VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

(24.01.2011-09.05.2011)

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 14 stycznia 2013, 23:50

Dziś tylko dokończyłem maskowanie owiewki, a reszta prac pewnie w weekend :) chyba że troszkę czasu gdzieś po drodze zostanie ;o)
Obrazek

Obrazek
Wiem że idealnie to nie wygląda :-/ ale w mojej wizji ma zostać oryginalne oszklenie kabiny. Postarałem się więc, aby przypominało chociaż to prawdziwe.

A tak z innej beczki, to mam wrażenie że projekt vintage mocno podupadł, ze nie powiem prawie wymarł, a ja sam na polu bitwy ;o) Główny prowodyr Jarek ponownie gdzieś zniknął, pewnie go internowali za mocne propagowanie ideologii vintage :lol: Fakt że mnie też długo nie było, ale jestem :D Tak, wiem że każdy ma na głowie... znam to, bo sam doświadczam, a kiedyś nie dowierzałem mając jeszcze 12-14 lat że dorośli "nie mają czasu" :-|
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 15 stycznia 2013, 02:13

mam wrażenie że projekt vintage mocno podupadł, ze nie powiem prawie wymarł

Fakt, entuzjazm Jarka nie wystarczył do tego, żeby nas tu popędzić do czegoś konkretnego w większej ilości...
Pojawiają się vintagowe modele, ale ludzie nawet nie dbają o to, żeby je oznaczać tym szczytnym stempelkiem.


Artek82 napisał(a): Tak, wiem że każdy ma na głowie... znam to, bo sam doświadczam, a kiedyś nie dowierzałem mając jeszcze 12-14 lat że dorośli "nie mają czasu" :-|


Wiesz, czasu mamy tak samo dużo, tyle, że takiego Antka, to byś wtedy złożył w pół dnia, a teraz psujesz go od paru miesięcy.
;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Pafko » wtorek, 15 stycznia 2013, 08:23

Spoko spoko...skończę dorniera to wezmę się za gladiatora....avię też mam na reaktywację wątku warsztatowego :mrgreen: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez pik » wtorek, 15 stycznia 2013, 12:49

Pojawiają się vintagowe modele, ale ludzie nawet nie dbają o to, żeby je oznaczać tym szczytnym stempelkiem.
Ja tam popełniam dość regularnie starocie i nie wstydzę im się przypiąć vintagowej plakietki... Z tym, że coraz cześciej zastanawiam się nad efektywnością pracy nad starymi modelami. Bo owszem, można je wykonać całkiem zgrabnie i po paru sztuczkach mogą przyciągać nadal oko nawet w oryginalnej postaci, ale przy podobnym nakładzie pracy włożonym np w Hasegawę, Tamiye czy nawet Academy uzyskany efekt jest jednak wielokrotnie lepszy.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » czwartek, 17 stycznia 2013, 10:22

Wiesz, czasu mamy tak samo dużo, tyle, że takiego Antka, to byś wtedy złożył w pół dnia, a teraz psujesz go od paru miesięcy.

Rację masz że czasu mamy tyle samo, tylko że kiedyś leciał on troszkę wolniej, bo nie było tylu obowiązków ;o)

ale przy podobnym nakładzie pracy włożonym np w Hasegawę, Tamiye czy nawet Academy uzyskany efekt jest jednak wielokrotnie lepszy.

Tak, tu też jest racja, ale mnie te Haski i Tamki jakoś nigdy nie przekonały i moja styczność z nimi opierała się jedynie na oglądaniu w sklepie modelarskim :oops: może dlatego że zasobność kieszonkowych nie pozwalała na ich zakup :-/ Academy robiłem kilka razy i wiem że są to dobre modele.

W wolnych chwilach powoli do przodu :)
Wklejony i przyszlifowany pasek uzupełniający wysokość ścianki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamaskowane reflektory
Obrazek

Rozpoczęte przymiarki do wklejenia zastrzałów
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Azawakh » poniedziałek, 2 września 2013, 20:59

:lol: :) Ten model zapowiada się znakomicie! Jest tyle już w niego włożonej pracy, że pozostawianie tak kiepskiej osłony kabiny załogi jak ta fabryczna może być tylko profanacją włożnej weń pracy. Tym bardziej osłona powinna być zastąpiona nową gdyż jest to model wykonywany jako Vintave - Free a ni Ortodoks. To samo tyczy się podwozia. Jestem bardzo ciekaw jak model będzie się prewntował po ukończeniu prac nad nim? Trzymam mocno kciuki za powodzenie prac nad nim i już się doczekać nie mogę zdjęć przedstawiających efekt końcowy
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 19:04
Lokalizacja: Będzin

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » czwartek, 27 lutego 2014, 23:18

Nieśmiało wracam do tematu po bardzo długiej przerwie. W małych ilościach pojawiać się zaczął czas, który można spożytkować na dalsze dłubanie jak i na nowe pomysły :) Obecnie zamontowane zostały zastrzały i w miejscu styku zalane CA. Następnie lekki szlif i zalałem to płynną szpachlą. Trochę gimnastyki było przy nadawaniu im odpowiedniego kąta, bo jak wcześniej wspominałem poprzednia ich lokalizacja nie była pożądana.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W najbliższym czasie zamierzam przykleić górny płat do kadłuba i następnie połączyć zastrzały z dolnym płatem. Następnie będą powolne przymiarki do malowania, taką mam nadzieję przynajmniej ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » sobota, 1 marca 2014, 22:10

Powoli jedziemy do przodu :)
Górne skrzydło przyklejone i zalane szpachla tam gdzie to konieczne oraz dodatkowo robiłem wstawki bo szczeliny były fest szczególnie na dachu. Przykleiłem także osłonę kabiny i również tutaj uzupełniłem szpachlą to co trzeba. Obecnie już po wstępnych szlifach, może jutro podkład pójdzie jak dam radę ;o)
Obrazek

Obrazek

Także dziś zacząłem reorganizację swojego pokoju warsztatowego co mam nadzieję nie wpłynie na dalsze prace :-|
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » środa, 5 marca 2014, 22:51

W ramach przemeblowania warsztatu powstało nowe oświetlenie :)
Obrazek

A przy Antku powoli do przodu, czyli ponowne szpachlowanie przejść kadłub-skrzydło górne, oraz szpachlowanie uskoku za kabiną pilotów.
Obrazek

Obrazek

Połączyłem też zastrzały z dolnym płatem i po zaschnięciu smarujemy szpachlą :)
Obrazek
Kłaniam się nisko :) Do następnego...
Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 9 marca 2015, 00:10

No i znowu minął rok i kolejna aktualizacja w temacie ;o) Antek dostał ubranie i powoli zmierzamy do końca, niebawem więcej zdjęć :)
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » niedziela, 22 marca 2015, 23:12

Pierwsze toczenia i kołowania za nami ;o)
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » wtorek, 31 marca 2015, 10:16

Po bardzo długim czasie Antek nareszcie dostał silnik, już na stałe :mrgreen: Teraz powoli drobnica, kalki i oblot :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 20 lipca 2015, 11:34

Nareszcie na finiszu :) Kilka ostatnich fotek. Galeria wkrótce 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Adam » poniedziałek, 20 lipca 2015, 14:56

Pięknie się prezentuje staruszek, już myślałem, że prędzej pójdę na emeryturę niż ty skończysz Antka. ;o)
No cóż byłeś pierwszy. :P
Czekam na galerie.

Adam.

PS do emerytury mam rok i pięć i pół miesiąca. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN-FREE/ AN-2 PLL LOT Veb Plasticart 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 20 lipca 2015, 15:18

Co by nie mówić w trakcie budowy tego Antka zaszło kilka istotnych wydarzeń w moim życiu, które systematycznie opóźniały jego dlaszy proces montażu. Czasami trzeba było od niego odpocząć tak zwyczajnie, naładować baterie, zająć się czymś innym lub kimś innym na dłuższą chwilę :) Ale powolutku dolecielimy do końca...

Ja do emerytury mam... , moze nie powiem ile, a napiszę że to w 2048 :evil:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości