Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » czwartek, 14 listopada 2013, 17:45

Temat poswiecony malowaniu figurki wykonanej przez Piotrka (Ewpiga).
Zakres prac obejmuje wykonanie podstawki, oraz pomalowanie jegomoscia.
Na zdjeciach nie widac calej broni- do figurki dolaczony jest mechanizm, dluga lufa z tlumikiem plomieni, oraz lewa reka z dlonia zacisnieta na lufie.
Jakosc figurki jest fenomenalna. Zdjecia nie oddaja ilosci detali i pieczolowitosci z jaka ta figurka jest wykonana.
Dla niektorych moze sie wydawac, ze jest to zlepek czesci z innych modeli, ale zapewniam, ze kazda czesc ma sens i swoje miejsce.
Kilka zdjec figurki po wyjeciu z paczki- na pewno jest Wam znana z innego tematu na forum.
W odroznieniu od Piotrka zdecydowalem sie na czarne tlo do zdjec.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Reklama

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » piątek, 15 listopada 2013, 14:29

Zasiadam w pierwszym rzędzie ;o) …jaki pomysł na podstawkę?
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » piątek, 15 listopada 2013, 15:00

Chcialbym wykorzystac poze figury w sposob optymalny.
Widac, ze sie zakrada i spoglada w prawo, jakby zagladal za rog budynku.
Nie bede budowal wielkiej scenki do niego, pozostane przy minimalizmie, aby nie przytlumic figury sceneria.
Pomysl mam taki.
Wolno stojacy murowany filar od plotu, z odpadajacym tynkiem ukazujacym cegly. Do filara przytwierdzone bedzie skrzydlo bramy drewnianej mocno zdezelowanej. Brama tez bedzie wiekowa, z odlazaca farba. Zawiasy zardzewiale.
Calosc przedstawiac bedzie dawno nieuzywany wjazd do budynku. Sceneria zimowa, zalegajacy snieg. Osobnik skrada sie tropiac ofiare po krwistych sladach na sniegu, jakby ofiara byla raniona.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez rollingstones » piątek, 15 listopada 2013, 15:50

Charków?
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » piątek, 15 listopada 2013, 16:13

Zdaję się, że będzie to opowieść makabryczna... :lol: zatęchłe próchno desek drzwi z odpadającej z nich farby i takie tam jeszcze to moje ulubione klimaty. Śnieg - świetny pomysł na nieograniczone malowanie krajobrazu i figurki….heh, takich pomysłów to mi czasem brakuje.., praktycznie potrzebuje obu rodzajów myślenia, kreatywnego i kombinatorskiego a po prostu nie daję rady myśleć codziennie kreatywnie. ;o)
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Czesio » piątek, 15 listopada 2013, 16:38

siara1939 napisał(a):W odroznieniu od Piotrka zdecydowalem sie na czarne tlo do zdjec.

A z czego to tło jest wykonane ? Świetnie się na nim ogląda zdjęcia.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » piątek, 15 listopada 2013, 17:06

Czesio napisał(a):
siara1939 napisał(a):W odroznieniu od Piotrka zdecydowalem sie na czarne tlo do zdjec.

A z czego to tło jest wykonane ? Świetnie się na nim ogląda zdjęcia.

Czarny karton z papierniczego. Sztuka w tym, aby nie naswietlac tego tla bezposrednio, to nie wychodzi szare. Ja podginam gore kartonu w namiocie bezcieniowym do siebie, przez co tworzy sie bezkresna glebia.

ewpiga napisał(a):...zatęchłe próchno desek drzwi z odpadającej z nich farby i takie tam jeszcze to moje ulubione klimaty...

Testuje wlasnie dla mnie nowa technike postarzania drewna. Zawsze robilem luszczaca sie farbe na HS i sol kuchenna- tym razem bede luszczyl farbe uzywajac medium "Crackle".

ewpiga napisał(a):Śnieg - świetny pomysł na nieograniczone malowanie krajobrazu i figurki….heh, takich pomysłów to mi czasem brakuje..

Nie badz taki skromny, bo taki zimowy klimat, jaki stworzyles na Halftracku z flakiem to klasa samo w sobie. Ciezko bedzie mi dorownac Tobie w tej materii, ale kiedys trzeba.
Idzie zime, wiec jest szansa, ze jak uporam sie z tematem, to i zdjecia w plenerze powinny byc ciekawe.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez subgrafik » piątek, 15 listopada 2013, 18:49

Nonono. co to siewyprawia
najz
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » piątek, 15 listopada 2013, 20:37

siara1939 napisał(a):...bede luszczyl farbe uzywajac medium "Crackle".

Nie jetem na bieżąco z chemią, co to za specyfik i co potrafi "Crackle"?...zazwyczaj efekt obłażenia farby wykonuję klejem modelarskim a potem staram się jakoś to pomalować kolorem.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » piątek, 15 listopada 2013, 20:49

Crackle pomaga uzyskac takie efekty:
Obrazek
Zdjecie wykonane przez mistrza tej techniki Chuck'a Doan. Mi te pekniecia narazie wychodza bardziej nieregularne- taka pajeczynka. Wciaz trenuje na boku.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » piątek, 15 listopada 2013, 21:20

Nie skojarzyłem nazwy. Teraz tak, to stara technika wywodząca się z „dekupażu” :D Wiele lat temu próbowałem wykonać spękania farby w małej skali 1:35 nie bardzo mi pasowała wielkość spękań do skali i zwyczajnie zapomniałem o niej. W większej 1:16 z powodzeniem efekt wykorzystasz. Z tego, co pamiętam malować trzeba wtedy, kiedy Crack jest jeszcze trochę lepki, bo jeśli doprowadzisz do całkowitego wyschnięcia nie będzie widać spękań.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » piątek, 15 listopada 2013, 21:27

Tak jak piszesz. Powinno sie lekko podsuszyc, ale ja testowalem i najlepiej mi wychodza spekania, gdy klade farbe zaraz po polozeniu medium. Od grubosci powloki tez duzo zalezy.
Odkrylem tez, ze farby Tamiya z Crackle nie dzialaja wogole, a jedyna farba w moim warsztacie, ktora reaguje na ten specyfik to Vallejo.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez Patterson » piątek, 15 listopada 2013, 21:31

A jakiej firmy to medium? Ja próbowałem Vallejo i jakieś grube pęknięcia tylko wyszły, takiej drobnicy w ogóle nie udało mi się osiągnąć.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez siara1939 » piątek, 15 listopada 2013, 22:09

Ja testuje Talensa. Gdy poloze go cienko, to pekniecia sa male. Gdy grubo, to robia sie wieksze.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Hell's Gate /by Ewpiga/ 1:16

Postprzez ewpiga » piątek, 15 listopada 2013, 22:15

Ja stosowałem Cadence Crackle Glaze. Kupisz w sklepie dla plastyków. Jednoskładnikowy bardzo dobry do rozprowadzania po powierzchni. Najlepiej nakładać szerszym, miękkim pędzlem i nakładać rzadką farbę. Może używasz zbyt gęstej? Trzeba też pamiętać, że każde miejsce pociąga się farbą tylko raz - każda próba robienia poprawek = gluty z farby i craka, więc delikatne, zdecydowane pociągnięcia pędzla. Grubość powłoki ma znaszenie co do wielkości spekań.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości