Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez mae » poniedziałek, 27 lutego 2012, 15:40

Witam,

przedstawiam warsztat mojej pierwszej figurki w skali 1/16.

Obrazek

Po krótkim, zgrubnym mazianiu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W rzeczywistości odcień figurki jest bardziej ciemny/czarny.
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez marasenha » poniedziałek, 27 lutego 2012, 16:37

Jak na razie jest spoko, zerknij jeszcze z tyłu na kaburę, bo wydaje mi się, że przykleił się jakiś włosek tam. Może będzie się dało go oderwać pęsetą :)
Moją bronią jest umysł. Brat ma swój miecz, król Robert ma młot, a ja mam umysł... umysł zaś potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia, jeśli, oczywiście ma zachować ostrość. - Tyrion uderzył dłonią w skórzaną okładkę książki. - Dlatego właśnie czytam tak dużo, Jonie Snow.

"Gra o tron" George R.R. Martin
Avatar użytkownika
marasenha
 
Posty: 136
Dołączył(a): środa, 18 stycznia 2012, 14:32
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta :)

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez mae » środa, 29 lutego 2012, 15:58

Aktualizacja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez Przemysław Szymczyk » środa, 29 lutego 2012, 16:00

podoba się :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez alphard » środa, 29 lutego 2012, 16:04

Przemysław Szymczyk napisał(a):podoba się :)

dokładnie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 14:16
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez Korowiow » środa, 29 lutego 2012, 17:45

Malowanie ładne. Oczywiście to nie Twoja wina ale ten szeroki nos to mi sie nigdy nie podobał.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez Andrzej Wasilewski » środa, 29 lutego 2012, 19:05

Na wskroś aryjski :twisted:
Avatar użytkownika
Andrzej Wasilewski
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 8 lutego 2012, 18:33
Lokalizacja: Leszno/Wawa

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez DawidM » czwartek, 1 marca 2012, 19:28

Ładnie to wychodzi, ale kilka uwag jeśli wolno.
Popracował bym trochę dremelkiem i frezikiem na prawej dłoni. Jakaś taka za płaska i nie dorobiona jak dla mnie.
Mam nadzieję, że twarz to dopiero początki cieniowania. Jeśli tak to ok. Jeśli nie, to zastanów się nad mocniejszym cieniowaniem dla tej skali.
No i buty. Tez nie wiem czy skończone czy nie, ale jak dla mnie to nad tą skóra trzeba by popracować jeszcze.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez mae » czwartek, 1 marca 2012, 20:30

Aktualizacja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twarz zostanie raczej już tak jak na aktualnych zdjęciach. Jest to moja pierwsza figurka w tej skali, więc być może w przyszłości uznam, że należy cieniować ostrzej, póki co nie jestem przekonany (przynajmniej jeśli chodzi o tą główkę, jej wyraz twarzy jest raczej mało ekspresyjny, więc chyba nie ma co szaleć). Ręka faktycznie nie jest najlepsza, jeszcze spróbuję wyciągnąć z niej coś farbami (frezu nie ruszam bo ma to być model z pudła, który będzie stał u posiadacza Tygrysa z Heng Long, więc nie ma co szaleć). Co do poziomu ukończenia butów to sam nie jestem pewien, na chwilę obecną nie mam na nie pomysłu, będę musiał pomyśleć :) Dzięki za uwagi.
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez DawidM » czwartek, 1 marca 2012, 20:50

Świetny artykuł o malowaniu butów jest tu:
http://www.planetfigure.com/articles/
Po prawej stronie na górze, jeśli nie znasz. Niestety te artykuły się nie otwierają (przynajmniej mi) teraz.
Zmieniono formę graficzną tego portalu i może to chwilowy techniczny problemik, bo jak na razie linki tych kilku artykułów (a są warte by się z nimi zapoznać) przenoszą na stronę główną forum.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez Mamelon » czwartek, 1 marca 2012, 23:13

Strasznie ciemne te ostatnie zdjęcia - rozumiem że niemiaszek reprezentuje ciemna stronę mocy, no ale... :mrgreen: Jak na pierwszy raz w tej skali to -4 jak dla mnie. Fajnie i dokładnie pomalowałeś drobne detale, ale jeszcze dużo pracy przed Tobą. Czytaj, przeglądaj i oglądaj dostępne w sieci rady i porady. Spróbuj następnym razem żywiczne figurki i lepiej zapomnij o tłoczonych plastikach. Znam kilku dobrych producentów tej skali, więc służę radą. :)
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez mae » piątek, 2 marca 2012, 16:36

Popracowałem nad mundurem, wyostrzyłem co nieco cienie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez DawidM » piątek, 2 marca 2012, 17:41

Jak dla mnie to trochę za mało cieniowania przy tej skali. Brak mi wyraźnego zaznaczenia szwów i krawędzi materiału. Nie wyeksponowane guziki. Sorry za krytykę, ale to wyszło tak komiksowo raczej niż realistycznie. Bardziej mi to pasuje do peleryny batmana niż munduru czołgisty. Ponadto wszystko jednakowo świeci. Chodzi mi o to że np. daszek czapki ma świecić a materiał na niej już nie. Kołnierzyk i rękawiczki wyszły szare a nie białe. Twarz już lepiej, ale ciągle mi brak lepszego zaznaczenia, wycieniowania ust i uszu. No i kształt tej ręki wygląda dla mnie bardzo źle, na tyle źle, że się rzuca w oczy i psuje bardzo efekt całości. Kaburze pistoletu brak satyny, bo bardziej świeci materiał munduru niż skóra kabury. ża to mapnik wyszedł całkiem fajnie. I nie rób więcej zdjęć na ciemnym lub czarnym tle tylko białym w trakcie pokazywania postępu prac.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez mae » piątek, 2 marca 2012, 17:56

DawidM napisał(a):Jak dla mnie to trochę za mało cieniowania przy tej skali. Brak mi wyraźnego zaznaczenia szwów i krawędzi materiału. Nie wyeksponowane guziki. Sorry za krytykę, ale to wyszło tak komiksowo raczej niż realistycznie. Bardziej mi to pasuje do peleryny batmana niż munduru czołgisty.


Szwy i guziki zostaną podkreślone. Figurki w większości raczej nie są prezentowane w sposób realistyczny. Mocne cieniowanie je przerysowuje, tonacje koloru twarzy w mocno cieniowanych figurkach zazwyczaj oscylują w odcieniach brązu, a nie faktycznej tonacji skóry. Niestety to jest dość prosta figurka i pewnie nawet doświadczonemu malarzowi ciężko by było wymalować ją realistycznie.

DawidM napisał(a): Ponadto wszystko jednakowo świeci. Chodzi mi o to że np. daszek czapki ma świecić a materiał na niej już nie.


Słusznie, natomiast figurka nie dostała jeszcze żadnego lakieru. Jak prysnę na nią lakier po całości to dopiero zacznę ten aspekt różnicować :)

DawidM napisał(a): Kołnierzyk i rękawiczki wyszły szare a nie białe.


To prawda, takie miały być. To nie jest marynarz, więc i białych ciuszków nie nosi.
mae
 
Posty: 87
Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 22:27

Re: Wehrmacht Tank Crewman 1/16 Tamiya

Postprzez DawidM » piątek, 2 marca 2012, 18:49

To prawda, takie miały być. To nie jest marynarz, więc i białych ciuszków nie nosi.


Skoro tak twierdzisz że białych nie było to Ci wierzę. Nie jestem specjalistą od niemieckich mundurów.

Obrazek

Obrazek
Pierwszy z prawej. Drugi szereg, pierwszy z lewej.

Bardziej jednak chodziło mi o to, że na białe to za ciemne a na szare za jasne. Szczególnie na ciemnym tle tych fotek.
No ale to oczywiście tylko moja opinia.

Co do lakierowania po całości to nie lepiej i łatwiej malować tak by już ten zabieg był zbyteczny ?

Niestety to jest dość prosta figurka i pewnie nawet doświadczonemu malarzowi ciężko by było wymalować ją realistycznie.


Z tym się nie zgadzam absolutnie.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości