Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

(24.01.2011-09.05.2011)

Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 5 maja 2012, 15:26

Ciekawy przykład zmiennych mód.
W tym zestawie , pochodzącym jak sądzę z końca lat 50-tych XX wieku, są takie trochę grube wgłębne linie, ale niewiele chyba grubsze niż we współczesnych Airfixach.
Formy zostały potem zmienione i model dostał delikatne linie wypukłe, bo pewnie taka moda nastała.
We wnętrzu kadłuba nie ma dosłownie nic. Po modernizacji, która jest w Polsce dobrze znana z wypustów NOVO, też nie pojawił się żaden element w kadłubie. Prześwit jest od wlotu powietrza do kabiny pilota.
Wnęki podwozia też nie istnieją.
Modą dość wtedy powszechną było też rycie miejsc gdzie miał modelarz położyć kalkomanię. W tym wypadku kod dywizjonu jest fikcyjny.
Model przeznaczony do montażu, mam drugi w stanie kolekcjonerskim, więc nie będzie mi żal go poskładać w stylu Vin Ort, chociaż chyba wymyślę coś z tym wlotem i zatkam go jakoś, żeby nie hulał wiatr po kadłubie.

Na boxarcie jest Typhoon z samochodową limuzyną kabiny, a na odwrocie i w pudełku jest kroplowa...Ot drobiazg.


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

Postprzez pik » sobota, 5 maja 2012, 20:13

Miałem ten zestaw w edycji Novo i nawet nie wiedziałem, że oryginalny FROG dość znacząco się różnił, także dzieki za in-boxa. Fajnie zobaczyć go w oryginalnej formie.

nie będzie mi żal go poskładać w stylu Vin Ort, chociaż chyba wymyślę coś z tym wlotem i zatkam go jakoś, żeby nie hulał wiatr po kadłubie
Moim zdaniem ten zestaw nadaje się tylko do złożenia w stylu vin-ort, także dlaczego żal? Poza tym ja bym go złożył absolutnie bez żadnych zmian. Nie powodują one, że model jest istotnie lepszy (wierniejszy oryginałowi), a nie jest już w oryginalnej formie. Przeloty w kadłubie czy brak wnęk podwozia mogą nieco razić współczesnego modelarza, ale dla pasjonata staroci są prawdziwymi smaczkami, powodującymi że model jest tym bardziej ciekawym i cennym artefaktem z przeszłości.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

Postprzez RAV » sobota, 5 maja 2012, 20:57

Górne kokardy nie siadły w liniach. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 5 maja 2012, 21:04

pik napisał(a):Miałem ten zestaw w edycji Novo i nawet nie wiedziałem, że oryginalny FROG dość znacząco się różnił, także dzieki za in-boxa. Fajnie zobaczyć go w oryginalnej formie.

Poza tym ja bym go złożył absolutnie bez żadnych zmian. Nie powodują one, że model jest istotnie lepszy (wierniejszy oryginałowi), a nie jest już w oryginalnej formie. Przeloty w kadłubie czy brak wnęk podwozia mogą nieco razić współczesnego modelarza, ale dla pasjonata staroci są prawdziwymi smaczkami, powodującymi że model jest tym bardziej ciekawym i cennym artefaktem z przeszłości.


Forma została zmodernizowana jeszcze w latach 60-tych w GB. Do CCCP przyjechała już z wypukłymi liniami.

Chyba masz rację, każda modernizacja w tym wypadku odbierze zestawowi ten zabytkowy charakter.
Znaki jednak namaluję. Kalkomanii nie da się chyba już użyć.

RAV napisał(a):Górne kokardy nie siadły w liniach. ;o)


Tego się nie da poprawić. :) Byłoby już mniej ortodoksyjnie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Typhoon Mk.Ib FROG 1/72 inbox

Postprzez pik » sobota, 5 maja 2012, 21:15

Koniecznie malowane oznaczenia! I absolutnie żadnych kalek!!! :mrgreen:
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32


Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości