Luz Malefic 1:16

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące figurek - to właśnie tutaj.

Moderator: xenomorph

Luz Malefic 1:16

Postprzez Darth_hobbit » piątek, 2 maja 2014, 18:26

Figurka walecznej pannicy Luz Malefic (na podstawie obrazów Luisa Royo) w skali 1:16.
Pierwsze co muszę zrobić to wycięcie wystających elementów z korpusu, oraz wycięcię pozostałych elementów (broń, druga dłoń) i je obrobić. Potem podkład i powolne prace. Termin szczególnie mnie nie goni,a za każdą życzliwą poradę będę wdzięczny, zwłaszcza za te mówiące o obróbce żywicy - to mój pierwszy kontakt z tym materiałem).
A teraz jak wygląda figurka nadal w częściach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po obrobieniu elementów pierwsze za co się zabiorę to podstawka
Na forumowych krytykantów mam wyjebane po całości od zarania dziejów, aż do nicości
Darth_hobbit
 
Posty: 181
Dołączył(a): sobota, 22 lutego 2014, 20:22

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Peter_D » niedziela, 25 maja 2014, 22:48

Czy można ją gdzieś jeszcze dostać?
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 10:24

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez TGMJ » niedziela, 25 maja 2014, 22:54

można jak kolega powyżej wspierać złodziei z allegro, albo kupić np tu:
http://valhalla-figurki.pl/Sklep/pl/malefic-time-apocalypse-70-mm/450-luz-new-york.html
eternal jihad
Avatar użytkownika
TGMJ
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 2 czerwca 2009, 21:56

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez rotpol13 » niedziela, 25 maja 2014, 23:01

W innym wątku kolegi Darth_hobbit widać, że wspiera złodziei :arrow: viewtopic.php?f=25&t=73797
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Darth_hobbit » poniedziałek, 26 maja 2014, 07:28

No i ?
Na forumowych krytykantów mam wyjebane po całości od zarania dziejów, aż do nicości
Darth_hobbit
 
Posty: 181
Dołączył(a): sobota, 22 lutego 2014, 20:22

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez TGMJ » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:37

no i to , że przez takich jak ty potem padają sklepy, producenci.
Gratuluję - okradłeś Nokturnę - firmę na 4 facetów, i Origena co to ziomów tam jest dwóch.
Hobby nie jest obowiązkowe - więc jak cię nie stać wydać 60 pln (a tyle mniej więcej kosztuje popiersie co je tam psujesz - i od metra dobrych figur w 1/35-54 mm innych firm) - to zajmij się czymś innym. Jak cię najdzie ochota wziąć udział w regatach Sydney Hobart to jacht też ukradniesz?

Usunąłem i zamieniłem wulgaryzmy. Czesio
eternal jihad
Avatar użytkownika
TGMJ
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 2 czerwca 2009, 21:56

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Darth_hobbit » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:47

Mam propozycję weź się odczep od mojej osoby i zajmij sobą !
Kupuję tam gdzie chcę.
Pogadaj lepiej z piratami komputerowymi !
Oprócz tego ta figurka była prezentem kupionym w sklepie internetowym.
Więcej na posty użytkowników tego forum odpowiadać nie będę zwłaszcza takich jak Ty !
I po wtóre okrada ich ten kto kopiuje - kupujący wcale nie musi wiedzieć, że to podróbka. Ja tak założyłem bo nazwy producenta w aukcji nie podano.
Jak chcesz kogoś ścigać to sprzedających !

Wulgaryzmy usunąłem lub zamieniłem.
Powstrzymaj się z wylewem czułości. Czesio
Na forumowych krytykantów mam wyjebane po całości od zarania dziejów, aż do nicości
Darth_hobbit
 
Posty: 181
Dołączył(a): sobota, 22 lutego 2014, 20:22

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 26 maja 2014, 11:57

Darth_hobbit napisał(a):Jak chcesz kogoś ścigać to sprzedających !


Art. 292. § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Darth_hobbit » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:09

Coś Wam powiem ja kupuję towar w dobrej wierze i nie zakładam z góry, że to kopia. Nie znam się na figurkach totalnie, a autor licytacji podaje takie, a nie inne nazwy więc co mam zrobić ? Zgłosić go z podejrzeniem, że sprzedaje lewy towar ?
Na forumowych krytykantów mam wyjebane po całości od zarania dziejów, aż do nicości
Darth_hobbit
 
Posty: 181
Dołączył(a): sobota, 22 lutego 2014, 20:22

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:18

Ja kupuję banknoty stuzłotowe po dwadzieścia złociszy - w dobrej wierze - sprzedający twierdzi, że prosto z banku :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Darth_hobbit » poniedziałek, 26 maja 2014, 12:23

To mam co zakładać, że każda aukcja z figurkami gdzie nie ma podanej firmy to kradziejstwo ? Zgłoszę wątpliwości na allegro w kwestii tych aukcji . Tylko obawiam się, że to walka z wiatrakami. Raz już zgłosiłem i co olali.
Na forumowych krytykantów mam wyjebane po całości od zarania dziejów, aż do nicości
Darth_hobbit
 
Posty: 181
Dołączył(a): sobota, 22 lutego 2014, 20:22

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 26 maja 2014, 18:54

Przyszedł Czesio i posprzątał :D a temat z ''oryginalną inaczej'' figurką dalej wisi i promuje podrabiaczy! Brawo!!!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Czesio » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:20

A który punkt regulaminu łamie ten temat ? To czy figurka jest oryginalna czy nie to już sprawa Darth_Hobbit a nie wasza, nikt Wam tego wątku śledzić nie każe. Mi osobiście wisi to czy ta figurka jest oryginalna czy nie zamiast rzucać paragrafami napiszcie maila do producenta a on zgłosi (lub nie) fakt na policję i oni zajmą się resztą ścigając sprzedawcę zamiast rzucać w siebie bluzgami na forum. Naprawdę nie macie nic innego do roboty ?..
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:32

Czesio napisał(a):A który punkt regulaminu łamie ten temat ? To czy figurka jest oryginalna czy nie to już sprawa Darth_Hobbit a nie wasza, nikt Wam tego wątku śledzić nie każe...


Regulamin Forum PWM:
III. Przepisy szczegółowe:

1. Każdy użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania prawa obowiązujacego na terenie RP a w szczególności do przestrzegania prawa autorskiego...

PS. Moderacja schodzi na psy :(
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Luz Malefic 1:16

Postprzez Czesio » poniedziałek, 26 maja 2014, 19:59

Prawo autorskie łamie ten który figurki powiela. DH złamałby prawo gdyby wiedząc o pochodzeniu figurki kupił ją z premedytacją, napisał że dostał ją w prezencie i tego się trzymajmy, czy tak jest to już nie moja sprawa, nie jestem z policji.
Pozdrawiam Daniel
Avatar użytkownika
Czesio
 
Posty: 1079
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 22:49
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Następna strona

Powrót do Figurki - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości