-kolorowego Stg, gdzie część broni jest oksydowana/malowana, a część pozostawiono w surowym metalu ;o)

http://claus.espeholt.dk/billeder/mp44/068b1a.jpg
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » poniedziałek, 26 lipca 2010, 19:41

Nad stg pomyśle, a czy uważasz że ta saperka na zdjęciu może mieć parciany pokrowiec?

Mam pytanie do Ciebie jak robisz cieniowanie na mundurze z kamuflażem? Przecierka? ... można zamazać "ciapki" !?

Dorzucam zaległe zdjęcia:

Obrazek


Obrazek

Obrazek

a to owijacze na których zamierzam się wzorować:

Obrazek

cdn...
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez PiterATS » wtorek, 27 lipca 2010, 10:49

Jeśli chodzi o pokrowiec saperki, to tutaj masz wybór, albo skóra albo Press Stoff, przy czym ja proponuję Press Stoff. Wygląda to tak:

http://www.mp44.nl/images/equipment/eto ... l_y_02.jpg

http://www.mp44.nl/images/equipment/eto ... l_y_03.jpg

Jak widać oszczędność polega na tym, że ramka jest wykonana z tektury, a jedynie paski i szlufki są zrobione ze skóry. Widzę też, że do saperki masz przytroczony bagnet.

Co do cieniowania, to ja to robię standardowo, czyli farbami olejnymi. Poszukaj na forum w relacjach sposobów malowania, tym bardziej, że jest tutaj kilka naprawdę wartościowych relacji z dziedziny figurkowej :)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 797
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » wtorek, 27 lipca 2010, 15:39

Dostałem e-maila ze sklepu - farbki zostały zamówione u producenta ale będą dopiero za miesiąc bo mają sezon urlopowy. :(
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » czwartek, 19 sierpnia 2010, 13:56

Witam,
ponownie po wakacyjnej (jak dla mnie) przerwie.

Wyczekiwane farbki jeszcze nie doszły do sklepu, wiec postanowiłem się zaopatrzyć w innym modelarskim. Jednak przed tym jak kupiłem akryle pomalowałem wyposażenie mojego wojaka "starymi" poczciwymi olejnymi humbrolami.

A oto efekt. Zdjęcia prac sprzed 3 tygodni...

Mapnik:

Obrazek

Ładownica MP-44:

Obrazek

Manierka:

Obrazek

MP-44 + dłoń w rękawiczce:

Obrazek

Pojemnik na maskę gazowa:

Obrazek

Chlebak:

Obrazek

Owijacze i buty:

Obrazek

Starałem się uzyskać kolor owijaczy jak na zdjęciu z postu powyżej - sami oceńcie.

Saperkę (wybrałem Press Stoff) i pelerynę maskującą mimo wielu prób nie udało mi się zrobić zadowalających zdjęć. Można je jednak zobaczyć na gotowej figurce.

cdn...
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » czwartek, 19 sierpnia 2010, 14:43

... cd

A teraz kilka refleksji na temat akryli. Polecam i to bardzo, świetnie kryją, kolor jest maksymalnie wysycony i bardzo dobrze słucha się pędzla. Konsystencja śmietany jest chyba optymalna. Dobrze się mieszają i rozpuszczają w wodzie. Jak wyschną to już nie dają się rozpuścić wodą chyba że nitro. He he I nie śmierdzą :lol: to dla osoby która pracowała do tej pory na olejnych jest dużym plusem. Do wad można zaliczyć to że dość szybko schną - ale można temu zaradzić dodając opóźniacz.

W oryginale od Verlindena figurka jest cała pomalowana w kamuflaż Dot Pea Pattern, ja jednak chciałem dodac coś od siebie (i w zgodzie z historią) i dodałem pokrowiec hełmu pomalowany w Oak Leaf Pattern.

Szelki jak mi kolega radził, pomalowałem na jasny kolor (typ późny - parciany).

Kolorem bazowym jest Beige Brown, dla obu maskowań.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i kolejne kolory to - german cam. dark green. Jak na zdjęciu.

Obrazek

następnie, flat flesh.

Obrazek

a na końcu kombinacje tych trzech + uniform green ,w postaci ciapek

Obrazek

Po pomalowaniu całości, zrobieniu cieni i małej przecierki figurka wygląda tak :mrgreen: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... jeszcze jakaś ładna podstawka i na półkę!

Figurka rzeczywiście jest starym produktem Verlindena - żołnierzowi przydałoby się wymienić kilka rzeczy na nowsze, nie mniej jednak ciekawie się prezentuje po pomalowaniu.

... pozdrawiam

PS. czekam na opinie i komentarze :oops:
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez spiton » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:00

Spodnie i bluza mało oddają materiał z którego zostały zrobione. Poza tym są nieskazitelnie czyste.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez Mamelon » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:46

... jak uzyskujesz "efekt materiału"?
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 120mm SS Grenadier 1944

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:54

Mamelon napisał(a):Figurka rzeczywiście jest starym produktem Verlindena - żołnierzowi przydałoby się wymienić kilka rzeczy na nowsze

Przede wszystkim na nowsze przydałoby się wymienić proporcje ciała. :D

Fajnie pomalowany, na mundurze jednak przydałyby się nieco wyraźniejsze cienie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości