Taka niemiecka figurka 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » czwartek, 16 października 2008, 23:54

Szczerze mówiąc, nie wiem co Ci się nie podoba w tych fałdach. Mógłbyś sprecyzować te stwierdzenie?
Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):czyli nadal nie wiesz o czym piszesz..

Wiem i to bardzo dobrze. Ta wymiana zdań jest trochę niejasna, muszę przyznać, ale zamiast powiedzieć prosto z mostu co i jak, piszę się jak dojrzejesz itp.
Kacperek315
 

Reklama

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 17 października 2008, 00:07

Kacperek315 napisał(a):Ta wymiana zdań jest trochę niejasna, muszę przyznać,

..i dlatego wydaje mi się bezcelowe dalsze tłumaczenie ci pewnych rzeczy, skoro uważasz, ze poza jest ok, bo też tak stanąc potrafisz, a fałdy wyglądają prawie tak jak na twoich spodniach itd.. na tym bowiem etapie, albo bedziesz bezkrytycznie zadowolony ze swoich prac, jakie by one nie były (co nie wrózy dynamicznej poprawy warsztatu), albo bedziesz patrzył na figurki Artura Miniszewskiego, Darka Zwierzyńskiego czy Radka Pitucha, i zastanawiał się, czemu ich prace są takie ładne, a twoje zupełnie nie..
zatem, jak dojżejesz do pewnych podstaw, to wtedy bedziesz mógł zaczac naprawde pracowac nad swoim warsztatem i umiejętnościami.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » piątek, 17 października 2008, 00:14

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):..i dlatego wydaje mi się bezcelowe dalsze tłumaczenie ci pewnych rzeczy, skoro uważasz, ze poza jest ok, bo też tak stanąć potrafisz, a fałdy wyglądają prawie tak jak na twoich spodniach itd..

Ale dalej nie przeczytałem od Ciebie żadnych szczegółów i nie wiem na co mam zwrócić większą uwagę.
I przypominam Tobie Kamilu, że ten temat został stworzony dla tego gościa co jest na fotkach na 1 stronie, a nie "ja" i moje umiejętności.
Ostatnio edytowano piątek, 17 października 2008, 14:53 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 17 października 2008, 00:22

nie czytasz uwaznie, albo nie chce ci sie pomyśleć nad tym..
dla przypomnienia:

Ironkamil napisał(a):popatrz na szczegóły, na fałdy i ogólne wykonanie figurki...

Ironkamil napisał(a):Z figurkami jest tak, że źle się maluje figurki słabej jakości

Jarek Gurgul napisał(a):nie oczekuj dobrych rezultatów. Nawet, jeśli samo malowanie wyjdzie, to i tak figurka będzie raczej wyglądała jak 'żołnierzyki', którymi bawiliśmy się w dzieciństwie.

Jarek Gurgul napisał(a):Najlepszym sposobem na poprawienie wyglądu tego pana jest obróbka detali figurki skalpelem/nożykiem modelarskim. Wszelkie zagłębienia, przejścia pomiędzy detalami zaakcentuj, pogłęb skrobiąc prostopadle ustawionym do kierunku obróbki ostrzem. Dotyczy to zwłaszcza pasów, pasków, kołnierza, ładownic. Oczywiście i tak nie zrobisz z tej figurki dzieła sztuki, ale z pewnością się czegoś nauczysz.

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):merytorycznie jest do kitu, detale ma do kitu, fałdy ma do kitu, ekspresja postury do kitu.
a już pomijając fakt, czy ładna ona, czy też nie, to inaczej maluje się (podpowiem: łatwiej) figurki dobrze wyrzeźbione i z ładnie zaznaczonymi detalami, odpowiednio ukształtowanymi fałdami, a inaczej takie, które wyglądają jak z przeżutego chleba ulepione
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » piątek, 17 października 2008, 00:28

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):nie czytasz uwaznie, albo nie chce ci sie pomyśleć nad tym..
dla przypomnienia:

Ale może ja chcę wyjść poza tą barykadę czy jak to się nazywa i wbrew pozorom wykonać tę figurkę. Jest to dla mnie wyzwanie jakie takie, bo tak wszyscy przestrzegają mnie przed nią. Te słowa, że jest do kitu itp. bardziej mnie jeszcze motywują do pracy, bo zrobienie czegoś dobrze wyglądającego z zupełnego śmiecia jest wielką satysfakcją.
Ostatnio edytowano piątek, 17 października 2008, 14:54 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 17 października 2008, 00:35

Ale po grzyba utrudniać sobie życie? Możesz (tu zacytuję Kamila) jako lotnik polecieć na drzwiach od stodoły. Ale po co? Skoro można lepiej, łatwiej, to dlaczego nie? Chcesz robić tą figsę? To rób. Ale jeżeli spece od figur powiedzą, że jest ona do kosza to znaczy, że jest do wsadzenia do kosza...
Chcesz wyjść poza barykadę? OK... z chęcią popatrzę na Twoje wychodzenie...
Krzysztofoslaw
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 17 października 2008, 00:44

'na złośc babci odmroże sobie uszy"

Kacperek315 napisał(a): bo zrobienie czegoś dobrze wyglądającego z zupełnego śmiecia jest wielką satysfakcją.


przeczytaj jeszcze raz co napisał Jarek.
albo to:
Ironkamil napisał(a):aby ta figurka w miarę wyglądała musiałbyś mieć znaczne umiejętności rzeźbiarskie.


bardziej dosadnie- czyli tak jak sobie życzyłeś

ale baw się, jak masz taką wolę. szkoda tylko, że jak to drzewiej mawiano, 'cała para pójdzie w gwizdek', bo oni twój zapał, ani chęci szczere z tej kukiełki wiele nie wyciągną..

Krzysztofoslaw napisał(a):(tu zacytuję Kamila) jako lotnik polecieć na drzwiach od stodoły

nie mnie cytujesz, a bronsława komorowskiego, obecnie marszałka sejmu, a w chwili, gdy wypowiadał te słowa, ministra obrony narodowej w rządzie jerzego buzka. na jakiejś oficjałce w forcie czerniakowskim był to powiedział..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » piątek, 17 października 2008, 01:09

Ach już nawet nie mam siły na tę figurkę. Przyznam wam rację, bo pomyślałem sobie jeżeli tyle dobrze znających się na modelarstwie, że nie mam co się nad nią męczyć uważam, raczej coś w tym jest. Tylko głupio mi jest zostawiać na forum niedokończony temat. Figurki i tak nie wyrzucę, będzie sobie leżała w ustronnym miejscu, niekiedy będę do niej wracał, coś tam dłubał, aż ją skończę za rok czy może za dwa. Oznajmiam iż niedługo będę pracował nad figurkami Dragona, z nowym tematem. Wielkie dzięki za wszystko i za cierpliwość, i proszę już nic nie pisać na tym temacie.
Ostatnio edytowano piątek, 17 października 2008, 14:54 przez Kacperek315, łącznie edytowano 1 raz
Kacperek315
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 17 października 2008, 01:15

Kacperek315 napisał(a):Figurki i tak nie wyrzucę, będzie sobie leżałą w ustronnym miejscu, niekiedy będę do niej wracał, coś tam dłubał, aż ją skończę za rok czy może za dwa.

pewnie nie skonczysz, ale podejście słuszne..
a skoro tak się sprawy mają, to możesz na niej potrzenować malowanie kamuflażu- w sumie obojętne na czym ćwiczyć bedziesz, a tej kukiełki wyrzucać nie chcesz, to niech sie na coś przyda.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » piątek, 17 października 2008, 01:25

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):pewnie nie skonczysz,

Skończę, a Tobie pierwszemu prywatnie wyślę zdjęcia.
Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a skoro tak się sprawy mają, to możesz na niej potrzenować malowanie kamuflażu

Kamuflaż już ćwiczyłem. I tu znowu na figurkach Italeri, a czy dobrze mi wyszedł to tego nie wiem.
Kacperek315
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez greatgonzo » piątek, 17 października 2008, 01:34

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):(...)

Dziękuję za wyjaśnienia w temacie warsztatu figurkowego.
Kostki faktycznie zabolały ale jakoś zmogę.
Pozdrawiam.

Aha i przy okazji, powiedzonko o dobrym lotniku i drzwiach od stodoły ma jeszcze przedwojenną tradycję. Ale miło, że politycy ją kultywują.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 17 października 2008, 02:32

Cóż... Ty to przytoczyłeś, to dopisałem autorstwo Tobie. Mogłeś się nie przyznawać ;o)
Wreszcie konsensus:)
Czuję się jak poseł LPR po przeforsowaniu becikowego...
Krzysztofoslaw
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 17 października 2008, 09:44

greatgonzo napisał(a):Aha i przy okazji, powiedzonko o dobrym lotniku i drzwiach od stodoły ma jeszcze przedwojenną tradycję. Ale miło, że politycy ją kultywują

tak, to prawda, nie komorowski to wymyślił. ale z drugioej strony dobrze, że nie mamy wojsk konnuch, bo do smakuśnych ułańskich porzekadeł trudno było by się odwoływać publicznie..:>
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Kacperek315 » piątek, 17 października 2008, 14:55

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):tak, to prawda, nie komorowski to wymyślił. ale z drugioej strony dobrze, że nie mamy wojsk konnuch, bo do smakuśnych ułańskich porzekadeł trudno było by się odwoływać publicznie..:>

Dawne dzieje, których ja nie pamiętam.
Kacperek315
 

Re: Taka niemiecka figurka 1/35

Postprzez Ironkamil » niedziela, 19 października 2008, 08:48

To co Kacperku, możemy liczyć na start z nową lepszą figurką, czy zwyczajnie się poddajesz?
Obrazek
Avatar użytkownika
Ironkamil
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 17 lipca 2008, 12:58
Lokalizacja: Międzyrzecz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości