1/9 Waffen SS

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

1/9 Waffen SS

Postprzez Mamelon » sobota, 3 marca 2012, 21:42

Witam,

po dłuższej przerwie powracam do mojej ulubionej skali 1/9. Tym razem na biurko trafił Niemiec z Waffen SS, który został wyrzeźbiony przez John Rosengrant. Figura pochodzi z limitowanej serii - 150 sztuk. :)
Autor jak zwykle nie zawiódł, a nawet powiedziałbym, że za każdym razem jest coraz lepiej, a miałem już do czynienia z jego rzeźbami. Nie wymaga ona żadnych przeróbek, ani poprawek oprócz MG-42, który jak zwykle odlany w żywicy zatracił kilka b. drobnych detali i (jak w tym przypadku) posiada wykrzywioną kolbę. Na uwagę zasługuję pas amunicji, który nie jest już równy i płaski jak np. w dobrze znanym i starym zestawie Panzer Grenadier MG42 "Totenkopf" - 200 mm. Każdy pocisk "żyje" swoim życiem, a to dodaje dużego realizmu.

Ponieważ chciałem, żeby mój zestaw różnił się trochę od pozostałych (mam taką nadzieję) dodałem zrobioną przeze mnie skrzynkę na amunicję. Wykonana wg skali od podstaw z drewna, oklejona arkuszem poliestu 0.6 mm , blaszki metalowe i drut.

Figurka jest już gotowa razem ze scenką, tak więc tutaj wrzucam kilka zdjęć z warsztatu, a pozostałe są do obejrzenia w galerii. :mrgreen:

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze przed opadami śniegu - śnieg spadł w galerii :lol:

Obrazek

Obrazek

CD w galerii...
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: 1/9 Waffen SS

Postprzez prawdziwy-sok » niedziela, 4 marca 2012, 03:05

Łoł, kask wygląda jak prawdziwy!
Zapowiada się fantastycznie, ale o ile konsystencja(?) struktura(?) nie wiem jakie słowo dobrać, ziemi wydaje się być super, to kolorem za bardzo przypomina mi budyń czekoladowy marki biedronka.
Bo błoto ma kolor wyschniętego błota, a kształt mokrego.
Roślinność i płot są super.
Jako że błoto wygląda na mokre, to chyba piechur powinien mieć buty trochę w nim zapadnięte, bo tak, to wygląda jak legolas kiedy chodził po śniegu.Natomiast ubrudzenie butów wygląda bardzo realistycznie. Chociaż może też są trochę za czyste, sądząc po doświadczeniach ostatnich paru dni, odkąd pogoda nieco się ociepliła, i błoto jest wszędzie.
Ogólnie, to chciałbym umieć malować jak Ty:)
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21

Re: 1/9 Waffen SS

Postprzez Mamelon » niedziela, 4 marca 2012, 09:03

prawdziwy-sok napisał(a):Łoł, kask wygląda jak prawdziwy!
Zapowiada się fantastycznie, ale o ile konsystencja(?) struktura(?) nie wiem jakie słowo dobrać, ziemi wydaje się być super, to kolorem za bardzo przypomina mi budyń czekoladowy marki biedronka.
Bo błoto ma kolor wyschniętego błota, a kształt mokrego.
Roślinność i płot są super.
Jako że błoto wygląda na mokre, to chyba piechur powinien mieć buty trochę w nim zapadnięte, bo tak, to wygląda jak legolas kiedy chodził po śniegu.Natomiast ubrudzenie butów wygląda bardzo realistycznie. Chociaż może też są trochę za czyste, sądząc po doświadczeniach ostatnich paru dni, odkąd pogoda nieco się ociepliła, i błoto jest wszędzie.
Ogólnie, to chciałbym umieć malować jak Ty:)


Do koloru ziemi nie przywiązywałem większej wagi bo i tak na to poszły washe i śnieg na koniec.
... to porób sobie zdjęcia błota w "naturze" i wzoruj się - na pewno coś z tego wyjdzie :->
Avatar użytkownika
Mamelon
 
Posty: 264
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 12:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1/9 Waffen SS

Postprzez prawdziwy-sok » niedziela, 4 marca 2012, 15:10

Zobaczyłem galerię, i rzeczywiście kolor błota nie gra zbyt dużej roli:P
Are the wings on fire?
Avatar użytkownika
prawdziwy-sok
 
Posty: 120
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 19:21


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości