żołnierz niemiecki 1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez Nugget » sobota, 5 lutego 2011, 14:08

Witam mam 14 lat i chodze do drugiej klasy gimnazjum modelarstwem interesuje sie od roku ta figurka to właściwie moja pierwsza figurka bo wcześniej ćwiczyłem tylko na 1:72. Na poczatek wybrałem dość tanie (kiepskie) figurki i spróbowałem pomalować jedną prosiłbym o rady od doświadczonych kolegów :) (co zmienić, jak i co jest nie tak) dlatego wątek jest w warsztacie :)
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Reklama

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez rollingstones » sobota, 5 lutego 2011, 15:27

tylko ćwiczyć - i kup sobie farby vallejo albo life color. ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez Nugget » sobota, 5 lutego 2011, 15:49

rollingstones napisał(a):tylko ćwiczyć - i kup sobie farby vallejo albo life color. ;o)

tak kupie zdaje się że u mnie w mieście w sklepie modelarskim dostępne są farby Vallejo
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez Nugget » sobota, 5 lutego 2011, 19:03

Nugget napisał(a):
rollingstones napisał(a):tylko ćwiczyć - i kup sobie farby vallejo albo life color. ;o)

tak kupie zdaje się że u mnie w mieście w sklepie modelarskim dostępne są farby Vallejo

tylko które lepsze bo są i te i te??
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez ROMAN » sobota, 5 lutego 2011, 21:39

To mi się w Tobie podoba. Zaczynasz przygodę z modelarstwem od podstaw. Uczysz się malować i pokazujesz swoje umiejętności które się rozwijają. Z 72 przechodzisz na 35'tkę w sposób bardzo racjonalny. Masz dobry wzrok co widać po malowaniu oczek. Tak trzymaj i działaj dalej w tym temacie bo wyrośnie z Ciebie naprawdę mistrz modelarski. Mam przeczucie że za parę lat na tym forum będziesz pierwszoplanową postacią w sugestywnym malowaniu rzeczywistości. Dla mnie nie ma znaczenia czy figurasy kosztują 50 zeta z sztukę czy 40 za cztery sztuki. Ważne jest by malować je odpowiednio do formy przekazu, czyli mają być naturalne (nie rysowane) a nie jak modelka na wybiegu. Co znaczy rysowanie figurek ... U Ciebie wyrysowałeś spodenki u gościa. Nie rysuj tylko kładź swiatłocień.

pozdrawiam serdecznie i obserwuje Twoje modelarskie poczynania.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez rollingstones » sobota, 5 lutego 2011, 21:56

Moim zdaniem life colory są bardzo dobre i vallejo też - pamiętaj tylko że musisz kupić retader w sklepie dla artystów plastyków - jest to opóźniacz schnięcia tych farb. Dasz sobie radę - polecam Ci też zakup dobrej ładnej żywicznej figury - one są ostre i ładnie się malują.Jak coś ci nie wyjdzie to zmyjesz zwykłym wamodem i próbować możesz do skutku
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez ROMAN » sobota, 5 lutego 2011, 22:16

Seba masz rację. Tak jest, ale zanim sobie kupi te drogocenne specjały modelarskie dzięki którym będzie mu się świetnie pracowało to trzeba poczwiczyć na tym co się ma i to jest właśnie szkoła modelarstwa a On właśnie do tego tak podchodzi co mi się podoba.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez Nugget » sobota, 5 lutego 2011, 22:21

ROMAN napisał(a):To mi się w Tobie podoba. Zaczynasz przygodę z modelarstwem od podstaw. Uczysz się malować i pokazujesz swoje umiejętności które się rozwijają. Z 72 przechodzisz na 35'tkę w sposób bardzo racjonalny. Masz dobry wzrok co widać po malowaniu oczek. Tak trzymaj i działaj dalej w tym temacie bo wyrośnie z Ciebie naprawdę mistrz modelarski. Mam przeczucie że za parę lat na tym forum będziesz pierwszoplanową postacią w sugestywnym malowaniu rzeczywistości. Dla mnie nie ma znaczenia czy figurasy kosztują 50 zeta z sztukę czy 40 za cztery sztuki. Ważne jest by malować je odpowiednio do formy przekazu, czyli mają być naturalne (nie rysowane) a nie jak modelka na wybiegu. Co znaczy rysowanie figurek ... U Ciebie wyrysowałeś spodenki u gościa. Nie rysuj tylko kładź swiatłocień.

pozdrawiam serdecznie i obserwuje Twoje modelarskie poczynania.

Naprawdę dziękuje, wiem spodnie wyglądają jak wyglądają tylko przydałaby się jakaś dobra rada z tym światłocieniem po prostu nie mam doświadczenia jak uzyskć taki efekt :) może mógłbyś mi podać jakiś link czy własnie dobra radę lub inny doświadczony kolega z elity modelarskiej zwracam sie tez do rollingstones'a bo wy dwaj zawsze mnie inspirowaliście :)

rollingstones napisał(a):Moim zdaniem life colory są bardzo dobre i vallejo też - pamiętaj tylko że musisz kupić retader w sklepie dla artystów plastyków - jest to opóźniacz schnięcia tych farb. Dasz sobie radę - polecam Ci też zakup dobrej ładnej żywicznej figury - one są ostre i ładnie się malują.Jak coś ci nie wyjdzie to zmyjesz zwykłym wamodem i próbować możesz do skutku

dobra dzieki za pomoc czas sie wybrać na zakupy do plastyka :mrgreen: ale chwile poćwicze z tym co mam :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez ROMAN » niedziela, 6 lutego 2011, 20:50

Ja to akurat jakimś tam wielkim znawcą w kwestii figurek nie jestem. Ale Seba vel Rollingstons ostatnio maluje świetnie figurasy i pokazuje to krok po kroku. Ważnie by malowanie figurek było naturalne z wyglądu, by nie były rysowane, co może i fajnie medialne wygląda ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. A co do światłocieni? Zerknij na mojego avatarka zagięcia materiału jasne od góry, ciemne od spodu, tak jak światło pada. Oczywiście to teoria. Teraz tylko malować bo bez tego człowiek się nienauczy.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano poniedziałek, 7 lutego 2011, 20:15 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez rollingstones » niedziela, 6 lutego 2011, 21:08

Nazywając rzeczy po imieniu uczę się malować figury - bez wątpienia pomagają w tym farby akrylowe - w warsztacie konkursu figurkowego - zrobiłem taki krok po kroku pt uczył początkujący początkującego - może ci to pomoże. Choć to wersja dla ubogich i poszukaj w necie raczej mistrzów niż początkujących. Możesz też odezwać się do Rafała Jankowskiego - on dodatkowo stosuje filtry olejne, można swobodnie to łączyć.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: żołnierz niemiecki 1:35

Postprzez Nugget » niedziela, 6 lutego 2011, 21:41

dzieki
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron