* Projekt VINTAGE 2011

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Andrzej_R. » sobota, 20 sierpnia 2011, 13:07

Milos Varak napisał(a):Fajna kolekcja :). Hurricane`a masz a`la skalar, czy zastosowałeś patenty z klinami podobnie jak Jarek? I trzeba przyznać, że Mustang prezentuje się najlepiej, tzn że najbardziej przypomina oryginał :mrgreen:. Na pudelku z Hurricane są podane modele w przygotowaniu; Mustang, Mig 3 i Mosquito. Mustang został wydany, ciekawe czy w przypadku Miga i Mossie skończyło się na przygotowaniach, czy jednak te modele zostały wydane?


A dziękuję, jak tyle przetrwały to chyba już dożywocie u mnie mają :)
Hurricane oczywiście skalar z obwisłymi skrzydłami, wtedy mój poziom sklejactwa nie pozwalał nic więcej z tego wyciągnąć ;o)
Nigdzie nie widziałem żeby coś z tej firmy jeszcze się pojawiło, na pudle Mustanga jest zapowiedź Mig-3 i Mosquito NF 30.
Mustang nieźle się prezentuje z daleka, poza typowymi wadami vacu (drobne detale), dołożyłem jeszcze swoje 3 grosze, największy krzak to za duży wznios skrzydeł.
Andrzej_R.
Warsztat (1/72): 2xJak 11 (30%), Avia S-199 (15%), Jeep (80%)albo jakiś inny staroć ;)
Ostatni skończony (1/72): Spitfire Mk.IXc, P-40M
Avatar użytkownika
Andrzej_R.
 
Posty: 130
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:33
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Artek82 » sobota, 20 sierpnia 2011, 14:16

Oj tam, oj tam :) Sympatyczna kolekcja LOTNIArzy :D
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez JGucwa » sobota, 20 sierpnia 2011, 21:12

Andrzeju, SUPER !!! - powaliłeś mnie na kolana :mrgreen: ! Gratuluję pięknej kolekcji.
Niedawno stałem się posiadaczem również Spita UTI z LOTNI tyle tylko, że ... oszklenie będę musiał wykonać chyba sam, bo oryginalne zostało potraktowane przez kogoś "ciut" za gorącym powietrzem :( . No, ale mówi się trudno, chyba, że któryś z Forumowiczów ma dodatkowe - oryginalne? 8-)
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Pan_Cerny » piątek, 16 września 2011, 10:01

No, kolega Jarek ma długie ręce.
Nie wiem jak on to zrobił.
Obrazek
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 22:58
Lokalizacja: W-wa

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez JGucwa » niedziela, 18 września 2011, 19:42

Marku nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko ... trudno osiągalne ;o) :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 19 września 2011, 08:27

Te crusadery italeri to i tak bardzo ładne modele. Jedynym elementem, który tam kuleje to gumowe gąsienice.
A z tym Vintage to sprytny marketingowy skok na kasę.
Tamiya to lepiej rozwiązała. Biorąc za przykład słabe Semovente i M-13/40, to poprawili tam nieco ewidentne błędy (grille wentylatorów, śruby na amortyzatorach) i dodali ramki z poprawionymi elementami (narzędzia, tłumiki, figurki, gąsienice w odcinkach). W M-13/40 dodali aluminiową lufkę a w obu zestawach małą ale przydatną blaszkę fototrawioną. I tak z kiepskich zestawów zrobili bardzo sympatyczne modele, które mogą teraz konkurować z italerką, bo właściwie już nic do nich dokupować nie trzeba. Bo do wypustu italeri/zviezda ogniwkowe gąsienice są potrzebne.
A italeri poszło tu na łatwiznę. Opakowali model na nowo tj. na staro, dodali napis Vintage i już są usprawiedliwieni. Wręcz nie wypada im poprawiać cokolwiek w modelu. Nie podoba mi się to.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 22:58
Lokalizacja: W-wa

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez JGucwa » niedziela, 13 listopada 2011, 19:05

Wybaczcie moi drodzy Koledzy, że chwilowo wstrzymałem prace nad modelami, lecz zaczęło brakować mi na wszystko czasu.
Modelarstwa bynajmniej nie porzuciłem. Zajmuję się jednak jego nieco innym aspektem:
powołaliśmy do życia stowarzyszenie: Klub Modelarski IPMS KRAKÓW i trwają aktualnie prace związane z jego rejestracją w KRS-ie.
Szykujemy także niespodziankę dla wszystkich modelarzy, ale o tym ... innym razem :mrgreen: 8-) .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Artek82 » niedziela, 13 listopada 2011, 20:02

No JARKU, zaczęło mi tu Ciebie trochę brakować :D ale co się odwlecze, to wiadomo :) Czekamy
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez JGucwa » sobota, 21 stycznia 2012, 16:55

Mam przyjemność zaprosić wszystkich Vintageowców na Festiwal Modelarski Kraków 2012, który odbędzie się w dniach 19-20 maja br. Festiwal odbędzie się na terenie Muzeum Armii Krajowej, przy ul. Wita Stwosza 12. Organizatorami są Klub Modelarski IPMS KRAKÓW (którego jestem członkiem) oraz Muzeum AK.
Będzie odrębna kategoria vintage. Kategoria ta będzie jednak ograniczona do podgrupy VIN-ORT, a to z tego powodu, że VIN-FREE dublowałoby się z "normalnymi" kategoriami modeli redukcyjnych. To byłoby więc bez sensu.
Mam nadzieję, że wszyscy Modelarze prezentujący tutaj swoje dzieła zaprezentują je na festiwalu w Krakowie.
Serdecznie zapraszam!!!
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 21 stycznia 2012, 21:32

Dziś sobie przeglądałem "Fine scale modeler" i z satysfakcją znalazłem stronę poświęconą klasycznemu modelowi. Był to FW-190 z Lindberga pochodzący z 1954 roku. Opisano historię zestawu, kolory wyprasek, ciekawostki z epoki...
Pokazano zdjęcie modelu wykonanego wg. VinOrt. Oszacowano cenę na rynku kolekcjonerskim. .

Na coroczną wystawę w Sztokholmie są zaproszeni wszyscy "czczący" markę Matchbox ze swoimi produkcjami.
W przeciwieństwie do reszty, nie muszą się nawet zgłaszać i jak sądzę opłacać uczestnictwa. Zabawa i oddech od poważnego modelarstwa.

Jest pewnie więcej przykładów takich odjazdów od tego co uznane jest za modelarstwo przez wielkie M. Jest potrzeba, są ludzie, którzy mają z tego radość i jest OK. Świat jest wielki i mam nadzieję, że nie jest to tylko przejściowa moda.

Powodzenia dla organizatorów krakowskiej imprezy. Kontrowersje z tym drobiazgiem jakim jest skromne vintage nie powinno niczego popsuć.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 22 lutego 2012, 16:43

http://www.modelarstworedukcyjne.pl/ind ... &Itemid=61

Polecam lekturę na interesujący nas temat. Ja tam się zawsze z Andrzejem Zioberem zgadzałem :)
A nawet Krzysztof zwany czartem zauważył pozytywy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez JGucwa » środa, 22 lutego 2012, 21:57

Miałem przyjemność rozmawiać z Andrzejem na festiwalu w Krakowie i ... autentycznie była to przyjemność !
Jego poglądy na vitage były już wówczas takie, jak zaprezentował w powyższym wątku.
Niezmiernie cieszy mnie fakt, że również Krzysiek (choć na początku sceptyczny) zauważył, że vintage stwarza różne możliwości, a dodatkowo jest niezłą odskocznią od typowego modelarstwa redukcyjnego.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 22 lutego 2012, 22:18

JGucwa napisał(a):Miałem przyjemność rozmawiać z Andrzejem na festiwalu w Krakowie i ... autentycznie była to przyjemność !
Jego poglądy na vitage były już wówczas takie, jak zaprezentował w powyższym wątku.
Niezmiernie cieszy mnie fakt, że również Krzysiek (choć na początku sceptyczny) zauważył, że vintage stwarza różne możliwości, a dodatkowo jest niezłą odskocznią od typowego modelarstwa redukcyjnego.


Przyznam, że obawiałem się, że po pierwszej odsłonie Janusza, która dość ostro podeszła do tej niegroźnej dewiacji, będzie tylko gorzej... :mrgreen: No ale jak się okazało Krzysztof, czy Andrzej nie boją się, że jakiś wintadżowiec ukradnie im show :lol: Sam zresztą nie chwaląc się, jakiś czas temu wpadłem na to, żeby genialne andrzejowe modele Mi-1, czy Mi-4 znane mi z marnych zdjęć w "Skrzydlatej Polsce" sprzed ponad 25 lat, uznać za Vintage.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Jaho63 » środa, 22 lutego 2012, 23:30

Poproszono mnie jako "osoby z boku" o podzielenie się opinią, której nigdy z resztą nie ukrywałem.
Gdyby wintydż stał się kolejną, wartościową gałęzią modelarstwa to nic, tylko się cieszyć. Wielokrotnie z Jarkiem Gucwą wymienialiśmy opinie i, mam nadzieję, że nadal pozostajemy do siebie z szacunkiem. Niemniej styl "Wow, ja też kiedyś ulepiłam takiego kulfona" nigdy nie będzie (dla mnie) czymś wartościowym. Powspominać, pośmiać się rozumiem. Ale udawanie, że to jest "świetna robota", sorry panowie, ja tak nie potrafię.
Moja opinia, jako w końcu amatora, jest tylko tłem.
Pozdrawiam wszystkich MODELARZY. 8-)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: * Projekt VINTAGE 2011

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 22 lutego 2012, 23:50

Jaho63 napisał(a):Ale udawanie, że to jest "świetna robota", sorry panowie, ja tak nie potrafię.


No przecież nikt nie popiera kulfonów, przeczytaj jeszcze raz co Andrzej Ziober pisze.

Niemniej styl "Wow, ja też kiedyś ulepiłam takiego kulfona"

Z całym szacunkiem, ale uparłeś się patrzeć tylko w jedną stronę. To nie o to chodzi. Po prostu nie jesteś Vintage ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość