VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Tu wrzucamy nowoukończone starocie...

VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » niedziela, 4 listopada 2012, 20:53

Witam :)
Kolejny maluszek z NRD w galerii. Modelik tego pierwszego Mila zacząłem także jakoś ze dwa lata temu i stał tak sobie na pół gotowo gdzieś na tyłach półki, aż trafiłem na niego w jakiś dzień i najzwyczajniej postanowiłem go jako tako dokończyć, a że dziś ładnie słoneczko świeciło pstryknąłem kilka fociszek co by go pokazać publice :D
Model sklejony z tego zestawu
Obrazek
malowany od dołu Humbrolem 89, tutaj dwa lata przerwy, odkurzanie :mrgreen:, zasidoluxowany, szachownice zestawowe, numerek kombinowany, ponownie zasidoluxowany i gotowy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj trzy fotki na innym tle, ogólnie to czas powoli już na nowszy aparat chyba :-|
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ramy oszklenia troszkę mi nie wyszły bo wtedy malowałem ręcznie :oops: a teraz już nie chciałem tego poprawiać w obawie że będzie gorzej. Modeli bardzo podoba się mojemu ojcu bo on takiego za kawalera skleił :mrgreen: a potem to ja się bawiłem nim w czasie oglądania "Przygód psa Cywila" i za każdym razem coś mu tam odpadało i zawsze było szybko doklejane Hermolem aby tato nie zobaczył :P Takie akcje regularnie się powtarzały i ostatecznie ojcowy Mi-1 mógł podpierać się łopatami wirnika zamiast na kołach i wyglądał jak glut :lol:
Dzięki za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

modele polskich samolotów

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez JGucwa » wtorek, 6 listopada 2012, 15:15

Wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia ... .
Modelik ładny. Osobiście uważam, że jeżeli model ma być malowany, to pasowałoby zlikwidować widoczne łączenia połówek kadłuba. Trzeba jednak przyznać - zachowuje klimacik :lol: .
GRATULACJE !!!
Mam również ten model i czeka w kolejce na zrobienie :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » wtorek, 6 listopada 2012, 20:04

Jak miło Jarku żeś się odezwał bo coś ciebie naprawdę mało na forum w tym roku ;o) no i czekam na "niespodziankę noworoczną" :) Odnośnie modelu, właśnie ten "klimacik" miał być zachowany, a następny będzie lepszy :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 10 listopada 2012, 17:00

Artur, błąd w montażu!
Na głowicy wirnika przylepiłeś zatyczkę, która powinna być wewnątrz kadłuba. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Artek82 » sobota, 10 listopada 2012, 20:54

Hehe, jesteś jedynym który to "wreszcie" zauważył :) Ja też po wszystkim jak zagłębiłem się w rysunek instrukcji stwierdziłem że powinno być od środka, ale już tak zostawiłem ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 10 listopada 2012, 22:56

Artek82 napisał(a):Hehe, jesteś jedynym który to "wreszcie" zauważył :) Ja też po wszystkim jak zagłębiłem się w rysunek instrukcji stwierdziłem że powinno być od środka, ale już tak zostawiłem ;o)


Może jedynym, co napisał? Wierzę głęboko, że jest masa koneserów takich jak my, zainteresowanych starymi modelami, którzy widzieli, tylko nie chcieli krytykować ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez JGucwa » piątek, 16 listopada 2012, 21:20

Grzegorz2107 napisał(a):
Artek82 napisał(a):Hehe, jesteś jedynym który to "wreszcie" zauważył :) Ja też po wszystkim jak zagłębiłem się w rysunek instrukcji stwierdziłem że powinno być od środka, ale już tak zostawiłem ;o)


Może jedynym, co napisał? Wierzę głęboko, że jest masa koneserów takich jak my, zainteresowanych starymi modelami, którzy widzieli, tylko nie chcieli krytykować ;o)


Przy Plasticartach nie takie rzeczy widywałem :mrgreen: . I tak wygląda zacnie.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 09:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/Mi-1 VEB Plasticart 1/100

Postprzez Aleksander » niedziela, 18 listopada 2012, 20:29

JGucwa napisał(a):
Przy Plasticartach nie takie rzeczy widywałem :mrgreen: . I tak wygląda zacnie.

Na przykład mocowanie kół do goleni podwozia wielkimi "kapselkami", żeby się obracały - bezcenne! :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Vintage - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości