Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Speedking » piątek, 19 listopada 2010, 19:48

Cześć wam
Coś mnie ostatnio wzięło na figuranty. Trochę się naoglądałem różnych prac, trochę poczytałem i postanowiłem samemu spróbować swoich sił, a konkurs jest do tego doskonałą okazją. Zaopatrzyłem się w wypust Miniartu, podobno niezły, i spróbuję coś z niego zmajstrować, co by mi wstydu w figurkowym debiucie nie przyniosło.
Obrazek

Na sam początek od razu niemiłe zaskoczenie - hoplita nie ma włóczni! Pozostałe dwa "bliźniacze" zestawy ją mają. Nie za bardzo rozumiem czemu akurat Spartanin ma tylko sam miecz, a podstawowej broni już zabrakło... No cóż, można było się zorientować po obrazku na pudłełku, że coś jest nie tak ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez slawekk » sobota, 20 listopada 2010, 20:35

Można przerobić ten miecz na dzidę.Przeglądałem fotki na necie i włócznia to znak rozpoznawczy.
slawekk
 

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Speedking » czwartek, 17 marca 2011, 19:19

Dobra. W końcu ruszyłem :lol:
Złożyłem faceta do kupy, uff, gościu był naprawdę twardy. Krew, pot i łzy, że tak powiem. Jeszcze trochę poprawek i zacznę malowanie
Obrazek

Zająłem się też włócznią. Zanim Macedończycy wprowadzili słynne, długie sarissy w połowie IV wieku p.n.e., hoplici używali krótszych, 2-3 metrowych włóczni dory. Główne "liściaste" ostrze było równoważone przez kolec z brązu, umieszczony po przeciwnej stronie.
Włócznię zrobię z patyka do grilla, próbuję wystrugać sobie taki kolec, myślę że środkowa wersja najlepsza jak na razie
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez spiton » czwartek, 17 marca 2011, 19:41

Fajną figurę wybrałeś. Oglądałem sobie ostatnio figury o tematyce antycznej(też mnie kręcą), tak, że chętnie popatrzę jak Ci idzie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Speedking » niedziela, 10 kwietnia 2011, 19:08

Pomazałem podstawowymi kolorkami, malowanie vallejo pędzlem to czysta przyjemność

Obrazek

NIe wiem co z pancerzem dalej - cienować to jakoś? Niby cienie sie na tym naturalnie układają z uwagi na połysk i metaliczność farby, a nie wiem czy nie rozwale efektu dalej mażąc po tym.
Ciało natomiast pocieniuje metodą "na Ave", zobaczymy co z tego wyjdzie ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Speedking » sobota, 16 kwietnia 2011, 13:56

Wypacykowałem metodą pięknie przedstawioną w tym wątku (dzięki!). Bałem się tego, a chyba nie wyszło tak fatalnie. W każdym razie uświadomiłem sobie że jednak warto mieć dobre oleje - malowałem Talensem Van Gogh (biel) oraz Olej-Art (siena palona), ten drugi to jakiś koszmar. Nie chciał się rozetrzeć za bardzo, zostawiał smugi, się namęczyłem żeby to jakoś wyglądało. Z Talensem poszło gładko i przyjemnie.
Jeszcze gały musze wymalować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zbroję próbowałem pocieniować podobną metodą ale wyszła katastrofa więc chyba zostawię jak jest ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Ave » piątek, 29 kwietnia 2011, 21:25

Cześć. Całkiem nieźle ta skóra, choć jak dla mnie za delikatnie. Ogólnie, jak widzę, dość ostrożnie do tego malowania podchodzisz - i zasadniczo na początek to dobra droga, bo efekciarstwo przy braku doświadczenia zwykle daje marne efekty, ale skoro z podstawami, czyli porządnym i estetycznym wykonaniem sobie radzisz bez problemu, to może warto trochę odważniej podziałać, żeby było... właśnie mniej ostrożnie.

Figurka jest jaka jest - z pewnością nie należy do tych, które będą dobrze wyglądać pomalowane "tylko" schludnie. Żeby efekt był dobry, trzeba się przyłożyć - jeśli nie poszalejesz z cieniowaniem, to trzeba odwrócić uwagę dobrze wykończonymi szczegółami. Inaczej będzie po prostu nudnawo. A narobiłeś się przy sklecaniu tego plastiku, więc szkoda by było.

Co do farb - zdecydowanie nie ma sensu kupować byle czego, skoro za porządną trzeba dać kilkanaście złotych, a potrzebujesz ledwie kilku kolorów.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Spartański Hoplita - MiniArt - 1/16 - Standard

Postprzez Speedking » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:28

Masz rację - nie chciałem przedobrzyć, a pierwszy raz coś takiego robiłem i bałem się tego troche. Ale metoda jest łatwiejsza niż się na początku wydaje. Myślę że jeszcze spróbuję coś z tym zrobić - nie mam nic do stracenia.
W terminie i tak nie zdążę, aktualnie pomalowałem mu kieckę i próbuję wymalować jakieś wzorki.

Natomiast farb olejnych do tej pory używałem jedynie do lotniczych washy i takie kiepskie zupełnie wystarczały ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości