VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez Artek82 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 16:49

Witam.
Od długiego czasu obserwuję wątki typu „vintage” i postanowiłem pokazać Szanownym Kolegom mój zabytek, czyli model AN-2 wyprodukowany jeszcze przez KVZ VEB KUNSTSTOFFVERARBEITUNG ZSCHOPAU z DDR prawdopodobnie w 1964 roku. Prawdopodobnie, bo taki rok podał mój dziadek kiedy go kupił mojemu ojcu, a zlepili go w 1967 roku.
Model na 100% pochodził z tego wydania:
Obrazek
Świadczą o tym kalkomanie, a w zasadzie ślady po nich i wewnętrzne ścianki w kolorze melanżu, który także widać momentami pod odpryskami srebrzanki. Oczywiście pudełko i reszta dokumentów przepadła :(
Model przetrwał dzieciństwo ojca bez większych usterek, moje dzieciństwo gdzie kiedyś awaryjnie lądowałem i urwało śmigło, oraz żyłkową antenę, oraz kilka przeprowadzek. Moje usterki ojciec oczywiście naprawił, zastępując oryginalne szablaste śmigło jakimś zapożyczonym z Tu-20 chyba :D , a antenę z nitki ;o) . Dwa lata temu buszując w sieci natknąłem się na stare fotografie właśnie tego AN-2 o rejestracjach DM-SKD...
Obrazek
i postanowiłem go z lekka odświeżyć :) . Na spodzie skrzydeł oczyściłem stare kalki, które i tak już niczego nie przedstawiały, tylko dwie żółte plamy. To samo na kadłubie, stare znaki poszły wek, ale na górze skrzydeł zostawiłem stare kalki i resztę oznakowań na kadłubie. Do wykonania nowych rejestracji użyłem Kalkotekstu z 1984 roku :lol: , który o dziwo się przykleił i nawet jakoś się trzyma.

Fotografia zestawu z http://www.familie-wimmer.com/hobby/hr0 ... ex-bs.html
Fotografia AN-2 w locie z http://aerobernie.ae.funpic.de/Interflug.html

A teraz fotki modelu, zapraszam :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na ostatniej fotce miało być widać kręcące się śmigło, ale wiatr słabo wiał i wyszło jak wyszło :P

Nie wiem czy model zalicza się do kategorii VIN-ORT, ale to już zostawiam do oceny kolegów specjalistów.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 12:16 przez Artek82, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 7 sierpnia 2011, 16:56

Nie wiem czy model zalicza się do kategorii VIN-ORT, ale to już zostawiam do oceny kolegów specjalistów.


Modele wykonane przed laty są kategorią specjalną: Oryginalny Vintage.

Piękne, że udało się go zachować. :D
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:35

Zachowało się kilka takich letadełek z mojego okresu szczenięcego :D kiedy to tato lepił mi i kiedy ja już powoli sam zaczynałem dłubać ;o), ale ten AN-2 jest zdecydowanie najstarszy z tej kategorii. Mam jeszcze trzy starsze modele od tego Antonova, ale nabyte już współcześnie na allegroszu i leżą jako zabytki. Oczywiście jeśli zechcecie, to mogę pokazać te wszystkie wehikuły przeszłości :mrgreen: , ale nie wiem czy ta galeria się nadaje do tych pokraczków, chyba że w którymś z innych podobnych tematów.
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 14:25

Artek82 napisał(a):Zachowało się kilka takich letadełek z mojego okresu szczenięcego :D kiedy to tato lepił mi i kiedy ja już powoli sam zaczynałem dłubać ;o), ale ten AN-2 jest zdecydowanie najstarszy z tej kategorii. Mam jeszcze trzy starsze modele od tego Antonova, ale nabyte już współcześnie na allegroszu i leżą jako zabytki. Oczywiście jeśli zechcecie, to mogę pokazać te wszystkie wehikuły przeszłości :mrgreen: , ale nie wiem czy ta galeria się nadaje do tych pokraczków, chyba że w którymś z innych podobnych tematów.


Pokazać! Jest wątek do prezentacji niesklejonych zabytków z epoki PRL.
viewtopic.php?f=12&t=4817
Sklejone łapią się do Vin-Org.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez JGucwa » czwartek, 11 sierpnia 2011, 20:15

Grzegorz2107 napisał(a):Pokazać! Jest wątek do prezentacji niesklejonych zabytków z epoki PRL.
viewtopic.php?f=12&t=4817
Sklejone łapią się do Vin-Org.


Jasne, że pokazać !!! A kategorię VIN-ORG (vintege original) można przyjąć !!!
Jestem ZA !

P.s.
Ładny model i wypuszczony z bardzo zasłużonej firmy. Gratulacje!!!
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/AN-2 KVZ VEB 1/75

Postprzez Artek82 » czwartek, 11 sierpnia 2011, 20:30

Witaj Jarku :) zajrzyj do tamtego wątku, już coś tam pokazałem :D

Niebawem galeria kolejnego Antonova 2 z Plasticartu, ale nieco młodszego i w barwach Ludowego Wojska Polskiego :D
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości