VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » niedziela, 7 sierpnia 2011, 15:14

JGucwa napisał(a):
Jaho63 napisał(a):Niech ktoś wygrzebie Be-6 z Plasticartu! :mrgreen:
To było coś. To był mój pierwszy, wielki model (pasażerów nie kleiłem bo od małego miałem ciągoty do "przemocy" w powietrzu). :lol:
Pokibicuję!


Mam go i czeka na swoją kolej :twisted: :mrgreen: :lol: .


Pytanie - czego Ty nie masz... tak będzie prościej;) Zaraz - przypomniało mi się, że dawno nikt Cię nie straszył zajęciem Krakowskiej Piwniczki :twisted:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

modele polskich samolotów

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 15:43

drabik napisał(a): An-24. Niestety, w zanabytym zestawie otrzymałem elementy pochodzące z dwóch zestawów, co wiąże się z jego rozbieżnościami wymiarowymi...


To jest całkiem nieprawdopodobne. Rozbieżności są w tym zestawie od początku i z racji zużycia form tylko się pogłębiły ( ponad 30 lat w produkcji). Mam kilka zestawów Plasticarta gdzie jedna połówka kadłuba ma inny kolor plastiku, bo została zbyt mocno wygrzana przez wtryskarkę, zniekształcenia , zwichrowania są czymś powszechnym, a montaż kadłuba np. An-12 będzie marnotrawstwem szpachlówki na wielką skalę.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » niedziela, 7 sierpnia 2011, 18:46

Grzegorz2107 napisał(a):To jest całkiem nieprawdopodobne. Rozbieżności są w tym zestawie od początku i z racji zużycia form tylko się pogłębiły ( ponad 30 lat w produkcji). Mam kilka zestawów Plasticarta gdzie jedna połówka kadłuba ma inny kolor plastiku, bo została zbyt mocno wygrzana przez wtryskarkę, zniekształcenia , zwichrowania są czymś powszechnym, a montaż kadłuba np. An-12 będzie marnotrawstwem szpachlówki na wielką skalę.


Fakt - jedna jest jaśniejsza, druga - ciemniejsza. Z tym, że ta właśnie wytrzymała zmywanie źle położonej farby rozcieńczalnikiem wamodu a jaśniejsza zaczęła się rozpadać, tracąc kawałki statecznika. Połówki kadłuba wywijają się dwie strony świata, ale mistrzostwem niespasowania jest i tak oszklenie kabiny - które wygląda jak z zupełnie inszego samolotu. Ale nic - uparłem się to i skleję...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 19:20

Pafko napisał(a):Ten projekt grupowy powinien się nazywać "kto sklei większego grzmota" :mrgreen: . Milos, gratuluję odwagi i samozaparcia :lol: .


Dzięki Pafko, ale po moim garbatym tegoż "producenta" i próbie linczu po pokazaniu tego modelu na forum, nic już nie jest mi straszne :mrgreen:

Coś się tam klei....
Wklejone siedziska
Obrazek
Skrzydło miało dużo niższy profil, niz przejscie kadłub/skrzydło, tak więc wykorzystałem myk z klinami, które zastosował Jarek w swoim Hurrim.
Obrazek
Przymiarka oszklenia, czarno to widzę :twisted:
Obrazek
Obrazek
Śmigiełko i chłodnice.
Obrazek

Panowie, proszę mi tu nie wspominać o Plasticart`cie, choruję na modele tej firmy na równi z NOVO/FROG. Mam Su-7 i Ił-28 upolowane kiedyś na Allegro po cenie Matercrafta, trzymane w magazynku jak relikwie. An-24 sprezentował mi Jarek, za co jestem mu bardzo wdzięczny. A za Mi-6 i An-12 zamordowałbym z zimną krwią :twisted:, gdyż z tymi modelami wiąże się moje zainteresowanie modelarstwem i lotnictwem w ogóle.

Drabik chcesz skleić Iła-2 bez malunku, a co powiesz na Łosia`la Matchbox :?: :mrgreen:
Obrazek
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » niedziela, 7 sierpnia 2011, 19:39

Milos - jakiego masz ładnego dwukolorowego Łośka - mój od tego samego wydawcy jest jednobarwny więc i efektu by odpowiedniego nie było;) Na razie próbuję do Jaworzna przygotować Antonowa - i jak znam siebie, to pewnie wyjdzie z tego "ni pies ni wydra, coś na kształt świdra" - jak to mawiali klasycy...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 19:54

drabik napisał(a):Milos - jakiego masz ładnego dwukolorowego Łośka - mój od tego samego wydawcy jest jednobarwny więc i efektu by odpowiedniego nie było;) Na razie próbuję do Jaworzna przygotować Antonowa - i jak znam siebie, to pewnie wyjdzie z tego "ni pies ni wydra, coś na kształt świdra" - jak to mawiali klasycy...


Sam się mocno zdziwiłem jak go otwarłem w domu i pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy "rany, prawie jak Matchbox" :lol:. Mam jeszcze jednego z jasnoszarego plastiku, to szłoby zrobić trzy kolorowego :).
Też mam zamiar się wybrać do Jaworzna i przyszedł mi szatański pomysł; wezmę Hurriego, ale będzie popłoch na wystawie :mrgreen: :twisted:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » niedziela, 7 sierpnia 2011, 19:59

Milos Varak napisał(a):Też mam zamiar się wybrać do Jaworzna i przyszedł mi szatański pomysł; wezmę Hurriego, ale będzie popłoch na wystawie :mrgreen: :twisted:.


Weź - a ja zwiedzaczy dobije antonowem :P Wyjadą pogrążeni - będziemy im się śnili po nocach :twisted:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » niedziela, 7 sierpnia 2011, 20:19

drabik napisał(a):Weź - a ja zwiedzaczy dobije antonowem :P Wyjadą pogrążeni - będziemy im się śnili po nocach :twisted:


Albo my wyjedziemy w częściach i nasze rodziny będą nas składać do kupy :mrgreen:, ewentualnie nasze zdjęcia będą wisiały przed wszystkimi wystawami modelarskimi, z podpisem " Tych dwóch nie wpuszczać" :twisted:
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 20:42

Milos Varak napisał(a):nasze zdjęcia będą wisiały przed wszystkimi wystawami modelarskimi, z podpisem " Tych dwóch nie wpuszczać"

To byłoby naprawdę chamskie. Gdyby to ode mnie zależało, na pewno bym tak nie pozwolił napisać.
Najwyżej:
TYCH DWÓCH WPUSZCZAĆ, ALE BEZ MODELI
:lol: :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » niedziela, 7 sierpnia 2011, 21:03

Jaho63 napisał(a):TYCH DWÓCH WPUSZCZAĆ, ALE BEZ MODELI :lol: :lol:


Rozumiem - coby sprzedawców przed nadmiernym szokiem uchronić :P ewentualnie, by nie zażyczyli sobie "Lotni" :twisted:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » niedziela, 21 sierpnia 2011, 19:01

Coś się tam klei.....
Obrazek
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez pik » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 12:11

Wygląda to trochę niechlujnie, nawet jak Lotnię... Mam nadzieję, że efekt finalny będzie taki, że da się patrzeć na ten model! :P
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » środa, 7 września 2011, 19:51

pik napisał(a):Wygląda to trochę niechlujnie, nawet jak Lotnię... Mam nadzieję, że efekt finalny będzie taki, że da się patrzeć na ten model! :P


Masz na myśli widoczne zabrudzenia i przebarwienia ? Niestety ale ten brud wżarł się w plastik, nie wiem jak model był przechowywany przez te wszystkie lata, do mnie dotarł w woreczku strunowym. Spitek dostał kolorki, zostały tylko duperele do przyklejenia (podwozie, wydechy) i spasowanie owiewki, o ile w tym modelu można mówić o jakimkolwiek spasowaniu tej części :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » czwartek, 8 września 2011, 18:23

A ja szukam oszklenia do tego modelu, bo oryginalne ktoś potraktował jako kopyto do wytłoczenia vacu i ...
... i okazało się, że żadne nie nadaje się do użycia :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » piątek, 9 września 2011, 16:16

JGucwa napisał(a):A ja szukam oszklenia do tego modelu, bo oryginalne ktoś potraktował jako kopyto do wytłoczenia vacu i ...
... i okazało się, że żadne nie nadaje się do użycia :lol: .


Jarek, to weź i też wykorzystaj te oszklenie do zrobienia vacu., Może to mało wintage, ale jak to się mówi na bezrybiu i rak ryba :). Mam jeszcze jednego takiego spita, ale też jest bez oszklenia, bo bylo w nim jedno z Hurricane`a, a drugie niby ze spita, ale w ogóle nie pasujące do modelu.

A tak wygląda na mój na chwilę obecną.....
Obrazek
Zdjęcie robione na szybko.
Milos Varak
 

Poprzednia strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości