Cieniowanie akrylami - tutorial

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez KFS-miniatures » niedziela, 6 maja 2012, 15:30

paul, nie rozpędzaj się, bo akurat rafał od lat maluje na całkiem niezłym poziomie. a umiejętnosci modelarskich lepiej nie rozpatrywać przez pryzmat umiejętności pisania głupot..
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez siara1939 » niedziela, 6 maja 2012, 15:53

siara1939 napisał(a):Ja odpuszczam.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez DawidM » wtorek, 8 maja 2012, 13:37

drtekla napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o Dawida dziękuję za poświęcony czas i za chęci do poświęcenia swojego czasu dla zrobienia czegoś dla innych.
pozdrawiam

Dzięki za uznanie, ale ciągu dalszego nie będzie. Nie warto.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez ROOstry » sobota, 13 października 2012, 13:29

http://drtekla-miniatures.com/en/gallery/my-works/ drtekla przepraszam ale inni nie wiedzą może ktoś ty:),
tylko tyle po co pisać inni i tak wiedzą lepiej. A dzięki wam szumiącym wodę dziękuje Panowie;/
ROOstry
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 14 października 2009, 17:59

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez jaro37w » środa, 31 października 2012, 13:11

Akcja na całego :mrgreen: pomalowałem w swoim życiu ok.300 figurek ale nadal uważam,że warto się uczyć..każdy ma swój styl,zapatrzenie na piękno..jednemu podobają sie modele niewiarygodnie upaćkane w błocie,pokryte taka rdzą,że przez 60 lat natura sama lepiej by tego nie zrobiła,innym czyściutkie modele prosto z fabryki ;o) Panowie Modelarze nie ma co nadymać się i kłócić...ja też oglądam modele i czasami figurka znanego ze stron gazet modelarza nie przypada mi do gustu..ale to moja subiektywna ocena...bo ktoś inny odkryje akurat w niej arcydzieło :lol:
Bawiąc się w modelarstwo przez wiele lat doszedłem do własnych metod malowania,brudzenia itp...podpatruję oczywiście innych ale mam swoje poglądy...i wydaję mi się,że tak powinno być...dlatego chylmy czoła osobom,które propagują ten sport...nawet jak nakładaja 6 warstw cieni :mrgreen: ja nakładam 2-3 i też jest dobrze...ale dla tych młodych kandydatów,którzy godnie nas zastąpia w przyszłości takie filmy i porady to skarbnica wiedzy...jesli zarażą się tą pasja to chwała im za to...może mniej będzie kapturowych postaci,wystających po bramach z fajką w ręku.A uwierzcie mi,że i tak kiedyś ten dorosły modelarz stwierdzi..po cholerę 6 warstw dwie wystarczą..i jest ok..i znajdzie się grupa 30% ludzi,która powie super model...30% powie do bani..a reszta jak zwykle niezdecydowana..taki już ten nasz świat...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jaro37w
 
Posty: 146
Dołączył(a): sobota, 11 kwietnia 2009, 18:58
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez DawidM » poniedziałek, 5 listopada 2012, 23:03

Też nie maluję tyloma warstwami. To miął być tylko tutek na podstawie, tak uważam, ciekawego opracowania. Może i sam zrobiłbym swój ale np. po tym poście i innych oraz wypowiedziach co poniektórych mistrzów od dawna uważam że nie warto.
A z Twoimi opiniami zgadzam się w całej rozciągłości.
DawidM
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 28 lutego 2012, 12:24

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez KFS-miniatures » wtorek, 6 listopada 2012, 00:05

nie warto, czy nie wolno?
pytam tak w kontekście tego, na co przywolenie dał ci wydawca filmu. bo skowyczysz, ze nie warto i ciemny lud nie zasługuje, a tak naprawde to troszkę rozpędziłęś się z publikowaniem treści, do dysponowania którymi nie miałałes legitymacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
KFS-miniatures
 
Posty: 572
Dołączył(a): czwartek, 6 października 2011, 00:12

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez siara1939 » wtorek, 6 listopada 2012, 00:15

ROOstry napisał(a):http://drtekla-miniatures.com/en/gallery/my-works/ drtekla przepraszam ale inni nie wiedzą może ktoś ty:),
tylko tyle po co pisać inni i tak wiedzą lepiej. A dzięki wam szumiącym wodę dziękuje Panowie;/


Rewelacji nie ma. Na niektorych pracach (n.p. after the battle) wyglada jakby uzyto tylko 2 kolorow do cieniowania, wbrew zamieszczonemu tutorialowi.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez rollingstones » wtorek, 6 listopada 2012, 00:25

Po cienkim lodzie Poldek stąpasz.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez siara1939 » wtorek, 6 listopada 2012, 00:32

rollingstones napisał(a):Po cienkim lodzie Poldek stąpasz.

Nie rozumiem.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez ROOstry » środa, 7 listopada 2012, 00:16

Panowie czasami czapki z głów pochylić i pokory się nauczyć, wiele rzeczy i nowych umiejętności sam się uczę z pokorą o tych którzy wiedzą i potrafią lepiej. Kiedyś po rozmowie z modelarzem który wiele osiągnął swoimi umiejętnościami powiedział tak.
Modelarstwo to żadna sztuka i wiedza tajemna i on sam nie rozumie tych którzy wiedzą, a nie dzielą się wiedzą z innymi, jakby mieli dużo do stracenia, a jeszcze gorzej jak inni nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.
Dla zamknięcia mojej wypowiedzi coś dla zdrowia http://www.youtube.com/watch?v=zSpE25iJzIg&feature=related
ROOstry
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 14 października 2009, 17:59

Re: Cieniowanie akrylami - tutorial

Postprzez Mirek66 » poniedziałek, 26 listopada 2012, 21:09

Myślałem że czas polowań na czarownice się skończył :mrgreen: ale niektórzy ludzie się starzeją i myślą dalej tak samo .
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości