VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez pik » wtorek, 2 sierpnia 2011, 17:22

Hehe, mam nadzieję że nie odpadnie ze skały podczas tej wspinaczki... :lol:
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Reklama

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Jaho63 » wtorek, 2 sierpnia 2011, 17:45

Ja wam powiem, że gdyby z tego czegoś, ktoś zrobiłby w miarę dobry model, to byłoby coś, a z dzisiejszą wiedza to byłoby możliwe. (odpowiedź na - ułóż zdanie z "by"). ;o)
Wprawdzie z powodu dostępności lepszych i tanich zestawów taka męczarnia sensu by nie miała, ale przynajmniej zachwycałaby samym kunsztem modelarskim. Ja oczywiście piszę z mojego punktu widzenia. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale takie sklejenie starych gniotów w sposób poprawny, który wzbudziłby zachwyt w czasach swej prehistorycznej świetności, jest dzisiaj najwyżej nostalgicznym kaprysem, który o ile jednorazowy, jest w moim pojęciu modelarstwa dopuszczalny (jako modelarski żart), natomiast nie rozumiem całego "ruchu".
Kolego 2107, proszę bez wyzywania od fobów! ;o) Bo pan to jesteś największy heretyk i podjudzacz modelarski! ;o) :lol: :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:35

Jarek, z tymi klinami dobry pomysł, ale radziłbym Tobie ten przedni podciągnąć go pod samą nasadę śmigła (tak to się chyba nazywa?), gdyż kołpak ma większą średnicę niż przekrój kadłuba i będzie wychodził poza obrys, tak jak w moim Hurrim.

Jaho63 napisał(a):Na piwo powiadasz?... Wolałbym coś mocniejszego, ale uprzedzam, niezależnie ile we mnie wlejesz, do żadnej loży vintagowej się nie zapiszę! :lol:

U mnie "coś mocniejszego" stoi w barku i służy za rozcieńczalnik do farb :mrgreen:, no i czasem się przydaje jak piekę tiramisu :lol: Jaho, mogę się zapytać, z której części Siemców jesteś i czy znasz ten sklep z modelami na Powstańców (vis-a-vis Pszczelniczej)?? Ja się tam zaopatruję na bieżąco, może kiedyś tam strzaliśmy się ?? :mrgreen:
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:37

Milos Varak napisał(a):Ten Hurri będzie się chyba snuł za mną aż do śmierci ;o). Chciałem go skleić właśnie takim, a mało co mnie nie zlinczowali na forum :mrgreen:


No wiesz, ale dzięki temu, za lat "-dzieści" można sobie wyobrazić spotkanie bardzowintażowców:
- A pamiętacie tego... nooo... Milosa?
- A co on pamiętnego skleił?
- A - tego płaskiego jak śledź huriego z lotni...
- Aaaaaaaaaaa... Pamiętamy! Więc jednak nie jest z nami aż tak źle :twisted:

Swoją drogą - to przyzwyczaiłem się z przyjemnością do tego, że kleję wyroby samolotopodobne z materiałów modeloopodobnych i do tego, że mają swój niepowtarzalny smaczek... I ten smaczek mi coraz bardziej leży...
Bo tak... :D
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:47

drabik napisał(a):No wiesz, ale dzięki temu, za lat "-dzieści" można sobie wyobrazić spotkanie bardzowintażowców:
- A pamiętacie tego... nooo... Milosa?
- A co on pamiętnego skleił?
- A - tego płaskiego jak śledź huriego z lotni...
- Aaaaaaaaaaa... Pamiętamy! Więc jednak nie jest z nami aż tak źle :twisted:

Swoją drogą - to przyzwyczaiłem się z przyjemnością do tego, że kleję wyroby samolotopodobne z materiałów modeloopodobnych i do tego, że mają swój niepowtarzalny smaczek... I ten smaczek mi coraz bardziej leży...
Bo tak... :D


Rozśmieszyłeś mnie do łez :lol: :mrgreen:. Mam w posiadaniu jeszcze jednego takiego Hurricane'a i 2 Spity uti i chyba zacznę się odgrażać, że też je skleję spudła i pokażę na forum :twisted:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:50

Milos Varak napisał(a): Rozśmieszyłeś mnie do łez :lol: :mrgreen:. Mam w posiadaniu jeszcze jednego takiego Hurricane'a i 2 Spity uti i chyba zacznę się odgrażać, że też je skleję spudła i pokażę na forum :twisted:.


A mnie kusiły swego czasu na alledrogo;) alem się nie przełamał... Klej, pokazuj - niech nam się miny cieszą :D

A - i zmagam się z moją najciemniejszą stroną - która podpowiada mi, by w Twoim Stylu skleić - tadąąąą!!! - IŁ-a 2m3, rzecz jasna - z Plastyka. Taki swoisty turniej na szkaradki; z tym, że nie wiem, co na to poniektórzy tubylcy powiedzą :twisted:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » wtorek, 2 sierpnia 2011, 19:08

drabik napisał(a):A mnie kusiły swego czasu na alledrogo;) alem się nie przełamał... Klej, pokazuj - niech nam się miny cieszą :D

A - i zmagam się z moją najciemniejszą stroną - która podpowiada mi, by w Twoim Stylu skleić - tadąąąą!!! - IŁ-a 2m3, rzecz jasna - z Plastyka. Taki swoisty turniej na szkaradki; z tym, że nie wiem, co na to poniektórzy tubylcy powiedzą :twisted:


Właśnie wyciągnąłem Spity, no i jeden z nich nie ma tylnej części owiewki :evil:. I teraz walczę czy jednego skleić tak jak Hurriego, bez malowania i przesadnego szlifowania, czy jednak trochę się do niego przyłożyć.
Twój pomysł jest niezły, sam czasem ochotę skleić jakiś model bez malowania tylko nałożyć kalkomanię, taki powrót do czasów dzieciństwa gdy się miało 7-8 lat :mrgreen:. Chyba sam też sklecę takiego Iła, chyba ze 3 mi się pałętają po magazynku, a wyrzucić szkoda :). No a tubylcy to chyba wydadzą na nas wyroki śmierci, a listy gończe będą wisieć na każdym sklepie modelaskim :twisted:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » wtorek, 2 sierpnia 2011, 19:21

Milos Varak napisał(a): Twój pomysł jest niezły, sam czasem ochotę skleić jakiś model bez malowania tylko nałożyć kalkomanię, taki powrót do czasów dzieciństwa gdy się miało 7-8 lat :mrgreen:. Chyba sam też sklecę takiego Iła, chyba ze 3 mi się pałętają po magazynku, a wyrzucić szkoda :). No a tubylcy to chyba wydadzą na nas wyroki śmierci, a listy gończe będą wisieć na każdym sklepie modelaskim :twisted:.


No dobrze - niech się tak zatem stanie;) W imię zabawy i do przodu :twisted:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 2 sierpnia 2011, 19:21

Milos Varak napisał(a):
Właśnie wyciągnąłem Spity, no i jeden z nich nie ma tylnej części owiewki :evil:. I teraz walczę czy jednego skleić tak jak Hurriego, bez malowania i przesadnego szlifowania, czy jednak trochę się do niego przyłożyć.


RAV chyba, pokazał kiedyś swojego Spita z Lotni, robionego wiele lat temu i był to model wykonany z ogromną starannością, na pewno najlepszy "lotniarz" jakiego widziałem. Ambicją vintadżysty powinno być zrobienie właśnie najlepszego modelu w dziejach z takiego prehistorycznego zestawu. Nie, żeby zaraz blachy i żywice, ale stosując całą dostępną dokumentację, chemię i narzędzia ( w tamtych czasach zdobycie nawet papieru ściernego o wysokiej gradacji było chyba niemożliwe ) trzeba dać z siebie wszystko. Inaczej może to być woda na młyn wrogów nie rozumiejących szczytnych ideii.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Pan_Cerny » wtorek, 2 sierpnia 2011, 21:08

Milos Varak napisał(a):No a tubylcy to chyba wydadzą na nas wyroki śmierci, a listy gończe będą wisieć na każdym sklepie modelaskim :twisted:.

E, bez przesady. Sam pokazałem tu kiedyś samolot bez malowania i żyję.
Obrazek

Przed dwoma godzinami założyłem klubowy uniform i zrobiłem z sobie zdjęcie z tym jaczkiem
Obrazek
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez drabik » wtorek, 2 sierpnia 2011, 21:12

Zaraz, zaraz - pomalowałeś go??!!??
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Pan_Cerny » wtorek, 2 sierpnia 2011, 21:12

Tak, humbrolami prosto z puszki. Bo kalki odpadły po kilku godzinach :)
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » wtorek, 2 sierpnia 2011, 22:09

Mam wrażenie, że niemal każdy mój temat jest prowokacją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Chyba będę musiał zająć się polityką :twisted: :twisted: :twisted:.

Pan_Cerny napisał(a):...Przed dwoma godzinami założyłem klubowy uniform i zrobiłem z sobie zdjęcie z tym jaczkiem
Obrazek


Marku, powiedz, skąd wziąłeś taki piękny T-shirt ???

Wracając do tematu, to stan na dziś:

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez RAV » środa, 3 sierpnia 2011, 00:13

Grzegorz2107 napisał(a):RAV chyba, pokazał kiedyś swojego Spita z Lotni, robionego wiele lat temu i był to model wykonany z ogromną starannością, na pewno najlepszy "lotniarz" jakiego widziałem.

Owszem, pokazywałem tu kiedyś Spitfire'a Vb z Lotni (konwersję z IX UTI), ale co do komplementów, jakie tu zawarłeś, to chyba są przesadzone...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grzegorz2107 napisał(a):Ambicją vintadżysty powinno być zrobienie właśnie najlepszego modelu w dziejach z takiego prehistorycznego zestawu.

To zależy... Ja akurat zacząłem prace nad modelem, którym zamierzam wystartować w Krakowie w klasie Vintage. Będzie to zestaw z 1981 roku, zrobiony "z pudła" (zgodnie z zasadami konkursu). Tylko malowanie zrobię współczesnymi metodami. Ale co to konkretnie będzie, to zobaczycie w Krakowie (jeśli wszystko dobrze pójdzie). A jeśli zdążę, to machnę jeszcze drugi, z lat siedemdziesiątych.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: VIN-ORT/ Hurricane Mk IIC LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 3 sierpnia 2011, 00:45

RAV napisał(a):Owszem, pokazywałem tu kiedyś Spitfire'a Vb z Lotni (konwersję z IX UTI), ale co do komplementów, jakie tu zawarłeś, to chyba są przesadzone...
Obrazek.


Jak na Lotnię jest to wyczyn :mrgreen:
Ja lepszego modelu z tego zestawu nie widziałem ( doceniam wkład własny, zwłaszcza oznakowanie).
Powinieneś być z siebie dumny. :) Tym bardziej, że to prawdziwy vintage, bo model budowany w latach dawnych, jeszcze przed upadkiem PRL.

RAV napisał(a): Ja akurat zacząłem prace nad modelem, którym zamierzam wystartować w Krakowie w klasie Vintage. Będzie to zestaw z 1981 roku...
. A jeśli zdążę, to machnę jeszcze drugi, z lat siedemdziesiątych.

Zżera mnie ciekawość :) Duży? Airfix? ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości