VIN-FREE, RWD-5, 1:72, Plastyk

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-FREE, RWD-5, 1:72, Plastyk

Postprzez drabik » czwartek, 28 lutego 2013, 00:25

Witam!
Spróbuję raz jeszcze - tym razem z modelem absolutnie wintydżowym... Jak sądzę...

To nowy, najmłodszy wypust RWD-5, znany całkiem świeżo na tym forum:
Obrazek

Z jedynym dostępnym w pudełku malowaniem:
Obrazek

No i tu kończą się rzeczy proste. Wypraski są jakby z lekka odświeżone. Zastanawiam się tymczasem, co mogę zrobić, mieszcząc się w przyjętej kategorii. Myślałem sobie coby:
1) Zeszlifować kadłub na gładko
2) Wyciąć wlot powietrza, chowając za nim coś, co by przypominało fragment silnika (to jest cały czas dla mnie dyskusyjne)
3) Popracować odrobinę nad statecznikiem poziomym, bo ta faktura płótna mi kompletnie nie leży...
4) Naciąć obrys drugich drzwi
Obrazek

Podobnie rzecz ma się ze skrzydłem...
Obrazek

No i czerwono - srebrne kalki z bardzo mizernym srebrnym. Tutejszy forumowy kolega położył, czym przestrzegł mnie absolutnie przez dublowaniem jego kroku. Myślałem o maskowaniu tej dolnej części i odcięciu górnej, ale może ktoś ma jakiś lepszy pomysł?
Obrazek

No i cóż - chciałbym z nim zdążyć do Krakowa, ale co z tego wyjdzie - czas pokaże...
Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

Re: VIN-FREE, RWD-5, 1:72, Plastyk

Postprzez Artek82 » czwartek, 28 lutego 2013, 09:18

Plastyk próbował zrobić dobrze, a wyszło kiepsko :-/ Szkoda bo malowanie fajne, a mogli zrobić tak żeby połączyć stare malowania z nowymi i dodatkowo wojskowe, ale jakość tych grubych kalek też jest kiepska :-/ Powodzenia życzę i będę obserwować, a co się z MIGiem dzieje :?: Widzę że model z biegiem czasu robi się coraz bardziej niewidzialny, już ze światłem, a nie pod światło :mrgreen:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości