Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 9 września 2011, 21:41

Model samolotu F-4D Phantom II "Smash Four" z 555th TFS/432d TRW, Udorn RFAFB, Thailand. Samolot w malowaniu z dnia 29 sierpnia 1972. Dzień wcześniej załoga Ritchie/DeBellevue odniosła swoje drugie zwycięstwo na tej maszynie (Mig-21). Było to jednocześnie piąte w sumie zwycięstwo Ritchiego, a trzecie DeBuellevua. Scoreboard na burcie "463" został przemalowany w nocy 28/28 sierpnia przed spotkaniem z dziennikarzami i został przez nich uwieczniony w prasie. W sumie do końca wojny w Wietnamie na "Smash Four" pojawiło się 6 gwiazdek, z których dwie są zasługą załogi Ritchie/DeBellevue. Na nim odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Wietnamie (Mig-21, 10 maja 1972).

Model zrobiony bez waloryzacji. Z wyjątkiem kalkomanii (Cutting Edge) i rakiet (Hasegawa) wszystkie części pochodzą z zestawu firmy Monogram. Malowany emaliami olejnymi Model Master i Humbrol. Mimo iż wiekowo zestaw "łapie się" na końcówkę przyjętego w projekcie limitu, jest to jeden z najlepszych - niektórzy twierdzą, że najlepszy - w tej skali zestawów F-4D Phantom. Dobrze zaprojektowany, spasowany i zdetalowany. "Odlany" z przyjemnego w obróbce, twardego polistyrenu. Jedynie kalkomanie nie wytrzymały próby czasu. Relację z budowy można znależć tutaj: viewtopic.php?f=257&t=14318


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Właściwie mogę powiedzieć, że przebieg i sposób budowy w ramach projektu vintage nie różnił się niczym o moich pozostałych, zwykłych projektów. A ponieważ zupełnie nie identyfikuję się z formułą vintage, a Phantoma postanowiłem zrobić tutaj trochę na przekór, to resztę zdjęć przeniosłem do zwykłej galerii lotniczej: viewtopic.php?f=13&t=17744
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Reklama

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez erkamo » sobota, 10 września 2011, 14:59

K.Y.Czart napisał(a): A ponieważ zupełnie nie identyfikuję się z formułą vintage, a Phantoma postanowiłem zrobić tutaj trochę na przekór, to resztę zdjęć przeniosłem do zwykłej galerii lotniczej: viewtopic.php?f=13&t=17744


Zdrada, panowie zdrada, a kto żyw niech na koń siada, szablę do boku przypina i pomści zniewagę czarciego syna.
:evil: :evil:
:lol: :lol:

Ad rem.
Twój Phantom jest wspaniały i zaliczyć go można spokojnie do bardzo dobrych wykonań, nie tylko w dziale vintage. :)

Monogram to chyba wyprzedził swoją epokę, bo do dziś niektóre jego modele, pomimo wypukłych lini, zaliczane są do wzorowych lub przynajmniej niewiele ustępujących nowszym projektom.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 22:56

Re: VIN-ORT/ F-4C/D Phantom II Monogram 1/72

Postprzez Azawakh » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 19:08

Ciekawie prezentuje się ten model. Lubię Phantomy i mam w swoich zbiorach dwa morskie Monogramy aktualnie dystrybuowane i produkowane przez Revella. Poza wypukłymi liniami podziałowymi modele te prezentują się znakomicie. Są to zestawy należące do rodziny modeli vintage ale detale są na bardzo wysokim poziomie nawet z dzisiejszego punktu widzenia.
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 18:04
Lokalizacja: Będzin


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość