VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » czwartek, 10 listopada 2011, 15:25

I tutaj Grzesiu mam dylemat :?: Liczyłem się z tym że podczas szlifu część nitów ucieknie i teraz nie wiem czy: zostawić jak jest lub nakłuć/uzupełnić brakujące ale jako wklęsłe :-| Wypukłych raczej nie zrobię, a zależało mi na tych co są bo nadają modelu taki charakter "Oldtajmera" :lol: i nie chciałbym aż tak ostro go rysować. Na skrzydłach zrobiłem zbiorniki i sloty bo za goło mi było :) Czekam więc na propozyszyns :P
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » wtorek, 15 listopada 2011, 14:11

Przez dłuższy weekend można było podłubać troszku, więc kolejna aktualizacja :)

Kabinka ukończona. Jakoś to wygląda, ale wiadomo że mogło być lepiej ;o) Orczyki, pasy, podłokietnik i pulpit zrobione. Boczne ścianki kabiny wykleiłem folią alu, z odciśniętym wzorkiem imitującym dermę. Na pulpicie wytrasowałem panele i wybiłem punktakiem zegary, ale i tak ich nie widać :?
Obrazek
Tak wygląda wklejona na swoim miejscu kabina, okienka także powklejane w kadłub.

Obrazek
Kadłub już po sklejeniu. I tu mały zonk :evil: Po przymiarce oszklenia, okazało się że ścianę kabiny zrobiłem za niską. Byłem przekonany że grubość szkła będzie kolidować z tą ścianą, więc zostawiłem marginesy po bokach i z premedytacją oszlifowałem też z góry, a spokojnie mogła sięgać aż do miejsca gdzie kładzie się górne skrzydło :x Coś tam może pokombinuję jeszcze.

Obrazek
Na kadłubie w miejscu gdzie zniknęły oryginalne nity od szlifowania, zrobiłem nowe, ale wklęsłe.

Obrazek
Obrazek
Osłona silnika dostała wszystkie podziały, wlot powietrza przyklejony z wklejoną siateczką, silnik pomalowany i zamontowany na swoim miejscu :D

Tyle na dzisiaj :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 15 listopada 2011, 14:40

Naostrzyłbym krawędzie spływu łopat śmigła.

Chociaż może nie...Istnieje obawa, że jak zaczniesz poprawiać wszystko, to nigdy go nie skończysz :mrgreen:
Bo jak łopaty będą ładne, to kołpak nie będzie pasował...i tak dalej. :lol:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez spiton » wtorek, 15 listopada 2011, 15:39

"Rzeźba" na górnym płacie piękna. Spiłuj te ohydne nity !!
Myślałem, że to będzie zwykły wintycz, a to wintycz z bajerem !!!!
Podmianka okien wyszła super.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » wtorek, 15 listopada 2011, 16:20

Oj korcicie mnie tymi nitami :twisted: trzeba było mnie nakręcić przed sklejeniem kadłuba i wklejeniem okien, a teraz co :?: Jak spiłuję te "ohydne" nity to bym musiał jakieś linie chociaż wytrasować, a teraz to będzie ciężko :(
Z drugiej strony porobiłem brakujące nity(wklęsłe), które sie spiłowały i je bym musiał teraz zaszpachlować :P No nie wiem teraz :?
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 15 listopada 2011, 16:57

Artek82 napisał(a):Oj korcicie mnie tymi nitami :twisted: trzeba było mnie nakręcić przed sklejeniem kadłuba i wklejeniem okien, a teraz co :?: Jak spiłuję te "ohydne" nity to bym musiał jakieś linie chociaż wytrasować, a teraz to będzie ciężko :(
Z drugiej strony porobiłem brakujące nity(wklęsłe), które sie spiłowały i je bym musiał teraz zaszpachlować :P No nie wiem teraz :?


No ja nakręcałem, ale jak widać trzeba było mocniej :mrgreen:

Grzegorz2107 napisał(a):Jest niekonsekwencja z nitami. Część została, część w wyniku szlifowania zniknęła. Może trzeba usunąć wszystkie i parę linii wyrzeźbić?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » wtorek, 15 listopada 2011, 19:10

No może czasami trzeba mocniej tupnąć :lol: Grześ, wybrałem opcję dorobienia nitów. Najwyżej już tak zostanie, będzie nauczka na przyszłość :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez spiton » wtorek, 15 listopada 2011, 21:01

Fajniej będzie wyglądał gładki. Nie trasuj żadnych linii. Ładnie go przeszlifuj i tyle. Mi się kiedyś zdarzało rysować linie podziału ołówkiem po pomalowanym samolocie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez pik » wtorek, 15 listopada 2011, 21:56

Artek, moim zdaniem skoro to vintage, to takie "ohydne" nity dodają modelowi uroku. Niepotrzebnie też trasowałeś coś na skrzydłach. Model stracił swój oryginalny wygląd starocia, a przecież i tak nie będzie to dokładna replika Kołchoźnika. Bo gdybyś chciał takową zrobić, to zapewne wybrałbyś inny zestaw?
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » środa, 16 listopada 2011, 13:22

Kruca no :evil: , już sobie stworzyłem wizję jednak gładkiego kadłuba i zostałem prawie przekonany na 97% :lol: , a tu piku twierdzi że mam zostawiać te obleśne nity i mnie przyhamował :? Pik, to ma być taki vintage mix, dlatego VIN FREE :D Oryginalny wygląd będzie miał kolejny, a w sumie poprzedni, który już prawie jest na ukończeniu i czeka na kalki i malowanie, a będzie w malowaniu DDR DM-SKF :)
Narazie zabrałem się za dolny płat, a nad kadłubem pomyślę. Jeszcze kilka propozycji dajcie i zobaczę ile jest na TAK, ile na NIE i wtedy zdecyduję :lol:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez spiton » środa, 16 listopada 2011, 13:28

Pomyśl, że doprowadzisz tego plastikarda do stanu znacznie większej elegancji niż (prawdopodobnie) ktokolwiek przed Tobą. Nity są złe. Wywalić. Samolot powinien być gładki, bo wtedy szybciej leci ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » środa, 16 listopada 2011, 14:14

spiton napisał(a):Pomyśl, że doprowadzisz tego plastikarda do stanu znacznie większej elegancji niż (prawdopodobnie) ktokolwiek przed Tobą.

Ale żeś mi teraz przylaurował, aż sobie pomyślałem że jakimś "wybrańcem" jestem :lol:
A tak na serio, to zrobię porządek z nitami, tylko boję się szlifu przy oknach nawet jak je zamaskuję, ale się zobaczy ;o) Nie pierwszy i nie ostatni Antek w moim wykonaniu, ale pierwszy publiczny :P W chwili obecnej mam materiał i pomysły na konkretnych 20 maszyn, takie moje małe zboczenie i uzależnienie :oops:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 00:07

Powolne ruchy do przodu:
Obrazek
Zamaskowałem okienka i jednak zeszlifowałem te nity :twisted:

Obrazek
Powoli robią się lotki i klapy :roll:

Jako ciekawostkę pokażę "nowe" zdjęcia oryginału jakie znalazłem :shock:
Obrazek

Obrazek
Jakość jest kiepska, ale zawsze jakieś nowe źródło ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » środa, 11 kwietnia 2012, 22:50

Mała aktualizacja po świątecznym chwilowym relaksie :)
Jak już wcześniej pisałem oszlifowałem z kadłuba wszystkie nity i będzie gładko. Okienka i kabina zamaskowane i kadłub pryśnięty podkładem.
Obrazek
Obrazek

Górny i dolny płat wyszlifowane na gładko i również potraktowane podkładem
Obrazek
Obrazek

Przy okazji taka ciekawostka. Czyżby producent czytał mój wątek :shock:
Na portalu aukcyjnym pojawiły się kalki do "mojego" Antka, ale w skali 1/48 produkcji LimaOscar Decals za czy dychy :)
Obrazek
Wyglądają naprawdę super i może jak nabędę Antośka w cztery-osiem to je zakupię. Do mojego "ubranie uszył" mi kolega Albert z sąsiedniego forum, za co serdecznie mu dziękuję ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » wtorek, 15 maja 2012, 13:56

Artek82 napisał(a):Oryginalny wygląd będzie miał kolejny, a w sumie poprzedni, który już prawie jest na ukończeniu i czeka na kalki i malowanie, a będzie w malowaniu DDR DM-SKF :)

No i się doczekał końca odbudowy/remontu ten co o nim wspominałem :D
Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości