PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Krzysiek Kowalik » piątek, 28 września 2007, 18:04

Witam wszystkich na nowym forum.

Zabrałem sie za zestaw PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945) i na pierwszy ogień poszła ta figurka. Postanowiłem spróbowac czegos nowego i pomalować ja farbami vallejo. W sklepie jak próbowałem znaleźć odpowiedniki to takie cuda wychodziły że dramat.

Obrazek

i tu pytanie. Zacząłem kopać za umundurowaniem ale im dłużej nad tym siedzę tym mniej wiem. Czy te kolory by stykły?? Chodzi o spodnie.

http://www.coloradominiatures.com/index ... ID=5#marsh

Ewentualnie jeśli nie to to czy są na tej liście jakieś odpowiadające temu kamo?
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Reklama

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Marek Barański » sobota, 29 września 2007, 19:03

http://www.germanmilitaria.com/WaffenSS ... 25556.html i życzę powodzenia.
Jeśli chodzi o pudełka dragona to moim skromnym zdaniem wzorować nalezy się na obrazku malowanym z przodu pudełka, te z tyłu bywaja pokryte dziwnymi kolorami i różnymi ciekawymi acz niekoniecznie poprawnymi wzorkami.
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Krzysiek Kowalik » środa, 3 października 2007, 12:03

Zacząłem malowanko. Kurtka malowana vallejo, twarz olejami. Olejami wyszło jak wyszło, na korektę za późno ale zawsze łeb można urwać :mrgreen: i przemalować. Przy malowaniu akrylami podczas zapuszczaniu cieni farba ładnie wpływała i ukrywała się w zakamarkach. Problem zaczął się przy malowaniu wypukłości. Farba z nich spływała i zasychała na jego bokach tak że w gruncie rzeczy najbardziej wystająca część była praktycznie nie pokryta farba o jaśniejszym odcieniu. Czego to może być przyczyna? Płynu do mycia naczyń dodawałem.

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Przemysław Szymczyk » środa, 3 października 2007, 13:48

Krzysiek Kowalik napisał(a): Problem zaczął się przy malowaniu wypukłości. Farba z nich spływała i zasychała na jego bokach tak że w gruncie rzeczy najbardziej wystająca część była praktycznie nie pokryta farba o jaśniejszym odcieniu. Czego to może być przyczyna?


Może po prostu nakładasz za dużo farby? Ja po zamoczeniu pędzelka wycieram nadmiar farby o wierzch dłoni, potem dopero nanoszę na figurkę. Nie malowalem jeszcze vallejo, ale nie sądze żeby się znacznie różniły od innych akryli. Dobrze jest dodać do farby nieco retardera, wtedy można zetrzeć ewentualnie babole.

Moje figurki wyglądają np. tak:
Obrazek

Całość malowana akrylami MM i Pactry


Pozdro
Przemek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Jakub W. » środa, 3 października 2007, 13:53

Albo zdjęcia są takie ciemne, albo ci tak twarz wyszła albo to opalony mulat 8-) -głowa aby nie za ciemna ? W szczególności na karku. :roll:
Jakub W.
 

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 października 2007, 15:26

Przemysław Szymczyk napisał(a):ale nie sądze żeby się znacznie różniły od innych akryli


bardzo źle sądzisz
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Przemysław Szymczyk » środa, 3 października 2007, 17:33

ale chyba na plus? (mam nadzieję :) )
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 października 2007, 17:35

zdecydowanie. aczkolwiek to farby, IMO, zdecydowanie nieporównywalne z innymi.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Przemysław Szymczyk » środa, 3 października 2007, 17:39

To dobrze - bo mam zamiar się zaopatrzyć w większą ilość :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 października 2007, 17:40

śmiało, polecam!
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Michał Janik » środa, 3 października 2007, 22:57

Kamil , czy Ty mógłbyś spróbować bardziej rozwijać swoje wypowiedzi? Jaki sens informacyjny mają rzucane przez Ciebie "bardzo się mylisz" albo "są całkiem inne"?? Nie możesz rozwinąć nieco swojego postu? Ja wiem, że w ten sposób można sobie fajnie natrzepać licznik postów, ale chyba moderator też powinien dbać o tzw. kulturę wypowiedzi, czy tam "netykietę".

Krzysiek, napisz czy nie malowałeś przypadkiem Vallejo Model Air, które są przeznaczone do aerografu i są b. rzadkie. Jeśli zaś Vallejo Model Color - to efekt zciekania farby byłby dziwny, ponieważ są to farby "pod pedzel", dość gęste - może nie rozmieszałeś dobrze przed malowaniem, lub rzeczywiście zbyt rozcieńczyłeś.
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Tomek Hejmo » środa, 3 października 2007, 23:02

Farby Vallejo to kosmos w pojemniczku :-> polecił mi je sprzedawca w sklepie, i naprawdę są warte swojej ceny. Ciężko się przestawić z powrotem na Pactrę lub MM jeżeli nie posiada się danego koloru Vallejo. I w model Color nie zdarzyło mi się spływanie farby
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: PANZERGRENADIERS, VIKING DIVISION (HUNGARY 1945)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 października 2007, 23:15

Michał Janik napisał(a):Jaki sens informacyjny mają rzucane przez Ciebie "bardzo się mylisz" albo "są całkiem inne"??


taki, ze cechy osobnicze tych farb są tylko im właściwe. częśc róznic można wywnioskować z tutoriali porad łatwych do znalezenia na stronie producenta, a o poziostałych najlepiej przekonać się doświadczalnie. tym bardziej, ze nie czuje sie w żaden sposób zobligowany ani predystynowany do kreślenia specyfikacji tego produktu. poprzestane zatem na tym, ze są to doskonałej jakosci farby, o własciwosciach nieporównywalnych z innymi akrylami.
mają jednak jedną zasadniczą wadę- wymagają podkładu, bo same z siebie są chyba pozbawione odtłuszczacza i mają kontrowersyjną przyczepnośc do plastiku czy żywicy. no ale podkład z matowej emali lub tamiyowskiego akrylu załatwia sprawę
Kamil Feliks Sztarbała
 


Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości