VIN-ORT/dwa stare modele okrętów

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT/dwa stare modele okrętów

Postprzez AanreE » niedziela, 30 grudnia 2012, 18:25

Jakiś czas temu wszedłem, przez przypadek, w posiadanie dwóch sklejonych modeli okrętów. W związku z tym, że modele wyglądają na stareńkie, postanowiłem zaprezentować je w dziale Vintage, czyli wspomnień czar.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie jestem specjalistą od kajaków więc wszcząłem małe śledztwo. Krążownik rakietowy to prawdopodobnie USS Bainbridge (choć nie do końca zgadza się kształt nadbudówek na rufie). Producentem jest Aurora co wynika niezbicie z napisu wytłoczonego na wewnętrznej powierzchni pokładu: AURORA PLASTICS CORP. 1964 (patrz zdjęcie). Teraz wystarczyło poszukać w necie pudełka, i chyba trafiłem !

Obrazek

Obrazek

Łódź podwodna ma dość charakterystyczny kształt więc stwierdzenie, ze jest to USS Nautilus było łatwe, choć znów zasiał wątpliwości dziwny zbiornik za kioskiem i rampa zaraz za nim. Udało mi się jednak odszukać pudełko od modelu i wszystko stało się jasne. Jeśli dobrze dopasowałem okręt do opakowania, to jest to model produkowany przez Revella w latach 50-tych ubiegłego wieku !

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
AanreE
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:55
Lokalizacja: Łask - województwo łódzkie

Reklama

Re: VIN-ORT/dwa stare modele okrętów

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 00:49

Taki okręt podwodny, ale pełnokadłubowy, z wyrzutnią i pociskiem na niej oraz z tą charakterystyczną "bańką" na tylnym pokładzie (czyli wspomniany USS Nautilus) był sprzedawany w Polsce pod nazwą "Model Atomowego Okrętu Podwodnego" przez Ruch - podobnie jak P.11, Karaś, wiropłat (czyli Fairey Rotodyne) itp.
Miło powspominać... ech, życie... :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości