Niemiec w 1:35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » niedziela, 27 lutego 2011, 23:10

Witam mam 14 lat jest to moja 3-cia figurka fotograf ze mnie żaden bardziej psuje niż polepszam tymi zdjęciami ale może uda mi się w tym tygodniu dodać fajniejsze fotki :)
jak się świeci to powiedzcie matowałem go ale to może być kwestia światła
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Reklama

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez spiton » niedziela, 27 lutego 2011, 23:46

Fajnie "miękko" malujesz. Szczerze mówiąc wolałem, tego jankesa, z brudnymi spodniami. Nie jestem figurkowcem, więc nawet nie wiem co powinienem Ci radzić. Na oko, twarze robisz OK, ale mundury powinny być bardziej matowe i popracuj nad detalikami .Pokombinuj, żeby mundur był matowy, elementy skórzane satynowe itp.
No i staraj się robić lepsze foty, żeby było więcej widać.
I na koniec taka myśl zainspirowana Bytomiem :
Jeszcze przez 4 lata będziesz juniorem !!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » niedziela, 27 lutego 2011, 23:51

spiton napisał(a):Fajnie "miękko" malujesz. Szczerze mówiąc wolałem, tego jankesa, z brudnymi spodniami. Nie jestem figurkowcem, więc nawet nie wiem co powinienem Ci radzić. Na oko, twarze robisz OK, ale mundury powinny być bardziej matowe i popracuj nad detalikami .Pokombinuj, żeby mundur był matowy, elementy skórzane satynowe itp.
No i staraj się robić lepsze foty, żeby było więcej widać.
I na koniec taka myśl zainspirowana Bytomiem :
Jeszcze przez 4 lata będziesz juniorem !!!

byłem w tym roku w bytomiu ale tylko na gieładzie tak się zastanawiam czy jakbym się podszkolił ten rok z pomocą kolegów z forum to czu nie wystartować w jakiejś kategorii ale chyba narazie za cienki bolek jestem ;o) podziękował za komentarz :mrgreen: nad szczegółami dużo pracowałem np pagony próbowałem zrobić jak najlepiej :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez spiton » niedziela, 27 lutego 2011, 23:53

Masz talent. Dasz radę.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 28 lutego 2011, 00:04

Bardzo czysto malujesz. Zainwestuj w jakiś porządny lakier matowy i będzie spokój :)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:45

karambolis8 napisał(a):Bardzo czysto malujesz.

to dobrze czy źle


a co do lakieru to od teraz będę matował MM podobno dobry jest bo ten mój lakier to jakaś ściema :)
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:53

Chodziło mi o to, że ręka ci się nie telepie i wszystko jest pomalowane dokładnie. Czyli dobrze :) A brudzenie czy inne takie to już każdy robi wedle uznania i umiejętności.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:14

karambolis8 napisał(a):Chodziło mi o to, że ręka ci się nie telepie i wszystko jest pomalowane dokładnie. Czyli dobrze :) A brudzenie czy inne takie to już każdy robi wedle uznania i umiejętności.

wszystko przez zdjęcia uwierzcie na żywo wygląda lepiej :) tutaj na zdjęciach to beznadzieja
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 28 lutego 2011, 23:08

Jak koledzy wcześniej napisali. Masz dobre oko pewną rękę o czym świadczą pagony które nie są kalką tylko malunkiem. Wydaje mi się że od poprzedniej figurki widać postęp właśnie w tej dokładności. Teraz na pewno trzeba jeszcze podszlifować cieniowanie ale ja sam też się z tym męcze. Natomiast błyszczenie figurek to jednak coś nie tak z lakierem. Faktem jest że nawet mat źle rozrobiony rozcieńczalnikiem przy malowaniu pędzlem w pewnym oświetleniu lampą na obiekt może błyszczeć. Na pewno dużo by tu zmienił aerograf i lakier matowy MM. Figurki są już bardzo fajnie pomalowane jak na ten etap ale ten błysk zabija efekt tkaniny. Jak Spiton napisał, dasz radę.


pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 lutego 2011, 23:12 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Przemysław Szymczyk » wtorek, 1 marca 2011, 09:15

Spoko wygląda. Tak jak napisali koledzy wcześniej, na świecenie pomógłby aerograf i lakier matowy - znacznie łatwiej zrobić ładny mat nakładając z aero. Lakier nawet z pactry z tego co pamiętam zły nie był, teraz używam microscale z dodatkiem flat base tamiyi
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » wtorek, 1 marca 2011, 16:04

mam takie pytanie czy prawy rękaw gościa jest dobrze wycieniowany(chodzi mi oto czy przybrałem dobra technikę) ? bo wiem że spodnie nie są zbyt dobrze wycieniowane
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez rollingstones » wtorek, 1 marca 2011, 20:27

Spoko - kup sobie jakiś amerykańców z II wojny - można ich pomalowac kolorowo ( umundurowanie i uporządzenie ) i są bardzo efektowni
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » wtorek, 1 marca 2011, 20:43

widać postępy jakiekolwiek w malowaniu?? rolingstones co ma znaczyć to hello kitty :mrgreen:
a tak poza tym widziałem twoje prace w Bytomiu bardzo efektownie wyglądają na żywo
a i co miałeś na myśli pod słowem kolorowe znaczy że co? (bo ja już sam niewiem :() żartuje chodziło ci o różne barwy oporządzenia? Bo amerykanów zostało mi z 3 z MB. Tylko że to seria walki na wyspach Oceanu Spokojnego. A w Bytomiu wyposarzyłem się we wszystko niemieckie.
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez rollingstones » wtorek, 1 marca 2011, 20:56

Byłeś i nie poznaliśmy się - szkoda. Czyli kupiłes figurki - to super - będzie ci łatwiej. Pomaluj też Niemców bardziej wesoło jak możesz - ale na razie bez kamuflaży. Wesoło nie znaczy bez sensu.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Niemiec w 1:35

Postprzez Nugget » wtorek, 1 marca 2011, 21:17

dzięki za komentarz czy twarz na pewno robię prawidłowo ?
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 21:53

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości