<Technika malowania>

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

<Technika malowania>

Postprzez ModoZbig » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 19:51

Witam jestem początkującym modelarzem i mam pewien problem, a mianowicie niewiem jak pomalować tak dokładnie twarz, strój i wszystkie detale figurek .Próbowałem malować pędzelkiem lecz po wyschnięciu zostają ślady włosia. Proszę o pomoc i jeżeli to nie sprawi kłopotu to o krok po kroku jak zacząć malowanie. Zgóry dziękuje za trud. :) :)
Avatar użytkownika
ModoZbig
 
Posty: 108
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 21:35
Lokalizacja: ....Daleko!!!

Reklama

Re: <Technika malowania>

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 20:29

Mój drogi - aby ci to opisać - co i tak jest bardzo trudno potrzeba wielu godzin prac. Ten czas możesz poświęcić na poszukanie tematów na forum w dziale figury. O ile pamiętam znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: <Technika malowania>

Postprzez Korowiow » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 21:18

Kolega rollingstones ma rację.
A tak na szybko to z Twojego opisu wynika, że malujesz zbyt gęstą farbą.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: <Technika malowania>

Postprzez ModoZbig » czwartek, 25 sierpnia 2011, 16:04

DZiękuję za pomoc
Avatar użytkownika
ModoZbig
 
Posty: 108
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 21:35
Lokalizacja: ....Daleko!!!

Re: <Technika malowania>

Postprzez Greg » czwartek, 23 lutego 2012, 00:29

Panowie,
A ja dziś doświadczyłem problemu z farbami gunze sanyo. Mianowicie po pomalowaniu munduru farba po wywchnięciu zrobiła się blyszcząca i mocno poprzykrywała niektóre detale struktury materiału munduru. Co może być powodem? Dodam , że farba jest nowa.
Greg
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez Slash » czwartek, 23 lutego 2012, 00:36

Pędzel? Gunze to dobra farba ale do aerografu. Pod pędzel i w ogóle do figurek polecam vallejo albo lifecolor. Z resztą do innych rzeczy też się przydadzą.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: <Technika malowania>

Postprzez Greg » piątek, 24 lutego 2012, 08:58

Slash, kupiłem komplet farb gunze sanyo w profesjonalnym sklepie modelarskim. Seria mr. Hobby. Kupiłem także komplet pędzli. Nie usłyszałem opinii takiej jak Twoja.
Trochę stawiam na złe wymieszanie, chociaż się starałem. Efekt po wyschnięciu jest taki jakbym pokrył model błyszczącym lakierem bezbarwnym...
Greg
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez Macio4ever » piątek, 24 lutego 2012, 09:05

Gunze C to szybkoschnące lakiery, doś trudne pod pędzel właśnie ze względu na tempo schnięcia. Jeżeli matowy lakier wyszedł Ci błyszczący, to znaczy że żle wymieszałeś. Jeżeli pokryło Ci detal - to tak samo za grubo.
Gunze H to wodne/alkoholowe farby akrylowe - łatwiejsze do malowania pędzlem ale również nie tak wygodne jak np Tamiyowskie emali. Ja ten typ stosuję z retarderem.

Nie jestem "figurkowcem" ale chłopaki w dobrym kierunku podpowiadają.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez Andrzej Wasilewski » piątek, 24 lutego 2012, 09:55

Greg napisał(a):kupiłem komplet farb gunze sanyo w profesjonalnym sklepie modelarskim


A co to znaczy profesjonalny sklep modelarski? Sam pracowałem w handlu i wiem że nie zależnie od tego jak jesteś dobry i znasz się na rzeczy to biznes jest biznes...sprzedać trzeba to, co długo leży - czasem wbrew sumieniu ;)

Rozcięczałeś farbki czy malowałeś prosto z puchy? Pamiętaj że farbki są zawsze za gęste i trzeba je rozcięczyć a nadmiar farby z pędzla należy wytrzeć np w ręcznik papierowy lub "taśmę życia".

Jeśli nie wymieszasz dobrze farbki to pigmenty (zazwyczaj matowe) nie wymieszają się ze spoiwem (które zazwyczaj jest błyszczące).
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez posejdon » piątek, 24 lutego 2012, 12:40

Andrzej Wasilewski napisał(a):biznes jest biznes...sprzedać trzeba to, co długo leży - czasem wbrew sumieniu ;)

Przynajmniej mógłbyś tego oszczędzić innym :?. Jak już zamówiłeś coś co Ci nie pasuje to czy nie lepiej wziąć to sobie po kosztach a nie wciskać naiwnym?

Andrzej Wasilewski napisał(a):Rozcięczałeś, rozcięczyć

Rozcieńczałeś, rozcieńczyć... :roll:

Przepraszam za OT.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: <Technika malowania>

Postprzez Greg » piątek, 24 lutego 2012, 17:45

Ok, dziś porządnie wymieszam. Wygląda na to, że faktycznie malowałem spoiwem z niewielką ilością pigmentu. Panowie, co zrobić jak farba za grubo pokryła detale? Jak można się tego pozbyć aby zrobić drugie podejście? Sorki ale jestem źółtodziób.
Greg
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez posejdon » piątek, 24 lutego 2012, 18:37

Chyba zmywacz Wamodu powinien to ruszyć. A jak nie to do Kreta z nimi na 2 godzinki :) .
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: <Technika malowania>

Postprzez kugelblitz » piątek, 24 lutego 2012, 18:50

Zmywacz wamodu rusza wszystko :) W jakimś markecie budowlanym znalazłem coś o nazwie "Zmywacz do starych powłok lakierniczych" ale przetestowałbym wpierw czy nie zeżre plastiku bo zapach ma odlotowy
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 11:24

Re: <Technika malowania>

Postprzez Andrzej Wasilewski » piątek, 24 lutego 2012, 22:08

posejdon napisał(a):Przynajmniej mógłbyś tego oszczędzić innym :?.

A nie lepiej wiedzieć o takich rzeczach? Niestety mamy takie czasy że zanim udasz się do sklepu to musisz zaczerpnąć choć odrobinę wiedzy w danym temacie, czy to z forum takiego jak to czy z innych źródeł.

posejdon napisał(a):Jak już zamówiłeś coś co Ci nie pasuje to czy nie lepiej wziąć to sobie po kosztach a nie wciskać naiwnym?

Czy powiedziałem że to był mój biznes i ja zamawiałem towar? Przychodzi szef i mówi że to, to i to ma być sprzedane w 1 kolejności i co mu powiesz? Że zamówił zły towar i niech sobie go sam po kosztach kupi? hehe powodzenia w szukaniu kolejnej pracy ;)

posejdon napisał(a):
Andrzej Wasilewski napisał(a):Rozcięczałeś, rozcięczyć

Rozcieńczałeś, rozcieńczyć... :roll:


Masz rację, przepraszam :oops:
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: <Technika malowania>

Postprzez Greg » sobota, 25 lutego 2012, 01:17

Panowie, to naprawdę bardzo znany sklep z warszawy.... Ale czy uważacie, że źle mi doradzili farby gunze pod pędzel?
Greg
 
Posty: 43
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:33
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości