VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » piątek, 5 sierpnia 2011, 22:51

No dobra..... Jarek zaczął Hurriego z Lotni, a żeby się nie czuł samotny w Swoim "masochizmie", postanowiłem dołączyć z w/w modelem do projektu. Mam zamiar go skleić z tego co fabryka dała (czy raczej chałupnik dał :twisted:) , żadnych przeróbek czy doróbek. Na początek jedna fotka, robiona fonem, gdyż moja ładowarka procesorowa zarżnęła mi wszystkie aku do aparatu.
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/94/spituti.jpg/]Obrazek
Milos Varak
 

Reklama

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 5 sierpnia 2011, 23:23

Dla masochistów/nekrofilów mam jeszcze propozycję jedną: Be-4 z RPM
http://www.aircraftresourcecenter.com/Gal5/4401-4500/gal4459_Be-4_Stern/00.shtm
Chociaż nie spełnia kryteriów vintage z racji młodego dość wieku to technologicznie przewyższa in minus wiele modeli z lat 50-tych. Stoi w dumnym ostatnim szeregu z produktami Lotnia/Farmtex, Kit Model, czy Mikro144.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » sobota, 6 sierpnia 2011, 07:51

Milos świetny wybór tematu !!! Może Ktoś jeszcze "chwyci się Lotni" :mrgreen: :twisted:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » sobota, 6 sierpnia 2011, 18:40

JGucwa napisał(a):Milos świetny wybór tematu !!! Może Ktoś jeszcze "chwyci się Lotni" :mrgreen: :twisted:


Dzięki Jarek. Ale widać że z takich "masochistów/nekrofilów" to jest nas tylko dwóch.

Kadłub zamknięty, trza fotele wkleić, ale przed nimi płytki z polistyrenu, bo kadłub za szeroki.
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/191/lpic3908.jpg/]Obrazek[/url
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » sobota, 6 sierpnia 2011, 19:53

Milos Varak napisał(a):Dzięki Jarek. Ale widać że z takich "masochistów/nekrofilów" to jest nas tylko dwóch... .


Nie prawda Sebastianie - zapomniałeś o tym wątku:

viewtopic.php?f=258&t=14947

Jest z nami Andrzej R. 8-) 8-) 8-) - Jest nas trzech... tak jak muszkieterów ;o) :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 6 sierpnia 2011, 20:27

JGucwa napisał(a):
Milos Varak napisał(a):Dzięki Jarek. Ale widać że z takich "masochistów/nekrofilów" to jest nas tylko dwóch... .


Nie prawda Sebastianie - zapomniałeś o tym wątku:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=258&t=14947

Jest z nami Andrzej R. 8-) 8-) 8-) - Jest nas trzech... tak jak muszkieterów ;o) :lol: :lol: :lol: .


Ja mogę robić za d'Artagnan. Mam w trakcie remontu hybrydę Matchboxa ze skrzydłami Lotni. Model powstał w 1984 roku, z zachowanych z pożogi dzieciństwa części angielskiego modelu i specjalnie do tego celu zakupionej lotni. Parę lat temu zacząłem go remontować , zmyłem farbę, poszpachlowałem i ... niestety straciłem zapał :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Andrzej_R. » sobota, 6 sierpnia 2011, 20:51

Panowie, jak takie tematy tu się będą pojawiać to nie tylko umarłego z grobu wyciągniecie ale i mnie z wakacji! ;o)
Jeszcze temat Hurricane Jarka jakoś zdzierżyłem, ale tu już nie wytrzymałem! Mam jeszcze (jak już taka antologia produktów Formtexu/Lotni się tu tworzy) vacu P-51D (samo vacu bez dodatków) - chcecie? :mrgreen:
(Milos wybacz offtop...)

Pozdrowienia z Brennej (Beskid Śląski) :)
Andrzej_R.
Warsztat (1/72): 2xJak 11 (30%), Avia S-199 (15%), Jeep (80%)albo jakiś inny staroć ;)
Ostatni skończony (1/72): Spitfire Mk.IXc, P-40M
Avatar użytkownika
Andrzej_R.
 
Posty: 130
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Milos Varak » sobota, 6 sierpnia 2011, 22:16

Andrzeju_R, kajam się nisko prosząc o wybaczenie za to, że pominąłem Twoją osobę. No i witam w klubie "masochistów/nekrofilów" :mrgreen:. Jeśli idzie o P-51, to dawaj go na warsztat, niech młodzież zobaczy co się kiedyś sklejało :). Sam jestem w posiadaniu w/w modelu, ale wydmuszki to wybitnie nie moja działka. No i wydaje mi się, że to jest chyba najbardziej poprawy model Lotni.
A tematy w tym projekcie aż roją się od OFF-TOPU, wydaje mi się że moderacja tu nie zagląda i się cieszy, że "świrusy" siedzą sobie w jednym pokoiku, nie zawracając głowy porządnym modelarzom :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » sobota, 6 sierpnia 2011, 22:38

Grzegorz2107 napisał(a):Ja mogę robić za d'Artagnan. Mam w trakcie remontu hybrydę Matchboxa ze skrzydłami Lotni. ...
Parę lat temu zacząłem go remontować , zmyłem farbę, poszpachlowałem i ... niestety straciłem zapał :mrgreen:


Grzegorzu właśnie o Tobie myślałem w tej roli :mrgreen: . O zapał się nie martw - powróci!


Andrzej_R. napisał(a):Panowie, jak takie tematy tu się będą pojawiać to nie tylko umarłego z grobu wyciągniecie ale i mnie z wakacji! ;o)
Jeszcze temat Hurricane Jarka jakoś zdzierżyłem, ale tu już nie wytrzymałem! Mam jeszcze (jak już taka antologia produktów Formtexu/Lotni się tu tworzy) vacu P-51D (samo vacu bez dodatków) - chcecie? ... .


Jasne, że chcemy :!: :!: :!:


Milos Varak napisał(a):...A tematy w tym projekcie aż roją się od OFF-TOPU, wydaje mi się że moderacja tu nie zagląda i się cieszy, że "świrusy" siedzą sobie w jednym pokoiku, nie zawracając głowy porządnym modelarzom :mrgreen:.


Sebastianie mylisz się! Moderacja tu zagląda ... i to często :mrgreen: . Tematy są jednak tak wesołe i prowadzone bez sporów, że wszystkim to odpowiada. Bawmy się więc dalej :!: :!: :!: :lol:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 7 sierpnia 2011, 10:57

Ten projekt grupowy powinien się nazywać "kto sklei większego grzmota" :mrgreen: . Milos, gratuluję odwagi i samozaparcia :lol: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 11:08

Niech ktoś wygrzebie Be-6 z Plasticartu! :mrgreen:
To było coś. To był mój pierwszy, wielki model (pasażerów nie kleiłem bo od małego miałem ciągoty do "przemocy" w powietrzu). :lol:
Pokibicuję!
Ostatnio edytowano niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:18 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 11:54

Jaho63 napisał(a):Niech ktoś wygrzebie Be-6 z Plastikardu! :mrgreen:
To było coś. To był mój pierwszy, wielki model (pasażerów nie kleiłem bo od małego miałem ciągoty do "przemocy" w powietrzu). :lol:
Pokibicuję!


Plasticart nie -kart albo -kard! Kulego, nie wolno świętych imion kaleczyć. Za to się do piekła idzie. :lol:

Mam Be-6 w kolejce. Daleko z tyłu, bo ten model zajmuje dużo więcej strategicznego miejsca po sklejeniu, niż w pudełku na pawlaczu.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Jaho63 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:20

Pardons kulego, już się poprawiłem. Musiałbyś widzieć jaki był piękny. Miałem zieloną nitro i olejną białą z niebieskim pigmentem. Aż szkoda, że kiedyś nie robiłem zdjęć. Ale to inna epoka była.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:27

Jaho63 napisał(a):Pardons kulego, już się poprawiłem. Musiałbyś widzieć jaki był piękny. Miałem zieloną nitro i olejną białą z niebieskim pigmentem. Aż szkoda, że kiedyś nie robiłem zdjęć. Ale to inna epoka była.


Nitro? Nie stopiło twardej jak życie komunisty masy plastycznej Plasticarta?
Mój dostał kamuflaż z reanimowanego benzyną Humbrola. Nierówne smugi, prześwitujący kolor plastiku, zacieki...Dziś może by był uznany za prekursora zaawansowanych technik malarskiech ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT Spitfire UTI LOTNIA 1/72

Postprzez JGucwa » niedziela, 7 sierpnia 2011, 13:36

Jaho63 napisał(a):Niech ktoś wygrzebie Be-6 z Plasticartu! :mrgreen:
To było coś. To był mój pierwszy, wielki model (pasażerów nie kleiłem bo od małego miałem ciągoty do "przemocy" w powietrzu). :lol:
Pokibicuję!


Mam go i czeka na swoją kolej :twisted: :mrgreen: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości