VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez K.Y.Czart » środa, 7 września 2011, 15:03

erkamo napisał(a):To jest vin-free do kwadratu ;o)


Może i jest, ale ponieważ w ogóle nie jestem przywiązany do formuły vintage, to jest mi to obojętne. ;o) Długo się wahałem co przyczepić do Phantoma Ritchiego. Zawsze duże wrażenie robiły na mnie Phantomy maksymalnie obładowane bombami Mk.82. Ale koniec końców, zdecydawałem się na - bardziej pasujący w tym przypadku - set CAP. Ponieważ znajdujące sie w pudełku uzbrojenie nie do końca było odpowiednie, podczepki pochodzą z dwóch znanych zestawów Hasegawy (III i IV), nie znalazłem informacji z którego roku pochodzi pierwsze wydanie, ale nowe to one nie są ;o) :

Obrazek

W obu zestwach F-4 Monogramu jest to samo uzbrojenie, w zamyśle uniwersalnie pasujące i do Phantomów służących w Navy, i tych z USAF. I o ile w przypadku AIM-7E mogłoby tak zostać, to AIM-9B (z zestawu) do "463" już nie pasują (powinny być AIM-9J). Tym bardziej, że w zestawie są tylko wyrzutnie używane w Navy. Wprawdzie AIM-7E są może nawet lepsze w zestawie, ale trzy głąbokie ślady po wypychaczach w widocznym miejscu spowodowały, żw zastąpiłem je Hase. Zastąpiłem też zestawowe zasobniki ALQ-87 ECM i ALQ-101 ECM. Na zdjęciu porównawczym elementy Hase są w kolorze szarym.

Obrazek

Podwieszenia uzupełnią dodatkowe zbiorniki paliwa - dwa podskrzydłowe i centralny podkadłubowy (nie ma go na zdjęciu, bo już wisi). Zbiorniki są zestawowe:

Obrazek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez erkamo » środa, 7 września 2011, 17:32

K.Y.Czart napisał(a):
erkamo napisał(a):To jest vin-free do kwadratu ;o)


Może i jest, ale ponieważ w ogóle nie jestem przywiązany do formuły vintage, to jest mi to obojętne. ;o)


A to już bluźnierstwo, podpadające pod trybunał...stanu. :evil: :lol:
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez JGucwa » czwartek, 8 września 2011, 18:27

erkamo napisał(a):...A to już bluźnierstwo, podpadające pod trybunał...stanu. :evil: :lol:


Niech bluźni ... byleby sklejał vintage ;o) :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 9 września 2011, 22:39

Koniec bluźnierstw. ;o) Zapraszam do galerii: viewtopic.php?f=258&p=218025#p218025

Obrazek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Poprzednia strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości