Piechota USA Irak 1/72

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Piechota USA Irak 1/72

Postprzez Sherman » środa, 29 lutego 2012, 20:59

Andrzej Wasilewski napisał(a):Ale krój BDU się nie zmienił chyba w tamtym okresie?

Pewnie nie - szczerze nie mój okres wiec nie jestem pewien. Jednak bardziej chodziło o wyposażenie niż sam krój mundurów, choć jak teraz sprawdziłem odnosiło się to do drugiego z Preiserowych zestawów "Modern US Infantry", tego z którego jest figurka Kuby nie miałem w rękach, więc nie wiem na ile się różnią pod względem detali.

Prawda jest jednak taka że jest to Preiser, ale starszy więc zasadniczo jakość rzeźby w tych figurkach nie jest jakaś super hiper, po prostu się z nimi łatwiej pracuje bo są z normalnego twardego plastiku. I w sumie bawić się z nimi można dość swobodnie, bo ja kiedyś z tego drugiego zestawu robiłem amerykanów z... Wietnamu.

Szkoda tylko że te zestawy mają taką cenę :(
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Reklama

Re: Piechota USA Irak 1/72

Postprzez mrcnlh » poniedziałek, 26 marca 2012, 13:16

kugelblitz napisał(a):czy to jest DCU czy 6-color ? Jeżeli "Pustynna Burza" to ten drugi jest odpowiedni
DCU - Desert Camouflage Uniform to nazwa kroju munduru a nie kamuflażu - jeśli miałeś na myśli kamuflaż to 3Color Camo. ;) "



Jednak DCU występuje tylko w 3Color Camo, a samo DCU to BDU w kamuflażu 3C. Owszem jest jeszcze TDCU (Tropical Desert Combat Uniform), który jest po prostu cieńszy i bardziej przewiewny.
Ostatnio edytowano środa, 28 marca 2012, 10:20 przez mrcnlh, łącznie edytowano 2 razy
mrcnlh
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 26 marca 2012, 12:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piechota USA Irak 1/72

Postprzez rastula » poniedziałek, 26 marca 2012, 15:19

hubert1997 napisał(a):
Nugget napisał(a):Hehehe nieźle dobry żart.


Nie wiem tylko co w tym śmiesznego. Może "nawiercona" to złe słowo, ale na pewno powinna być w lufie dziurka!



i jeszcze strzelać powinna :P
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Piechota USA Irak 1/72

Postprzez hubert1997 » piątek, 13 kwietnia 2012, 13:20

bardzo śmieszne :D
"Skrzywdzić kota jest bardzo łatwo, ale, wierzcie mi, żaden to honor, żaden!"
-Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata".
Avatar użytkownika
hubert1997
 
Posty: 226
Dołączył(a): wtorek, 20 września 2011, 17:14
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości