żołnierze niemieccy 1:72

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » środa, 19 stycznia 2011, 23:49

Spróbowałem zrobić tych Niemców przepraszam że tak dużo zdjęćObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Reklama

modele polskich samolotów

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez prawdziwy-sok » czwartek, 20 stycznia 2011, 00:23

Dużo lepszy niż poprzedni, ale: ciągle się błyszczą, a to sporo uroku ujmuje figurkom, i utrudnia ich oglądanie, i fajnie że spróbowałeś, ale malowanie oczu z białkami w tej skali jest troche bez sensu- lepiej sprawdzą się małe czarne kropki, albo po prostu ciemniejsze miejsce w ramach cieniowania na twarzy.
Fajnie, wycieniowałeś płaszcz przejścia kolorów mimo że są ostre nie rażą w oczy.
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 10:00

prawdziwy-sok napisał(a):Dużo lepszy niż poprzedni, ale: ciągle się błyszczą, a to sporo uroku ujmuje figurkom, i utrudnia ich oglądanie, i fajnie że spróbowałeś, ale malowanie oczu z białkami w tej skali jest troche bez sensu- lepiej sprawdzą się małe czarne kropki, albo po prostu ciemniejsze miejsce w ramach cieniowania na twarzy.
Fajnie, wycieniowałeś płaszcz przejścia kolorów mimo że są ostre nie rażą w oczy.

a czy jest możliwe że błyszczą się przez mocne światło czy mam je jakoś zmatować ?
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez ROMAN » czwartek, 20 stycznia 2011, 11:15

Cześć.

Uważam że jak na tak małą skalę to figurasy są bardzo dobrze pomalowane i z normalnej odległości postrzegania wyglądają zapewne przednio. Malowanie oczu jak wyżej wspomniano w tej skali więcej szkodzi niż polepsza. Lepiej to zamarkować cieniem. Natomiast co do błyszczenia się to może zakup sobie matowy lakier ModelMastera z dedykowanym rozcieńczalnikiem i tym polakieruj. To bardzo matowy lakier. Lakierowałem i aero i pędzelkiem i zawsze wychodzi mi bardzo matowo.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 11:33

ROMAN napisał(a):Cześć.

Uważam że jak na tak małą skalę to figurasy są bardzo dobrze pomalowane i z normalnej odległości postrzegania wyglądają zapewne przednio. Malowanie oczu jak wyżej wspomniano w tej skali więcej szkodzi niż polepsza. Lepiej to zamarkować cieniem. Natomiast co do błyszczenia się to może zakup sobie matowy lakier ModelMastera z dedykowanym rozcieńczalnikiem i tym polakieruj. To bardzo matowy lakier. Lakierowałem i aero i pędzelkiem i zawsze wychodzi mi bardzo matowo.

pozdrawiam

dzięki ile taki lakier kosztuje? bo nie mam zbytnio kasy (dzieci nie zarabiają ;o) )
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez ROMAN » czwartek, 20 stycznia 2011, 11:44

Wiem, wiem ;o)
Dokładnie nie pamiętam, ale chyba coś koło 15 zł za taką prostokątną byteleczke 50 ml. Bardzo wydajny. Sam w sobie jest gęsty więc trzeba drugie tyle na rozcięczalnik. Ale mat gwarantowany.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:15

ROMAN napisał(a):Wiem, wiem ;o)
Dokładnie nie pamiętam, ale chyba coś koło 15 zł za taką prostokątną byteleczke 50 ml. Bardzo wydajny. Sam w sobie jest gęsty więc trzeba drugie tyle na rozcięczalnik. Ale mat gwarantowany.

dzięki roman
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:20

a jesteś przekonany o własciwej kolorystyce i prawidłowym malowaniu wszystkich elementów, ze już chcesz werniksować?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:26

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a jesteś przekonany o własciwej kolorystyce i prawidłowym malowaniu wszystkich elementów, ze już chcesz werniksować?

zastanawiam się hełm tego w płaszczy średnio mi sie podoba
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:31

a buty?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: żołnierze niemieccy 1:72

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 12:37

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a buty?

no tak też zmienię dzięki nie mam jeszcze doświadczenia :mrgreen:
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości