Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Patterson » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 18:43

Świetnie to wszystko wygląda. :D
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Adrianowro » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 21:36

Ja wiem, że "ran nie godzeń całować"
Ale kurcze nie pasuje mi kompozycja takiej figurki przy takim płocie - ona idealnie się nadaje do scenki bardziej futurystycznej...........
Samo wykonanie wiadomo = HIT :D
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 21:43

Adrian- sprecyzuj, co oznacza "bardziej futurystycznej"?
Future jest tylko wytworem wyobrazni i mozna miec rozne wizje.
Krajobraz ksiezycowy, industrialny, pustynny, zgliszcza....
W przyszlosci pewnie tez bedzie padal snieg i w przyszlosci pewnie tez bedzie prochniejace drewno z terazniejszych czasow.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Adrianowro » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:23

siara1939 napisał(a):Adrian- sprecyzuj, co oznacza "bardziej futurystycznej"?
Future jest tylko wytworem wyobrazni i mozna miec rozne wizje.
Krajobraz ksiezycowy, industrialny, pustynny, zgliszcza....
W przyszlosci pewnie tez bedzie padal snieg i w przyszlosci pewnie tez bedzie prochniejace drewno z terazniejszych czasow.



Miałem na myśli bardziej ruiny metropolii, tunele , fabryka , nawet porzucony supermarket...
Słupek z drewnem , po prostu za bardzo oklepany jest w modelarstwie.
Takie moje subiektywne odczucie co do sceny - może za dużo uniwersum metro 2034 ;)
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:26

Moze i oklepany, ale bardzo wdzieczny temat. Szykuje sie kolejny temat tego typu, wiec pewnie zaspokoje Twoje oczekiwania pod wzgledem futurystycznego wygladu podstawki. ;o)
Apropo tematu przyszlosci podstawke w tym stylu o jakim piszesz zrobilem pod Mentorem, nie chcialem sie powtarzac w metropolistycznych klimatach. http://mastermodels.blogspot.com/search/label/Mentor
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Adrianowro » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 22:29

siara1939 napisał(a):Moze i oklepany, ale bardzo wdzieczny temat. Szykuje sie kolejny temat tego typu, wiec pewnie zaspokoje Twoje oczekiwania pod wzgledem futurystycznego wygladu podstawki. ;o)
Apropo tematu przyszlosci podstawke w tym stylu o jakim piszesz zrobilem pod Mentorem, nie chcialem sie powtarzac w metropolistycznych klimatach. http://mastermodels.blogspot.com/search/label/Mentor


Po mentorze czuje niedosyt :)
Oki to czekam na kolejny temat :)
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » wtorek, 3 grudnia 2013, 13:41

wapel napisał(a):Jak uzyskałeś taką fajną fakturę materiału na tym co kiedyś było płaszczem? Nie podejrzewam, żeby to było już w żywicy odlane?

Obrazek
Obrazek
Korpus, czyli tułów i nogi odlane w żywicy. Na te elementy wykorzystując klej do „dekupażu” nakleiłem jedną warstwę papieru chusteczki higienicznej. Klej schnie powoli, więc mogłem spokojnie uformować wszystkie fałdy i nierówności „munduru”. Górne fragmenty kurtki munduru starałem się kleić jednym ciągiem wzoru faktury papieru. Od pasa w dół nie miało to aż takiego znaczenia, bo ten fragment munduru miał nosić charakter bardzo zniszczonego materiału. Inny też był sposób wykonania. Rozdzieliłem papier na warstwy i trzy z nich na raz kleiłem na przemian klejem do dekupażu oraz CA - tego ostatniego używałem sporadycznie i punktowo, aby papier podczas formowania nie przesuwał się po całej powierzchni. Po wyschnięciu kleju skalpelem gdzie niegdzie naciąłem skraj munduru i pesetą poszarpałem papier imitując na nim strzępiący się materiał. W jednym miejscu popełniłem błąd i zbyt dużo na raz urwałem papieru - wtedy nie przywiązywałem do tego zbytniej wagi, ale po malowaniu widać dokładnie warstwę na warstwie i to mi się nie podoba. Ja zamaskowałbym to miejsce np. jakąś torbą lub czymś innym w rodzaju dodatkowego uzbrojenia, ale ten produkt już nie mój i nic nie mogę zmieniać. Po wyschnięciu dla sztywności postrzępione fragmenty nasączyłem klejem CA. Nie zalewałem klejem po całej powierzchni, bo CA potorfi zalać fakturę papieru i traci na tym cały efekt. Spodnie klejone dekupażem jedna warstwa papieru i punktowo klej CA, kilka dziur wyszarpałem pesetą. Peleryna całkowicie wykonana z papieru chusteczki ze względu na zawiły kształt tego elementu nie odlewałem, może ktoś bardzo doświadczony wiedziałby jak zaformować model, aby bez problemu potem wciągnąć odlew. Ten element również wykonany został z trzech warstw papieru. Złożyłem papier w charakterystyczną harmonijkę, co ułatwiło układnie płaszcza w fałdy. Układny na plecach figurki materiał punktowo sklejałem CA do ostatecznego kształtu. Poprawki, czyli układ fałd korygowałem po wyschnięciu kleju. Papier nie był w ogóle nasączany klejem do dekupażu, więc łatwiej było wykonać odarcia materiału, dziury i wszystkie postrzępienia. Dopiero teraz mogłem „pomalować” płaszcz rzadkim klejem do drewna i gdy już peleryna nabrała, jako takiej sztywności dla pewności nasączyłem dolny odcinek oraz tu gdzie większość postrzępień klejem CA. Niestety kilka wąskich strzępów peleryny musiałem urwać gdyż podczas schnięcia wyginały się brzydko ku górze. Pierwsze koty za płoty na dziś zrobiłbym taką pelerynę zupełnie inaczej.

Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » środa, 4 grudnia 2013, 22:26

Skonczylem prace.
Nie bede sciemnial, ze bylo wszystko gladko i pieknie.
Po pierwsze po nalozeniu sniegu zrobil sie na drugi dzien tak zolty jak snieg pod budka z piwem.
Musialem polozyc druga warstwe. Okazalo sie, ze i ta sie zrobila zolta.
Problemem okazaly sie trawy, ktore puszczaly taniny zanim snieg zdazyl wyschnac.
Musialem sie pozbyc wiekszosci traw, ktore po 2 warstwach sniegu i tak zginely pod nim.
Kolejna warstwe sniegu juz po usunieciu traw zaaplikowalem na bazie zywicy akrylowej z talkiem i soda- i to byl ratunek dla scenki. Raz, ze zywica wyschla szybciej niz wikol, 2 ze jest praktycznie bezbarwna, a w polaczeniu z talkiem ma ladny sniezny wyglad. Lekcja na przyszlosc.

Musze przyznac, ze nigdy sobie nie zdawalem sprawy jak trudnym tematem jest zima. Jestem bogatszy w doswiadczenia.
Zapraszam do galerii: viewtopic.php?f=26&t=52331
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Poprzednia strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości