Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Ave » sobota, 16 listopada 2013, 21:10

Witam, czas najwyższy i mnie wrzucić coś znowu na warsztat.
Nie malowałem jeszcze figurek z okresu napoleońskiego, ani też żadnej w czerwonym wdzianku, więc tym razem wygrzebałem z magazynu coś takiego:

Obrazek

Zgodnie z nazwą figurki, ma to być sierżant 79 regimentu piechoty o nazwie Cameron Highlanders (co pochodzi od szkockiego klanu Cameronów), wchodzącego w skład armii brytyjskiej.
Z tego, co znalazłem w sieci wynika, że kolory z pudełka są raczej w porządku, może trochę bardziej trzeba będzie się przyłożyć do kratki na spódnicy, czy jak tam się na to mówi..

Zawartość pudełka wyglądała tak:

Obrazek

Po złożeniu i zagruntowaniu jest tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Składało się bezproblemowo, aczkolwiek skróciłem szyję o jakieś 2mm, bo figurant kojarzył mi się ze strusiem, no i próbowałem jakoś sensowniej ustawić nogi (coś z nimi jest nie do końca ok), ale w większe przeróbki nie chciałem się babrać, więc zostanie jak jest.
Jest to raczej wiekowy wypust, a poziom mniej więcej typowy dla Verlindena - czyli widywano ładniejsze figurki :-> ale jak dla mnie może być.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Reklama

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Caramba » sobota, 16 listopada 2013, 23:27

Trochę się namęczysz z tą kratą :)
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:30

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez rotpol13 » niedziela, 17 listopada 2013, 00:00

Wzór TARTANU dla Cameron Highlanders 79th jest bardzo prosty :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 17 listopada 2013, 12:21

No to czekamy na jakieś postępy. Figurka całkiem znośna jak na Verlindena.
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Ave » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 14:07

W okolicach mikołaja sprawiłem sobie nowego kompa i trochę gier, którym poprzedni sprzęt nie dawał już rady, więc z czasem na malowanie raczej u mnie kiepsko (i pewnie jeszcze parę miesięcy tak pozostanie - niestety nie wyrosłem z tego :-> ), ale coś tam w międzyczasie popchnąłem przy tej figurce.
Konkretnie, to gębę i inne odkryte fragmenty - użyłem kolorów takich jak widać poniżej...
Obrazek
... no i kurtkę - użyte kolory:
Obrazek
Obecny etap:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ok, wracam do Liberty City :D
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez myszoskoczek » poniedziałek, 6 stycznia 2014, 21:30

Kosmiczne!
Obecnie na warsztacie: A-7P Corsair II viewtopic.php?f=12&t=82622
Pamiętajcie, wszystko wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach
myszoskoczek
 
Posty: 994
Dołączył(a): poniedziałek, 9 września 2013, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez armiger » czwartek, 9 stycznia 2014, 12:51

Kolory z pudełka są w sumie dobre, widzę, że zrobiłeś właściwy tj. nieco zgaszony kolor kurtki, ale uważaj z kiltem.
W tamtym okresie krata była mniejsza o ok.1/5 od tej którą sugeruje producent , rozmiar się zwiększył w czasach Wiktorii, podobnie jak ilość materiału na kilt z 5,5 jarda na 7,5 jarda. Fałdy, plisy raczej układały się inaczej, ale myślę, że nie warto tego poprawiać.
pozdrowienia
St.
armiger
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 17:17

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Ave » piątek, 10 stycznia 2014, 10:47

Z tym kosmicznym to przesada trochę :->

Stanisław, dzięki za rady, fajnie że i na PWM czasem zaglądasz - wiedziałem, że jesteś spec od tej epoki, ale nie sądziłem, że można znać aż takie szczegóły. Z kurtką tak po prostu wyszło, zresztą planowałem nieco zwiększyć jej kontrast, ale skoro nie ma być jaskrawa, to raczej wzmocnię cienie niż rozjaśnienia.
A co do kiltu to raczej nie zamierzałem się wzorować na pudełku, bo wg mnie przekłamuje też kolory - planuję mniej więcej taki wzorek:

Obrazek
(źródło: http: //www.qohldrs.co.uk - Queen's Own Highlanders Regimantal Association)

Żeby wyglądało podobnie jak tutaj:

Obrazek
(źródło: http:// army.mod.uk/infantry/regiments/4597.aspx - "Piper Kenneth MacKay rallying troops of the 79th at Waterloo" by J. B. Anderson)

Tak czy inaczej, będzie z tym trochę zabawy.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez armiger » piątek, 10 stycznia 2014, 18:48

Witaj!
Spotykamy się tu, bo figurki chyba umarły z nudów, muszę tu częściej zaglądać.
Ten wzór, który zamieściłeś jest prawidłowy, pamiętaj jednak, że były to barwniki roślinne, a więc lekko stłumione odcienie, podobnie jak kurtka. A jeszcze jedno - szarfa, która przepasany jest sierżant była z innego materiału (spór czy to jedwab, czy jakaś lepsza bawełna) i przez środek miała zielony prążek, szerokości około cala, taki jak barwa pułku (taka ogólna reguła w armii brytyjskiej).
E tam zaraz się znam, po prostu to mój prywaty fioł :)
Jakbyś coś potrzebował na już pisz na priva, szybciej odpiszę
St.
armiger
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 17:17

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Ave » piątek, 10 stycznia 2014, 19:16

Ok, dzięki. O pasku na szarfie wiem - pojawi się pod koniec razem z innymi wykończeniami. No a te wzorki tartanu będę jakoś męczył, żeby wyszły w miarę naturalnie (no i równo, bo to też nie tak hop siup :-> ) ..zobaczymy, co wyjdzie.

Co do figurki.org - szkoda, że tak się tam cicho zrobiło i wiatr po wątkach hula. Swego czasu było to wg mnie forum z najfajniejszą atmosferą - niemal sami życzliwi użytkownicy, genialna "opieka" Piotra (to się zresztą akurat nie zmieniło). Mam nadzieję, że jeszcze uda się je rozkręcić.
W ogóle najlepiej wspominam czasy sprzed 3-4 lat, kiedy równolegle na kilku forach coś się działo, łącznie ze starym PWM. Jakoś inaczej było, tutaj zresztą też..
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Caramba » sobota, 11 stycznia 2014, 00:07

Ave marnujesz swoje umiejętności na takie figurki! Normalnie chyba jesteś masochistą :)
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:30

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Marcin Łukawski » niedziela, 12 stycznia 2014, 12:39

Fajnie to wygląda i Caramba ma rację jesteś masochista :P

Z tymi figurkami org to faktycznie lipa...ale zawsze można coś powstawiać... może ludzie się wtedy obudzą :D
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez Ave » niedziela, 12 stycznia 2014, 14:41

Skoro przy każdej mojej figurce macie takie zdanie, to coś w tym musi być :D

Ja wiem, że te figurki są "ładne inaczej", ale mam mnóstwo tych plastików, żywic Verlindena itp. i zawsze jak sięgam po nową, to biorę właśnie taką specyficzną i niemłodą. Po pierwsze - z ciekawości, co mi się uda z niej wyciągnąć, po drugie - zakładając, że cały czas się uczę, więc mogę to robić i na takich figurkach, skoro już je za nieduże pieniądze nabyłem. Wiem oczywiście, że dobra figurka lepiej się maluje a na słabszych można się zniechęcić, ale konsekwentnie już kilka lat takie maluję, więc zniechęcenie raczej mi nie grozi. A jak już się na tych Verlindenach (w kolejce jest co n. kilkanaście) jakoś nauczę malować, to się wezmę za ładniejsze :->
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: Cameron Highlander, Waterloo 1815 (Verlinden 120mm)

Postprzez armiger » niedziela, 12 stycznia 2014, 15:02

Nie przejmuj się ludzkim gadaniem, zazdrość przez nich przemawia :mrgreen:
Dobrze wyrzeźbioną figurkę łatwiej zmalować, to fakt, są takie, które malują się same, ale co za frajda ?
Verlindeny są bardzo różne, ta akurat to jedna z lepszych, w sumie im wcześniejsza to lepsza figurka, myślę tu o twarzy, te późniejsze są z jednego kopyta, jakieś takie azjatyckie. Kiepskie są konie, jakieś takie nienaturalne, a rzędy ciężkiej jazdy - 2 figurki kirasjerów- są kompletnie błędne. Dość narzekania.
Czekam na dalsze postępy
Staszek
armiger
 
Posty: 103
Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 17:17


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości